„Turime ne tik bendrą požiūrį dėl Europos pozicijos, bet jei dalijamės bendra vidaus rinka, negalime turėti skirtingų pozicijų dėl didžiausios ES prekybos partnerės“, – žurnalistams Tiandzine sakė A.Baerbock.
E.Macronas, kuris praėjusią savaitę taip pat lankėsi Kinijoje, savaitgalį duotame interviu sakė, kad Europa neturėtų būti nei Vašingtono, nei Pekino sekėja, taip pat jai nederėtų įsitraukti į bet kokią eskalaciją dėl Taivano.
Trečiadienį, lankydamasis Amsterdame, Prancūzijos prezidentas neatsisakė savo prieštaringų komentarų, sakydamas, kad būti JAV sąjungininku nereiškia būti vasalu.
Paklausta apie šias E.Macrono pastabas, A.Baerbock sakė, kad tai, jog jis lankėsi Kinijoje kartu su Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen, yra „labai svarbus ženklas“.
„Nepaisant visų skirtumų, kurių turime Europos Sąjungoje,.. mes ne tik esame artimi vieni kitiems pagrindiniais mūsų interesų ir vertybių klausimais, bet (taip pat) laikomės bendrų strateginių požiūrių“, – sakė ji.
Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius anksčiau ketvirtadienį pasirinko griežtesnį toną ir E.Macrono pastabas pavadino keliančiomis apgailestavimą.
„Mums niekada negrėsė pavojus tapti ar būti Jungtinių Valstijų vasalais“, – sakė B.Pistorius vizito Malyje metu.
Savaitgalį E. Macrono duotas interviu sulaukė pagyrų Kinijoje, kuri nepritaria JAV paramai Taivanui, kurį Pekinas laiko savo teritorija.
Kinija ir Taivanas atsiskyrė po 1949 metų pilietinio karo.