Tai daugiau kaip trečdalis visame pasaulyje jau panaudotų vakcinų dozių. Penktadienį visame pasaulyje sunaudotų dozių skaičius viršijo 2,5 mlrd., rodo naujienų agentūros AFP kaupiami oficialūs duomenys.
Neaišku, kiek procentų Kinijos gyventojų jau paskiepyta. Šalies vakcinavimo kampanija prasidėjo lėtai, nes po sėkmingos kovos su koronavirusu žmonės nejautė didelio poreikio skiepytis. Skaidrumo trūkumas ir ankstesni skandalai dėl vakcinų taip pat prisidėjo prie dalies gyventojų priešinimosi.
Valdžia nusistatė ambicingą tikslą iki šio mėnesio pabaigos visiškai paskiepyti 40 proc. šalies gyventojų, kurių yra beveik 1,4 milijardo.
Kai kurios provincijos siekdamos paskatinti žmones siūlo pasiskiepyti nemokamai. Centrinės Anhujaus provincijos gyventojams siūloma nemokamų kiaušinių, o kai kurie Pekino gyventojai gavo kuponų apsipirkti.
Pietiniame Guangdžou mieste neseniai kilęs užkrečiamesnės koronaviruso atmainos Delta protrūkis taip pat paskatino kai kuriuos skiepą atidėliojusius žmones.
Sekmadienį Kinija paskelbė per praėjusią parą išaiškinusi 23 naujus COVID-19 atvejus.
Šalis turi keturias sąlyginai patvirtintas vakcinas, bet oficialiai skelbiamas jų veiksmingumas yra mažesnis už „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“ vakcinų 95 ir 94 proc. veiksmingumą.
Kinijos „Sinovac“ anksčiau paskelbė, kad jos vakcinos bandymai Brazilijoje pademonstravo maždaug 50 proc. veiksmingumą apsaugant nuo užsikrėtimo ir 80 proc. veiksmingumą apsaugant nuo sunkios ligos.
Dviejų „Sinopharm“ vakcinų veiksmingumas yra 79 ir 72 proc., o „CanSino“ vakcinos veiksmingumas – 65 procentai.
Daugelio šių vakcinų reikia dviejų dozių.
Šiemet Kinija turi pagaminti per 3 mlrd. vakcinų dozių, balandį skelbė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.
Sveikatos apsaugos pareigūnai dar nesakė, kada Kinijoje bus pasiektas vadinamasis bandos imunitetas ir kiek jos vakcinų dozių bus parduota užsienyje.