Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinijos armija paskelbė reklaminį klipą savo kariams Honkonge

Kinijos armija išleido reklaminį klipą Honkonge esantiems savo kariams, tvyrant nežinomybei dėl to, ar kariškiai įsikiš į mieste šią vasarą vykstančius protestus.
Kinijos karys Honkonge
Kinijos karys Honkonge / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtadienį minimų armijos įkūrimo metinių išvakarėse Kinijos liaudies išvadavimo armijos Honkongo įgula savo oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „Weibo“ paskelbė trijų minučių klipą, kuriame matyti kariai, nusileidžiantys virve iš sraigtasparnių, besitaikantys iš snaiperio šautuvų ir panaudojantys ašarines dujas prieš minią civiliais drabužiais apsirengusių žmonių.

Pastarojoje klipo dalyje, pavadintoje „kovos su riaušėmis pratybomis“, matyti ginkluoti kariai, mėtantys ašarinių dujų užtaisus ir naudojantys vandens patrankas. Scenos labai primena dabartinę situaciją Honkonge, kur policija prieš demokratijos reikalaujančius demonstrantus naudoja ašarines dujas, paprikinį purškalą ir gumines kulkas.

VIDEO: Honkonge protestuotojai įsiveržė į vietos parlamento pastatą

Kai kurie klipe matomi žmonės civiliais drabužiais yra su šalmais ir kaukėmis, kaip ir protestuotojai, kurių šimtai tūkstančių pastaruosius du mėnesius išeina į Honkongo gatves.

Kareiviai klipe laiko raudoną įspėjantį užrašą „Liaukitės puolę arba panaudosime jėgą“. Tokį patį užrašą pastarosiomis savaitėmis protestuotojams rodydavo Honkongo policija. Klipo pabaigoje matyti, kaip kariai nuveda kai kuriuos antrankiais surakintus pratybų dalyvius civiliais drabužiais.

Tuo tarpu Honkongo policija šią savaitę dėl kaltinimų dalyvavus riaušėse areštavo 44 žmones. Dėl tokių kaltinimų gali grėsti įkalinimas iki 10 metų.

1997-aisiais buvusi britų kolonija Honkongas buvo sugrąžintas Kinijai pagal principą „viena šalis, dvi sistemos“. Šis principas Honkongui užtikrino tam tikras demokratines laisves, neregėtas pagrindinėje Kinijos dalyje. Tačiau pastaraisiais metais Honkongo gyventojai skundžiasi, kad Pekinas vis labiau varžo jų laisves.

Nepasitikėjimas Komunistų partijos vadovaujama centrine vyriausybe kurstė masines demonstracijas, prasidėjusias reaguojant į ekstradicijos įstatymą, kuris būtų leidęs įtariamuosius perduoti į žemyninę Kinijos dalį, kur, pasak kritikų, kiltų grėsmė jų teisėms.

Honkongas sustabdė šį įstatymą, bet protestai tęsėsi ir išsivystė į reikalavimus Honkongo vadovei atsistatydinti, o pusiau autonominei Kinijos teritorijai suteikti daugiau laisvės.

Judėjimui plėtojantis ir protestuotojai, ir policija kartais griebdavosi smurto. Į klausimus, ar armija bus nusiųsta tvarkytis su demonstrantais, kinų pareigūnai atsako nuorodomis į Honkongo įgulos įstatymo straipsnį, kuriame sakoma, kad mieste jau esančios pajėgos gali būti panaudotos paprašius Honkongo vyriausybei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais