Šis viršūnių susitikimas rengiamas kitą dieną po to, kai agentūra „Moody's“ sumažino Italijos, Ispanijos ir Portugalijos kreditų reitingus ir perspėjo, kad Prancūzija, Didžioji Britanija ir Austrija darosi vis labiau pažeidžiamos šios krizės atžvilgiu. Kinija sako, kad ši krizė jau pasiekė „kritinį“ lygį.
Pekinas reiškė vis didėjantį savo susirūpinimą dėl krizės Europoje, kuri yra didžiausia Kinijos eksporto rinka, ir ne kartą ragino ES lyderius suvaldyti situaciją.
Antradienį Kinijos premjeras Wen Jiabao susitiks su ES prezidentu Hermanu Van Rompuy ir Europos Komisijos pirmininku Jose Manueliu Barroso.
Lyderiai tikriausiai kalbėsis apie Siriją, Iraną ir prieštaringai vertinamą ES „anglies dvideginio mokestį“ oro bendrovėms, tačiau dominuojanti tema turėtų būti susirūpinimas Europos ekonomika ir finansų sektoriumi.
Europos lyderiai jau paprašė Kinijos, kuri turi didžiausią pasaulyje užsienio valiutos rezervą, investuoti į finansinės pagalbos fondą skolų prislėgtoms valstybėms gelbėti.
Kol kas Pekinas tvirto įsipareigojimo nėra deklaravęs, bet Wen Jiabao šį mėnesį sakė, kad jo šalis svarsto galimybes pasiūlyti pagalbą per Tarptautinį valiutos fondą (TVF) ar finansinės pagalbos fondus. Spėjama, kad Kinija aiškiau savo poziciją deklaruos per šį viršūnių susitikimą.
Wen Jiabao, J.M.Barroso ir H.Van Rompuy po susitikimo, kuris iš pradžių buvo planuojamas spalį, bet dėl skolų krizės buvo atidėtas, surengs bendrą spaudos konferenciją.