Partijos įkūrimo metinėms skirtoje kalboje Hu Jintao negailėjo jai pagyrimų už vadovavimą šalies atgimimui, tačiau įspėjo apie ateityje laukiančius pavojus, jai toliau siekiant subalansuoti ekonomikos atvirumą ir politinį nelankstumą.
„Visa partija privalo aiškiai matyti, kad smarkiai keičiantis situacijai pasaulyje, valstybėje ir partijoje mes susiduriame su daugybe naujų problemų ir iššūkių, siekdami pagerinti partijos vadovavimą ir valdymą bei sustiprinti jos atsparumą korupcijai ir grėsmėms“, – sakė prezidentas.
Hu Jintao, kuris beveik dešimtmetį vadovauja partijai, savo kalboje išskyrė korupciją, kuri, kaip rodo viešosios nuomonės apklausos, kelia didžiausią nepasitenkinimą visuomenei. Pasak prezidento, ji yra aiškus ir realus pavojus partijos valdžios legitimumui.
Kova su korupcija yra veiksnys, nuo kurio priklauso, ar partija „užsitikrins, ar praras visuomenės paramą, ar gyvuos, ar mirs“, sakė prezidentas.
„Korupcija kainuos partijai žmonių paramą ir pasitikėjimą“, – įspėjo Kinijos prezidentas.
Hu Jintao šią kalbą pasakė per ceremoniją Didieji liaudies rūmai – pačiame Pekino centre, Tiananmenio aikštėje esančiame stalinistinio stiliaus monolitiniame statinyje, kur susirinko tūkstančiai įtakingų partijos veikėjų ir eilinių narių. Ceremoniją tiesiogiai transliavo valstybinė televizija.
Artėjant metinėms partija stengėsi sužadinti visuomenės entuziazmą, kurstydama nostalgiją komunistinei Kinijos praeičiai.
Tam buvo pasitelktos įvairios propagandos priemonės. Žiniasklaida mirgėjo nuo Komunistų partiją liaupsinančių straipsnių, skambėjo „raudonosios“ dainos iš ankstyvojo komunistinės Kinijos laikotarpio, organizuota virtinė parodų muziejuose ir išleistas filmas, šlovinantis partijos įkūrimą.
Prieš metines Kinijoje taip pat buvo paleistas greitaeigis traukinys iš Pekino į Šanchajų bei atidarytas ilgiausias pasaulyje jūrų tiltas.
“Devyniasdešimties sulaukusi Kinijos komunistų partija yra šiek tiek panaši į visus devyniasdešimtmečius – silpstanti, baugšti, ieškanti būdų pratęsti savo egzistavimą, tačiau s tuo nesusitvarkanti”, – rašė Kinijos klausimų ekspertas mokslininkas Davidas Shambaugh.
Kinijos komunistų partiją 1921 metų liepą Šanchajuje įkūrė intelektualai. 1949-aisiais ji atėjo į valdžią Kinijoje, ilgame ir kruviname pilietiniame kare sutriuškinusi nacionalistus.
Tačiau nevykusi revoliucijos lyderio Mao Zedongo politika nugramzdino šalį į beveik tris dešimtmečius trukusį chaosą, pažymėtą politinių valymų, badmečio ir socialinės suirutės, nusinešusių dešimčių milijonų kinų gyvybes.
Hu Jintao apie šiuos įvykius savo kalboje neužsiminė.
Po Mao Zedongo mirties 1976-aisiais prie šalies vairo stojo Deng Xiaopingas, pradėjęs reformas, kurios leido Kinijai tapti antrąja pagal dydį pasaulio ekonomika.