Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pirmasis Kinijos lėktuvnešis pradeda tarnybą

Pirmasis Kinijos lėktuvnešis „Liaoning“ – buvęs Sovietų Sąjungos laivas, nupirktas iš Ukrainos ir modernizuotas, – antradienį pradėjo karinę tarnybą, paskelbė Pekino gynybos ministerija.
Kinijos lėktuvnešis „Liaoning“
Kinijos lėktuvnešis „Liaoning“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lėktuvnešis

„Turėti lėktuvnešį jūrų pajėgose bus svarbu, didinant mūsų šalies karo laivyno kovinius pajėgumus į šiuolaikinį lygį“, – sakoma ministerijos pranešime.

Kinija savo jūrų pajėgas sustiprino lėktuvnešiu paskutinioji iš Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos nuolatinių narių, o šis žingsnis buvo žengtas padidėjus įtampai Pietryčių ir Rytų Azijos regiono jūrinėse teritorijose.

300 metrų ilgio laivas pavadintas šiaurės rytinės Liaoningo provincijos vardu. Joje yra pagrindinis Kinijos karinio jūrų laivyno uostas Dalianas, kuriame buvo atlikta lėktuvnešio modernizacija.

Gynybos ministerija nurodė, kad šis laivas „padidins (Kinijos) galimybes apsiginti, vystyti savo gebėjimus bendradarbiauti atvirose jūroje, atremiant netradicines grėsmes saugumui, taip pat bus veiksmingas ginant šalies suverenumo, saugumo ir plėtros interesus“.

Valstybinė žiniasklaida sekmadienį pranešė, kad naujojo laivo statytojai perdavė jį Liaudies išvadavimo armijos jūrų pajėgoms.

Anksčiau sklandė įvairūs gandai dėl šio lėktuvnešio pavadinimo: atsargos generolas majoras Luo Yuanas teigė, kad laivas gali būti pavadintas „Diaoyu“ – pagal Diaoju salas Rytų Kinijos jūroje, į kurias pretenzijas reiškia Pekinas, tačiau šią teritoriją administruoja Tokijas, vadinantis ją Senkaku salomis.

Pranešimas apie lėktuvnešio tarnybos pradžią buvo paskelbtas tuo metu, kai smarkiai paaštrėjo ginčai dėl šių salų ir kitų Azijos bei Ramiojo vandenyno regiono teritorijų. Šiame regione vis didesnę įtaką įgyjančios Kinijos interesai susiduria su Japonijos, Vietnamo ir Filipinų siekiais.

Pekinas pernai patvirtino pertvarkantis buvusį Sovietų Sąjungos laivą ir ne kartą tvirtino, kad lėktuvnešis nekelia jokios grėsmės kaimynams ir kad jis bus naudojamas daugiausiai mokymams ir tyrimams.

Tačiau šio lėktuvnešio, kuris iki šiol buvo žinomas tik kaip „laivas Nr.16“, intensyvūs jūriniai bandymai nuo pernai rugpjūčio buvo su nerimu stebimi kitų šio regiono galybių, ypač Japonijos ir Jungtinių Valstijų, kurios reikalavo Pekino paaiškinti, kad jam reikalingas toks laivas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų