Tokia neįprasta Kinijai demografinė situacija 8 mln. gyventojų turinčiame Dunguanyje susiklostė dėl tų pačių „iPhone“ ir „iPad“ – vietos fabrikai linkę įdarbinti moteris, nes jos patikimesnės ir kruopštesnės. Vyrai čia daugiausia dirba laikinus darbus, o laisvu laiku slankioja po miestą.
Šie vyrai mėgsta girtis savo draugėmis. Kai kurie neslepia – vienu metu turi bent dvi-tris moteris, laiko pakanka visoms. „Merginą čia susirasti gerokai paprasčiau nei darbą“, – sakė vienas praeivis.
Fabrikuose dirbantiems vyrams dar lengviau su moterimis – meilužių jiems net ieškoti nereikia, merginos pačios mielai siūlo praleisti vakarą kartu po sunkios darbo dienos. Kaip pasakoja vienas darbininkas, jis turi net tris artimas drauges ir jos vienos apie kitas žino, panašiai gyvena ir jo draugai.
„Čia tiek daug jaunų ir nepatyrusių darbininkių. Kodėl reikia apsiriboti viena, jeigu tavęs užtenka kelioms? Visi turi linksmintis, jei to nedarysi tu, darys kiti“, – taip kalba darbininkas Dunguanio fabrike.
O štai 25 metų vyras neslepia atvykęs susirasti žmoną, nes jo gimtajame mieste tai per brangu – kaip kraitį reikia sumokėti net iki 5 tūkst. dolerių. Dunguanyje daug moterų ir jos nenori pinigų, tik vyrų. Vyras nedirba, bet turi draugę, kuri apmoka jo sąskaitas.
Merginą čia susirasti gerokai paprasčiau nei darbą, – pasakė vienas praeivis.
Moterų teisių gynėjų organizacijos atstovai tvirtina, kad moterys šiame mieste linkusios „nepastebėti“, jog jų bičiuliai turi kitų draugių, nors tai sudėtinga visiems dirbant viename fabrike. Esą taikstytis su situacija yra lengviau nei likti vienišoms.
Dauguma moterų, padirbėjusios Dunguanyje, grįš į savo gimtuosius miestus ir ištekės ten. O savo gyvenimą „sekso sostinėje“ jos paprastai vertina kaip „laikiną ir neišvengiamą blogį“.