Itin spalvinga figūra laikomas kasybos pramonės magnatas, kuris seniai ginčijasi dėl kompensacinių mokėjimų ir uosto operacijų su valstybės kontroliuojama kinų kompanija, taip pat pavadino kinus „benkartais, kurie nori užvaldyti jo šalį“.
Nacionalistinio tono nevengiantis „Global Times“ pažymėjo, kad Kinija „turi pamokyti Kanberą už dvišalių santykių sabotavimą“.
Laikraštis „Global Times“, priklausantis Komunistų partijos ruporui dienraščiui „People's Daily“, savo vedamajame paragino Pekiną „imtis rimtų veiksmų nubausti“ C.Palmerį.
Laikraštis australų milijardieriaus pasisakymus pavadino „įsisiautėjusia niekšybe“ ir pabrėžė, kad „australų visuomenės požiūris į Kiniją yra nedraugiškas“.
„Kinija turi parodyti tiems išpuikusiems provokatoriams, kokią kainą jiems teks sumokėti už tai, kad sąmoningai mus erzina“, – pažymi „Global Times“.
Pekinas turėtų nutraukti visus verslo ryšius su C.Palmeriu, uždrausti jam ir jo įmonių vadovams įvažiuoti į Kiniją ir imtis sankcijų prieš visas australų firmas, kurios turi su juo verslo reikalų, priduria laikraštis.
Laikraščio numeryje kinų kalba paskelbtas analogiškas vedamasis.
Be to, „Global Times“ pirmajame savo puslapyje paskelbė išsamų straipsnį apie C.Palmerio komentarus, įskaitant jo žodžius, kad Kinijos valdžia žudo savo piliečius, kuriuos jis pasakė veikiausiai turėdamas galvoje 1989 metų žudynes Tiananmenio aikštėje, apie kurias itin retai užsimena oficiali kinų žiniasklaida.
Australų milijardierius, įkūręs Palmerio jungtinę partiją, pernai buvo išrinktas į parlamentą.
Australijos užsienio reikalų ministrė Julie Bishop C.Palmerio pasisakymus apie Kiniją, kuri yra didžiausia Australijos prekybos partnerė, pavadino „įžeidžiamais, nereikalingais ir nederamais parlamentarui“, o iždo ministras Joe Hockey pareiškė, kad jie „labai žalingi“.
Nacionalistinio tono nevengiantis „Global Times“ pažymėjo, kad Kinija „turi pamokyti Kanberą už dvišalių santykių sabotavimą“.
Laikraštis kaltino Australiją, esą ji vykdo „chuliganišką politiką“, politiškai prisišliedama prie JAV ir Japonijos, kuri smarkiai nesutaria su Kinija dėl karo laikų istorijos ir ginčijamų salų, tuo pat metu siekdama ekonominės naudos iš Pekino.
Itin spalvinga figūra laikomas kasybos pramonės magnatas, kuris seniai ginčijasi dėl kompensacinių mokėjimų ir uosto operacijų su valstybės kontroliuojama kinų kompanija, taip pat pavadino kinus „benkartais, kurie nori užvaldyti jo šalį“
„Ši situacija paverčia ją didžiausia veidmaine tarp visų šalių, su kuriomis Kinija palaiko ryšius“, – pažymėjo „Global Times“, pridurdamas, kad Australija „turi būti marginalizuota Kinijos pasaulinėje strategijoje“.
„Kanbera puikuojasi turinti strateginių vertybių, tačiau dauguma jų atsirado iš jos pačios melo“, – rašė laikraštis.