Tai buvo didžiausias gaisras, su kuriuo Kipras susidūrė šią vasarą. Nuo liepos 12-osios šalyje fiksuojama 40 laipsnių Celsijaus ir aukštesnė temperatūra.
Meteorologijos tarnybos duomenimis, ši karščio banga gali būti ilgiausia per visą šalies istoriją, ir manoma, kad Kipre visą šią savaitę taip pat laikysis didesnis nei 40 laipsnių Celsijaus karštis.
Miškininkystės departamento pareigūnas Džordžas Konstantinus teigė, kad pirmadienį vakare kilusį gaisrą atokioje ir negyvenamoje Elidzijeso vietovėje, esančioje miškingoje salos centrinėje kalnų dalyje, pavyko suvaldyti visą naktį trukusių pastangų dėka.
Daugiau nei 100 ugniagesių, dešimtys transporto priemonių ir septyni orlaiviai buvo pasitelkti siekiant užkirsti kelią gaisro plitimui Pafo miškuose, kur auga vieni didžiausių salos kedrų, taip pat pušys ir ąžuolai.
Netoliese esanti Jungtinės Karalystės karališkųjų oro pajėgų bazė buvo pasirengusi padėti numalšinti gaisrą.
Dž.Konstantinus pažymėjo, kad gaisrui išplisti neleido tai, kad nebuvo vėjo.
Miškininkystės departamento vadovas Karalambas Aleksandrus pareiškė, kad spėja, jog gaisras galėjo kilti dėl elektros oro linijos kabelio.
Kipre užsitęsus karščio bangai elektros energijos suvartojimas pasiekė rekordinį lygį.
Tuo tarpu pranešama, kad nuo šilumos smūgio mirė vienas žmogus.
Karščio banga taip pat užklupo Graikiją ir didžiąją dalį Pietų Europos bei Šiaurės Afrikos.
Naujoje ataskaitoje mokslininkai iš Instituto „World Weather Attribution“ (WWA) nustatė, kad karščio bangos kai kuriose Europos ir Šiaurės Amerikos dalyse būtų buvusios beveik neįmanomos, jei ne klimato kaita.