Tarp šių dviejų Vidurinės Azijos šalių nuolat kyla susirėmimų dėl ginčų, susijusių su sienos demarkacija ir prieiga prie vandens.
Kirgizijos pietinės Batkeno ir Tadžikijos šiaurinės Sogdo provincijų vadovai susitarė nenaudoti dronų pasienio teritorijose, sakoma Kirgizijos prezidento pasiuntinio Batkeno regione pareiškime.
Abiejų regionų vadovai, be kitų klausimų, taip pat aptarė stabilumo pasienyje palaikymo ir visuomenės saugumo užtikrinimo klausimus, sakoma pareiškime.
2022 metų rugsėjį per ginkluotus susirėmimus žuvo apie 100 žmonių – tai buvo naujausias smurto tarp dviejų kalnuotų šalių paaštrėjimas.
Kirgizija teigė, kad abi šalys taip pat susitarė, jog pasienio kaimai žemės drėkinimo klausimus spręs tarpusavyje.
Tadžikija Sogdo administracijos pareiškime pažymėjo, kad reikia bendrai naudotis vandens ištekliais, tačiau nepaminėjo susitarimo dėl bepiločių orlaivių.
Ginčai dėl sienų tarp buvusių sovietinių šalių tęsiasi visus tris nepriklausomybės dešimtmečius. Dalis jų 970 km ilgio sienos vis dar nėra demarkuota.
Dėl to nuolat kyla įtampa dėl galimybės naudotis keliais ir ištekliais, ypač dėl vandens žemės ūkiu užsiimančiuose regionuose.
Abi šalys yra Maskvos vadovaujamos Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos narės.