Žiūrėkite

Tado Sedekerskio komentaras prieš rungtynes su Kauno „Žalgiriu“Tado Sedekerskio komentaras prieš rungtynes su Kauno „Žalgiriu“

Kirgizijos teismas skyrė 20 metų laisvės atėmimo bausmę už nuotakos pagrobimą ir nužudymą

Kirgizijos teismas antradienį skyrė 20 metų laisvės atėmimo bausmę vienam vyrui, pagrobusiam ir nužudžiusiam moterį, kurią norėjo vesti.
Burulai Turdaaly Kyzy
Burulai Turdaaly Kyzy / „Twitter“ nuotr.

20-metės Burulai Turdaaly Kyzy nužudymas provincijos policijos nuovadoje gegužę sukėlė šalies gyventojų pasipiktinimą ir demonstracijas. Dėl šio incidento buvo atleisti keli policijos pareigūnai.

Merginos pagrobėjui Marsui Bodoševui už žmogžudystę ir pagrobimą su tikslu vesti teismas skyrė 20 metų laisvės atėmimo bausmę, naujienų agentūrai AFP pranešė Biškeko miesto Sverdlovsko rajono teismo atstovas.

Kirgizijoje tebegalioja nuotakų grobimo paprotys, dėl kurio kasmet pagrobiama ir prievarta ištekinama tūkstančiai merginų.

B.Turdaaly Kyzy pagrobimo bendrininkui teismas skyrė septynerių metų laisvės atėmimo bausmę, nurodė atstovas.

Po šios žmogžudystės dėl tarnybinio aplaidumo iš pareigų buvo nušalinta daugiau nei 20 policijos pareigūnų.

Kirgizijoje tebegalioja nuotakų grobimo paprotys, dėl kurio kasmet pagrobiama ir prievarta ištekinama tūkstančiai merginų.

B.Turdaaly Kyzy buvo mirtinai subadyta policijos nuovadoje, kai laukė eilėje norėdama pateikti skundą prieš savo pagrobėją, kurį jau buvo sulaikiusi policija.

Pasak pareigūnų, subadęs merginą M.Bodoševas pakėlė peilį prieš save ir susižeidė. Jis buvo gydomas ligoninėje, kol pasveiko.

Jungtinių Tautų duomenimis, Kirgizijoje per prievartą už savo pagrobėjų išteka 13,8 proc. jaunesnių nei 24 metų amžiaus moterų.

Prieš lytinį smurtą kovojanti vietos aktyvistė Munara Beknazarova pasveikino pastarąjį teismo sprendimą ir pabrėžė, kad jis sukels „didelį rezonansą“ Kirgizijos visuomenėje.

„Mes žinome, kad pagrobimai yra gana dažni, tačiau policija retai sulaukia pareiškimų ir dar rečiau tokios bylos patenka į teismą“, – sakė ji AFP.

„Tikiuosi, kad po šios bylos teisėsaugos institucijos ir visuomenė griežčiau žiūrės į tokius nusikaltimus“, – kalbėjo M.Beknazarova.

Nuotakų grobimo paprotys Kirgizijoje yra susijęs su šios tautos klajokliška istorija. Ši tradicija neišnyko sovietiniais metais ir dar labiau išbujojo po 1991-ųjų, neturtingai šaliai paskelbus nepriklausomybę nuo Maskvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos