Olandų dailininko 1888 metais nutapytas paveikslas „Sėjėjas“, vaizduojantis laukuose dirbantį ūkininką šviečiant saulei, buvo eksponuojamas už stiklo ir nesugadintas, teigiama žiniasklaidos pranešimuose.
Klimato aktyvistai iš organizacijos „Last Generation“ teigė, kad keturių asmenų surengta akcija buvo „desperatiškas ir moksliškai pagrįstas šauksmas, kurio negalima suprasti kaip paprasto vandalizmo“.
„Nesmurtinės tiesioginės akcijos bus tęsiamos tol, kol piliečiai iš savo vyriausybės sulauks atsakymų į reikalavimus nutraukti dujų ir anglies naudojimą ir investuoti į bent 20 GW atsinaujinančių energijos šaltinių“, – sakoma pareiškime.
Per ankstesnes „Last Generation“ ir kitų organizacijų atstovų akcijas prestižiniuose muziejuose eksponuojami Leonardo da Vinci, Claude'o Monet, Jano Vermeerio bei V.van Gogho garsūs paveikslai buvo ištepti sriuba, pyragu ar bulvių koše.
Spalio mėnesį grupės „Just Stop Oil“ aktyvistai Londono nacionalinėje galerijoje apipylė V.van Gogho paveikslą „Saulėgrąžos“ pomidorų sriuba. Šis paveikslas, taip pat apsaugotas stiklu, liko nesugadintas.
„Viską, ką mes turėtume teisę matyti savo dabartyje ir ateityje, užgožia tikra ir neišvengiama katastrofa, kaip ši žirnių tyrė užgožė darbą laukuose“, – savo pareiškime penktadienį teigė „Last Generation“.
Italijos kultūros ministras Gennaro Sangiuliano pasmerkė protestą ir pavadino jį „negarbingu veiksmu, kuris turi būti griežtai pasmerktas“.
„Kultūra, kuri yra mūsų tapatybės pagrindas, turėtų būti ginama ir saugoma, o ne naudojama kaip megafonas kitoms protesto formoms“, – sakoma G.Sangiuliano pareiškime.
„Sėjėjas“ eksponuojamas Romos Bonaparto rūmuose kaip 50 olandų meistro paveikslų parodos, paskolintos iš Kroller Muller muziejaus Oterlo mieste, dalis.
Parodos organizatoriai „Arthemisia“ kol kas neatsakė į prašymą suteikti daugiau informacijos apie protesto akciją.