Kodėl Belgijoje tiek daug COVID-19 mirčių? Pasitelkia kitokį skaičiavimo būdą

Belgijoje milijonui gyventojų tenka daugiau COVID-19 mirčių nei bet kur kitur pasaulyje. Belgų pareigūnai tikina, kad jų mirčių skaičiavimo būdas – unikalus: į statistiką įtraukiamos įtariamos, bet nepatvirtintos mirtys slaugos namuose.
Slaugos namai Briuselyje
Slaugos namai Briuselyje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

11,46 mln. gyventojų turinčioje Belgijoje nustatyta virš 50 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 7 924 užsikrėtusieji mirė. Vadinasi, milijonui gyventojų šalyje tenka 684 mirtys.

Palyginimui: JAV milijonui gyventojų tenka 207 mirtys, Jungtinėje Karalystė – 419, Italijoje – 478, Ispanijoje – 540, Prancūzijoje – 381.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ligoninė Belgijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ligoninė Belgijoje

Belgų pareigūnai tikina, kad jų mirčių skaičiavimo būdas – kitoks nei bet kurioje kitoje šalyje. Jie skaičiuoja mirtis ligoninėse ir slaugos namuose. Tačiau į statistiką įtraukia ir įtariamas, o ne patvirtintas COVID-19 mirtis slaugos namuose, rašo BBC.

Remiantis naujausiais oficialiais duomenimis, Belgijoje iš 7 703 mirčių 53 proc. sudaro mirtys slaugos namuose.

16-ai proc. mirusiųjų slaugos namuose buvo patvirtintas užsikrėtimas COVID-19. Likusiems – įtariamas.

Tai reiškia, kad daugiau nei 3 500 mirčių buvo įskaičiuotos kaip susijusios su COVID-19, tačiau tai nebuvo patvirtinta.

Kaip skaičiuojama?

Belgų virusologas ir vyriausybės atstovas spaudai profesorius Stevenas Van Guchtas BBC teigė, kad mirčių skaičiavimas yra paremtas gydytojų vertinimu, paprastai atsižvelgiant į tai, ar koronaviruso infekcija jau buvo nustatyta tuos pačiuose slaugos namuose.

VIDEO: Faktai ir mitai apie koronavirusą: kas padeda apsisaugoti ir kas nėra veiksminga?

„Pavyzdžiui, jei yra vienas ar du patvirtinti atvejai, o po savaitės turi 10 mirčių tuos pačiuose namuose su panašiais simptomais“, – profesorius sakė britų transliuotojui.

Belgijos ministrė pirmininkė Sophie Wilmes neseniai teigė, kad Belgijoje galbūt fiksuojamas didesnis nei iš tikrųjų mirčių skaičius.

Tačiau profesorius S.Van Guchtas tikina, kad vis dėlto oficialus mirčių skaičius gali būti mažesnis nei pranešama – jis mano, jog kai kurios mirtys neužfiksuojamos.

BBC rašo, kad didelį mirčių skaičių gali lemti tai, jog Belgijoje slaugos namų – daugiau nei daugumoje kitų Europos valstybių. Esą slaugos namų užimtumas pagal populiacijos dydį didesnis tik Nyderlanduose ir Liuksemburge.

Belgijos pareigūnai pripažino, kad pradžioje padaryta klaidų – slaugos namų personalas buvo paliktas be asmeninių apsaugos priemonių. Tai leido virusui greitai plisti.

Dabar visiems su slaugos namų darbuotojams, kurie dirba su gyventojais, suteiktos veido kaukės ir apsauginiai rūbai. Į pagalbą atvyko ligoninių ir kariuomenės slaugai.

Pasak epidemiologų, apie 10 proc. slaugos namų gyventojų – viruso nešiotojai, kuriems nepasireiškė jokie simptomai. Šie asmenys įgijo imunitetą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų