Interviu laikraščiui „Die Welt“ JT pabėgėlių reikalų komisaras Antonio Guterresas paragino Europos valstybes parodyti daugiau solidarumo priimant prieglobsčio prašytojus, kurie bėga nuo karo ir persekiojimo.
Atsakomybė „turi gulti ant daugelio pečių“, sakė A.Guterresas. „Kalbant apie ilgalaikę perspektyvą, nepriimtina, kad tik dvi Europos Sąjungos valstybės – Vokietija ir Švedija – priims daugumą pabėgėlių“, – pabrėžė jis.
„Visos Europos šalys turi moralinę atsakomybę juos (pabėgėlius) priimti ir aiškią teisinę prievolę juos apsaugoti“, – sakė JT komisaras.
Didžiausia Europos ekonomika Vokietija tapo pagrindiniu pabėgėlių traukos centru. Kas trečias pernai į ES atvykęs pabėgėlis pasiprašė prieglobsčio Vokietijoje.
Berlynas oficialiai prognozuoja, kad šįmet pabėgėlių skaičius pasieks pusę milijono, tačiau laikraštis „Handelsblatt“ antradienį, remdamasis šaltiniais vyriausybėje, pranešė, kad šis skaičius gali išaugti iki 750 000.
Trečiadienį rengiamasi paskelbti naujus oficialius duomenis, ir jei ši prognozė bus patvirtina, tai būtų rekordinis skaičius, gerokai viršijantis ankstesnį rekordą 1992 metais, kai Vokietija atvėrė savo sienas Balkanų karų pabėgėliams.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį įspėjo, kad aštrėjanti prieglobsčio prašytojų problema Europos Sąjungai gali tapti rimtesniu iššūkiu už Graikijos skolų krizę.
Pernai visame pasaulyje bėgdami nuo karo, smurto ar persekiojimo savo namus paliko rekordiškai daug – 60 mln. – žmonių, rodo JT duomenys.