„Jei Vidurio Rytai neegzistuotų, Maskva tiesiog turėtų juos išrasti, – daro išvadą ekspertas. – Chaosas arabų pasaulyje leido Kremliui formuoti visuomenės nuomonę apie režimą, kuris konfrontuoja su Vakarais ir Ukraina“.
„Per pastaruosius kelis metus Vidurio Rytai tapo mėgstamiausia Rusijos politikų ir žurnalistų tema. Daugelis viduriniosios klasės rusų su nostalgija pamena Sovietų Sąjungos imperinę šlovę, ir Kremlius suteikia jiems tai, ko jie nori“, – dėstė N.Kožanovas.
Jo teigimu, Kremliaus parama Damaskui, Teheranui ir glaudūs ryšiai su Egipto valdžia padeda atgaivinti po 1991 metų prarastą pasaulinės žaidėjos įvaizdį.
N.Kožanovas mano, kad Rusija dirbtinai kuria vienybę su arabais, demonstruodama paramą Basharo al-Assado režimui ar Egiptui, kurie konkuruoja su JAV remiamais Kataru ir Saudo Arabija.
N.Kožanovas mano, kad Rusija dirbtinai kuria vienybę su arabais, demonstruodami paramą Basharo al-Assado režimui ar Egiptui, kurie konkuruoja su JAV remiamais Kataru ir Saudo Arabija.
„Rusijos žiniasklaida neparodo, kad al-Assado režimas negina ne tik arabų, bet ir pačių sirų“, – pabrėžė ekspertas iš Rusijos, pridurdamas, kad nutylima ir tai, jog būtent „blogoji“ Saudo Arabija padėjo Rusijai užmegzti ryšius su Egiptu.
„Maskva kaltina Vakarus Šaltojo karo retorikos atgaivinimu, kai pati vadina JAV didžiu blogiu“, – pridūrė N.Kožanovas.
„Kad suprastume Rusijos tikslus, turime žvelgti į realius veiksmus, o ne į žodžius“, – dėstė jis.
„Kai kurie Rusijos ekspertai jau priėmė propagandinius teiginius ir patys aiškina, kad Saudo Arabija ir Kataras remia teroristus. Tuo pat metu Saudo Arabijos karaliaus Salmano sūnus lankėsi ir sveikinosi su Vladimiru Putinu, pasirašė branduolinio bendradarbiavimo sutartį“, – prisiminė ekspertas.
N.Kožanovas daro išvadą, kad Rusija nori būti lygiateisė žaidėja pasaulio diplomatijoje ir būtent Sirijos konfliktas suteikė jai tokią galimybę. Tai leidžia Kremliui patvirtinti – Rusija yra gerbiama ir ji daro įtaką pasaulio geopolitikai.