Organizacija „Twitter“ paskyroje priminė, kad liepos 8 dieną Rusija taip pat vetavo iniciatyvą dviejų dešimtmečių senumo įvykius Srebrenicoje pripažinti genocidu.
Paskutinį kartą du kartus veto teise per vieną mėnesį 1997 metų kovą pasinaudojo JAV. 1997 metais JAV du kartus blokavo rezoliuciją dėl padėties okupuotose arabų teritorijose.
Kelių valstybių vadovai sukritikavo Rusijos poelgį. Malaizijos transporto ministras Liau Tiong Lajus teigė esantis labai nusivylęs, kad JT nepateisino vilčių, jog bus atliktas šio siaubingo nutikimo tyrimas.
Tačiau jis pabrėžė, kad jo šalis nesustos ir nepasiduos. Rusija buvo vienintelė, pasipriešinusi tarptautinio tribunolo sukūrimui.
Rusija vetavo klausimus dėl Sirijos, Gruzijos, Zimbabvės, Serbijos, Kipro
JT Saugumo tarybos tinklalapyje pateikiamas veto sąrašas rodo, kad Rusija šia teise naudojasi ne ką daugiau nei, pavyzdžiui, JAV.
Nenuostabu, kad 2009 metais Rusija blokavo rezoliuciją, kuria buvo siekiama pratęsti JT stebėtojų misiją Gruzijoje.
Paskutinį kartą Rusija, kartu su Kinija tris kartus pasipriešino JT iniciatyvoms dėl Sirijos 2012 ir 2011 metais. Tuomet Rusijos pusė teigė, kad rezoliucija yra vienpusiška ir palaiko tik ginkluotą opoziciją.
Nenuostabu, kad 2009 metais Rusija blokavo rezoliuciją, kuria buvo siekiama pratęsti JT stebėtojų misiją Gruzijoje, todėl misija buvo baigta.
O 2008 ir 2007 vėl kartu su Kinija Rusija vetavo sankcijas, kurias buvo planuojama taikyti skandalingai perrinktam Zimbabvės prezidentui Robertui Mugabe, ir rezoliuciją dėl padėties Mianmare. Blokuota rezoliucija reikalauta paleisti visus politinius kalinius, nutraukti visas taikomas kariškių smurto formas.
2004 metais Rusija blokavo rezoliuciją dėl Kipro suvienijimo.
1994 ir 1993 metais Rusija pasinaudojo veto teise įvertinant įvykius Serbijoje ir Kipre.
JAV blokavo klausimus, susijusius su Artimaisiais Rytais
Nuo 2001 metų JAV dešimt kartų vetavo iniciatyvas, susijusias su Palestina.
Per pastaruosius du dešimtmečius JAV daugybę kartų blokavo JT iniciatyvas, susijusias su okupuotomis arabų teritorijomis, dėl situacijos Artimuosiuose Rytuose, Panamoje.
Nuo 2001 metų JAV dešimt kartų vetavo iniciatyvas, susijusias su Palestina. Pavyzdžiui, blokavo Izraelio statybas Palestinos teritorijose smerkiančią rezoliuciją arba rezoliuciją, kurioje Izraelio reikalaujama nekenkti ir nedeportuoti Yassero Arafato.