Centro dešinės J.M.Santosas gavo 50,95 proc. balsų, o konservatyvesnis Oscaras Ivanas Zuluaga – 45 proc. balsų, pranešė rinkimų komisija. Dar 4,03 proc. balsalapių buvo tušti, atiduoti kaip protesto balsai.
62 metų J.M.Santosas, kuris valdo sudaręs koaliciją su kai kuriomis kairiosios pakraipos partijomis, vadovavo pastangoms pasiekti taikos susitarimą su kairiųjų „Kolumbijos revoliucinėmis ginkluotosiomis pajėgomis“ (FARC). O.I.Zuluaga, priešingai, ragino nustatyti griežtesnes būtinas sąlygas bet kokiam susitarimui.
62 metų J.M.Santosas, kuris valdo sudaręs koaliciją su kai kuriomis kairiosios pakraipos partijomis, vadovavo pastangoms pasiekti taikos susitarimą su kairiųjų „Kolumbijos revoliucinėmis ginkluotosiomis pajėgomis“ (FARC).
„Šiandien pasiųsta žinia taip pat skirta FARC ir (kitai ginkluotai grupuotei, „Nacionalinei išvadavimo armijai“) ELN“, – sakė J.M.Santosas, džiūgaujantiems šalininkams jo būstinėje skanduojant „Kolumbija nori taikos!“
„Tai – pabaiga. Ir mes turime tai pasiekti būdami tvirti. Tai daugiau kaip 50 smurto metų pabaiga“, – sakė J.M.Santosas, kurio vyriausybė, siekdama taikos, taip pat pradėjo kalbėtis su mažesnės kairiųjų ELN sukilėliais.
Siekdamas nuginčyti pagrindinį savo varžovo šūkį, J.M.Santosas pridūrė: „Tai nebus taika su nebaudžiamumu. Tai bus teisinga taika. Turime imtis žingsnių ir užtikrinti, kad ji būtų ne tik teisinga, bet (ir) ilgalaikė“.
Bandymai užbaigti ilgiausią Lotynų Amerikoje partizaninį karą buvo centrinė tema antrajame rinkimų rate, kuris buvo virtęs abiejų kandidatų drabstymusi purvais.
55 metų O.I.Zuluaga ilgai nepritarė taikos deryboms ir skelbė šūkį „Ne nebaudžiamumui“, bet dabar sakė, kad derėtųsi su sukilėliais, tik – griežtesnėmis sąlygomis.
Tačiau J.M.Santosas sulaukė didesnės paramos teigdamas, kad kolumbiečiai turi pasirinkti „konflikto pabaigą arba konfliktą be pabaigos“.
J.M.Santosui laimėjus, O.I.Zuluaga jį pasveikino ir sakė, kad „tokia yra demokratija“.
Kolumbijos vidaus karas – sprogstamasis sukilėlių, sukarintų pajėgų ir nusikalstamų gaujų mišinys – per pastarąją pusę amžiaus pareikalavo daugiau kaip 220 tūkst. gyvybių, o 5 mln. gyventojų privertė palikti savo namus.