Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kolumbijos prezidentas: Amazonijos miškus naikina ir kokaino vartotojai Vakaruose

Kolumbijos prezidentas Ivanas Duque užsipuolė Vakarų šalių kokaino vartotojus, kurie esą uoliai kalba apie būtinybę saugoti gamtą, bet patys gausiai uosto kvaišalus. Kokaino paruošimas pardavimui, anot jo, yra viena didžiausių Amazonijos miškų nykimo priežasčių, rašo „Financial Times“.
Kokainmedžio lapai
Kokainmedžio lapai / „Scanpix“ nuotr.

„Kad būtų paruoštas hektaras kokainmedžių, Kolumbijoje sunaikinami beveik du hektarai tropinių džiunglių“, – per klimato konferenciją Glazge pareiškė I.Duque.

„Kitose šalyse galima sutikti kokaino vartotojų, kurie labai energingi ir labai daug kalba apie aplinkosaugą. Tačiau jie nesuvokia, kad vartodami kokainą labai kenkia mūsų miškams“, – pridūrė Kolumbijos prezidentas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kolumbijos prezidentas Ivanas Duque
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kolumbijos prezidentas Ivanas Duque

Kolumbijoje kokainmedžiai, kurių sudžiovinti lapai yra svarbus kokaino ingredientas, auginami maždaug 143 tūkst. hektarų plote. Tokia nelegalia veikla vis dažniau užsiimama valstybės saugomuose nacionaliniuose parkuose ir rezervatuose.

Be to, kokaino gamyboje sunaudojama daug benzino, cemento, hidrochlorido rūgšties, taip pat – acetono, eterių.

„Tik nuvykus į nelegalias kokaino laboratorijas džiunglėse galima suprasti, kokią milžinišką žalą gamatai daro visi tie chemikalai“, – pabrėžė I.Duque.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kolumbijos karys per kokainmedžių plantacijos naikinimo operaciją
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kolumbijos karys per kokainmedžių plantacijos naikinimo operaciją

Nors didžiausios Pietų Amerikos šalys – Brazilija ir Meksika – klimato konferenciją praleido, Kolumbija siekia save pristatyti kaip regiono žaliąją lyderę.

Anot I.Duque, nors 2020 metais miškų kirtimo rodikliai Kolumbijoje buvo kiek suprastėję, per pirmąjį 2021-ųjų pusmetį jie nukrito visu trečdaliu.

Šalis iki kitų metų pabaigos planuoja beveik trečdalį savo teritorijos paskelbti saugoma, o iki 2030-ųjų nori 51 proc, sumažinti į aplinką išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

Ataskaitos apie miškų kirtimą Kolumbijoje autorius Bramas Ebusas skelbė, kad 1998-2012 metais kokainmedių plantacijoms buvo iškirsta net 608 tūkst. hektarų miškų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?