Kaip toli atrodo tie laikai, kai namo Egipte daugelis grįždavo 2 valandą nakties. Kai didžioji dalis parduotuvių Kaire ir kituose dideliuose miestuose per parą užsidarydavo vos trims-keturioms valandoms arba visai neužsidarydavo.
Po komendanto valandos įvedimo rugpjūčio 14 dieną visos parduotuvės užsidaro apie 19 valandą (penktadieniais netgi 17 valandą), kai anksčiau niekas to net negalvodavo daryti anksčiau vidurnakčio.
15 milijonų gyventojų talpinanti sostinė anksčiau naktį gausdavo nuo automobilių triukšmo, muzikos ir gatvės garsų, dabar ji naktimis panyra į spengiančią tylą. Pripratusiems eiti miegoti gerokai po vidurnakčio egiptiečiams dabar tenka ieškoti naujų užsiėmimų. Jaunimas bendrauja internetu ar mobiliaisiais telefonais. Vyresni žmonės žiūri televiziją. Anksčiau vakarais žmonės vaikštinėdavo gatvėse, lankydavosi prekybos centruose, bendraudavo, gerdavo arbatą ar rūkydavo kaljaną.
Tiesa, komendanto valanda nėra tokia jau didelė naujiena. Dar vasario mėnesį ji buvo įvesta reaguojant į protestus gatvėse. Tačiau tuomet į tai nebuvo reaguojama labai rimtai. Kaip tuomet juokaudavo egiptiečiai: „Niekas mums nesutrukdys vakare žaisti futbolo“. Niekas nesilaikė komendanto valandos, ir po trijų dienų ji buvo atšaukta. Tačiau dabar viskas kitaip, nes komendanto valandos laikymosi tvarką griežtai prižiūri kariuomenė.
Egiptiečiai pavargo nuo komendanto valandos ir aktyviai reškia savo nepasitenkinimą internete. Pripratę, kad viskas, kas įdomiausia, prasideda jau nusileidus saulei, egiptiečiai piktinasi, kad iš jų atimta teisė linksmintis, laisvai vaikštinėti gatvėse. Negana to, bijoma, kad tokie suvaržymai dar labiau pakenks ir taip smunkančiam turizmui šalyje.