Pasinaudoję vienu Rusijos tinklalapiu, įsilaužėliai paskelbė duomenis apie M.Obamos, FTB direktoriaus Roberto Muellerio, JAV generalinio prokuroro Erico Holderio ir Los Andželo policijos vadovo Charleso Becko kredito padėtį ir socialinio draudimo numerius.
Jie taip pat paskelbė socialinio saugumo numerius ir kitokią asmeninę informaciją, susijusią su JAV viceprezidentu Joe Bidenu ir buvusia pirmąja ponia bei valstybės sekretore Hillary Clinton.
Taip pat buvo paviešinti duomenys apie pramogų pasaulio žvaigždes: dainininkę Beyonce, jos vyrą Jay-Z, Paris Hilton, Kim Kardashian ir Britney Spears, nekilnojamojo turto magnatą Donaldą Trumpą, buvusią Aliaskos gubernatorę Sarah Palin ir buvusį Kalifornijos gubernatorių Arnoldą Schwarzeneggerį.
Prezidentas Barackas Obama buvo paklaustas apie šį incidentą per interviu su televizija ABC. Šalies vadovas nepatvirtino jo detalių, tačiau sakė, kad kibernetinės atakos yra auganti problema.
„Neturėtume stebėtis, jog jeigu turime įsilaužėlių, kurie nori kapstytis ir turi didelių išteklių, jie gali prieiti prie tokios informacijos, – sakė šalies vadovas. – Tai didelė problema. Nepatvirtinu, kad tai įvyko, tačiau dabar esama tinklalapių, pardavinėjančių žmonių kreditines korteles, kurios buvo pavogtos.“
Trys pagrindinės JAV asmeninio kredito reitingų agentūros pripažino, kad buvo neteisėtai prieita prie jų failų, tačiau nurodė, kad tai buvo atlikta per kitas bendroves asmenų, naudojančių pagrobtus aukų duomenis, o ne įsilaužiant į jų kompiuterius.
„Atrodo, kad tai izoliuotas atvejis, per kurį nusikaltėliai gavo asmeninės kredito informacijos per įvairius išorinius šaltinius, pateikusius jiems pakankamai informacijos, kad būtų galima prieiti prie riboto skaičiaus asmeninių pranešimų iš kai kurių JAV kredito vertinimo agentūrų“, – nurodė agentūra „Experian“.
„Sužinojus apie šią padėtį, nedelsiant ėmėmės veiksmų, kad įšaldytume kredito failus asmenų, tapusių šios kenkėjiškos atakos aukomis, stengiantis sumažinti poveikį tiems asmenims“, – pridūrė bendrovė.
Agentūra „Transunion“, tapus duomenų apie Michelle Obamos kredito padėtį šaltiniu, nurodė, kad į jos pačios sistemas „niekaip nebuvo įsilaužta ir joms nebuvo sukeltas pavojus“.
Užpuolikai „turėjo nemažai informacijos apie aukas, įskaitant socialinio saugumo numerius ir kitokios jautrios, asmenį identifikuojančios informacijos, leidusios jiems sėkmingai apsimesti tomis aukomis internete“, nurodė ji.
Duomenų taip pat nutekėjo iš kitų dviejų agentūrų „Equifax“ ir „CreditKarma“.
FTB ir JAV Slaptoji tarnyba, atsakinga už prezidento bei jo šeimos apsaugą, nurodė tiriančios šį incidentą.
Kol kas neaišku, kas viešai paskelbė šiuos duomenis. Jie buvo įkelti į vieną tinklalapį, kurio adreso aukščiausio lygio domenas yra „.su“ (Sovietų Sąjunga), iki šiol kontroliuojamas Rusijos.
Tame tinklalapyje buvo pateikta citata iš JAV televizijos serialo „Deksteris“ (Dexter) apie policininką, tapusį žudiku maniaku: „Jeigu tiki, kad Dievas daro stebuklus, reikia manyti, kad Šėtonas irgi turi jų paslėpęs savo rankovėje.“