2020 04 17 /17:37

Koronavirusas pasaulyje: mirčių skaičius perkopė 150 tūkst.

Pasaulyje koronaviruso aukų skaičius penktadienį viršijo 145 tūkst., o beveik du trečdaliai šių mirčių užfiksuoti Europoje. Iš viso pasaulyje užregistruota per 2,18 mln. užsikrėtimo atvejų. Belgijoje iš viso mirė 5 163 užsikrėtusieji, Estijoje – 38.
JAV pandemija neslopsta
JAV pandemija neslopsta / Zumapress / Scanpix nuotr.

JAV užregistruota daugiausiai mirčių pasaulyje – per 34 tūkst.. Antra – Italija, kur užfiksuota per 22 tūkst. aukų, o trečia – Ispanija, kur mirė daugiau nei 19 tūkst. žmonių.

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas sako, kad šalis pratęs dėl koronaviruso epidemijos įvestą karantiną dar „mažiausiai“ trims savaitėms.

Tuo metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė atidėti karinį paradą, skirtą paminėti Sovietų Sąjungos pergalės Antrajame pasauliniame kare 75-ąsias metines, dėl koronaviruso keliamo pavojaus dalyviams.

Naujausias naujienas apie koronavirusą pasaulyje skaitykite žemiau:

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Mirčių skaičius pasaulyje perkopė 150 tūkst.

23:21

Mirčių, kurios siejamos su koronavirusu, skaičius pasaulyje perkopė 150 tūkst. ribą. Kaip skelbia Johno Hopkinso universitetas ir naujienų agentūra „Reuters“, šiuo metu žinoma apie 150 948 mirusiu asmenis.

Skelbiama, kad pirmoji infekcijos auka buvo užregistruota sausio 9 dieną.

Prireikė 83 dienų, kad pasaulyje būtų užregistruota 50 tūkst. mirčių, siejamų su koronavirusu. 100 tūkst. ribą peržengti prireikė dar 8 dienų, o po dar 8 dienų buvo perkopta ir 150 tūkst. mirčių riba.

D.Trumpas: Kinijoje koronaviruso aukų skaičius „daug didesnis“, nei skelbiama

22:09

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad Kinijoje tikrasis koronaviruso aukų skaičius yra „daug didesnis“, net kinų pareigūnams paskelbus atnaujintus duomenis, kad Uhane, kur virusas atsirado praėjusių metų pabaigoje, buvo užfiksuota dvigubai daugiau mirčių, nei skelbta anksčiau.

„Kinija ką tik paskelbė apie padvigubėjusį savo mirčių nuo Nematomo priešo skaičių. Jis yra daug didesnis nei tai ir daug didesnis nei JAV“, – parašė prezidentas socialiniame tinkle „Twitter“.

Anksčiau penktadienį Kinijos centrinės Hubėjaus provincijos sostinės Uhano, laikomo naujojo koronaviruso pandemijos pirminiu židiniu, tarnybos staiga patikslino koronavirusinės infekcijos COVID-19 aukų skaičių. Jis buvo padidintas 50 procentų: 1 290 atvejų iki naujo bendro skaičiaus 3 869.

Patikslinimas smarkiai – iki 4 632 – padidino ir bendrą visoje šalyje patvirtintų mirties atvejų skaičių.

Uhano tarnybos pripažino, kad apie daugelį užsikrėtimo ir pacientų mirties atvejų buvo „klaidingai pranešta“ arba apie juos apskritai nebuvo informuota. Nurodomos kelios priežastys, viena jų yra ta, kad miesto medikai protrūkio pradžioje buvo pernelyg apkrauti darbu. Teigiama, kad dėl to „pranešimų nebūdavo arba jie būdavo pavėluoti ar klaidingi“.

Prancūzijoje per praėjusią parą užfiksuotos 761 mirtis nuo koronaviruso

21:10

Koronaviruso protrūkis per praėjusią parą Prancūzijoje pareikalavo dar 761 gyvybės, o bendras aukų skaičius pasiekė 18 681, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas.

Į šį skaičių įtrauktos Prancūzijos ligoninėse ir slaugos namuose užregistruotos mirtys nuo koronaviruso infekcijos COVID-19.

Kaip informavo J.Salomonas, jau trečią dieną iš eilės mažėja šalies ligoninėse gydomų COVID-19 pacientų skaičius.

Naujausiais duomenimis, gydymo įstaigose yra 115 mažiau nuo koronaviruso gydomų pacientų nei ankstesnę dieną.

Intensyviosios priežiūros skyriuose gydoma 221 pacientu mažiau nei ankstesnę dieną. Ten patenkančių pacientų skaičius mažėja jau devintą dieną iš eilės.

Mėnesį trunkantis karantinas „pradeda atnešti vaisių“, – teigė J.Salomonas ir pridūrė, kad šaliai būtina „tęsti izoliavimo pastangas“.

Italijoje mažėja naujų atvejų

19:55

Italija praneša, kad šalyje fiksuojama mažiau koronaviruso atvejų. Tiesa, šis mažėjimas nėra toks ryškus.

Pranešama, kad, naujausiais duomenimis, užfiksuota 3 493 nauji infekcijos atvejai. Diena prieš tai buvo užfiksuoti 3 786 atvejai.

Iš viso Italijoje infekcija nustatyta daugiau nei 172 tūkst. asmenų, mirė – daugiau nei 22 tūkst. žmonių.

Londone imamasi papildomų apsaugos priemonių autobusuose, nuo COVID-19 mirus 20 vairuotojų

17:37

Už Londono transporto sistemą atsakingi pareigūnai penktadienį paskelbė apie naujas priemones, skirtas apsaugoti autobusų vairuotojus nuo koronaviruso, šios profesijos atstovams tylos minute pagerbus 20 savo mirusių kolegų.

Meras Sadiqas Khanas, kurio tėvas taip pat buvo autobuso vairuotojas, vadovavo ceremonijai, per kurią buvo pagerbtos infekcijos aukos. Tuo metu valdžios atstovai pranešė, kad keleiviams nebebus leidžiama naudotis šalia vairuotojų esančiomis priekinėmis durimis.

„Esu nuliūdęs, kad 20 Londono autobusų darbuotojų neteko gyvybės dėl COVID-19. Tarp jų lengvai galėjo būti mano tėtis ir jo draugai“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė S.Khanas.

„Mūsų transporto sektoriaus darbuotojai yra didvyriai, ir turime padaryti viską, ką tik galime, kad juos apsaugotume“, – pridūrė miesto vadovas.

Jis prisijungė prie tylos minutės ceremonijos, kurią surengė profesinė sąjunga „Unite“, reikalaujanti suteikti saugesnes darbo sąlygas 20 tūkst. Londono autobusų ir kitų transporto priemonių vairuotojų.

Londonas yra Jungtinės Karalystės koronaviruso protrūkio epicentras. Šalyje nuo koronaviruso sukeliamos infekcijos COVID-19 mirė jau daugiau kaip 14 tūkst. žmonių – taigi, JK tapo viena labiausiai šio užkrato paveiktų pasaulio valstybių.

Nuo praėjusio mėnesio, kai šalyje buvo paskelbtas visuotinis karantinas, autobusų keleivių skaičius Londone sumažėjo maždaug 85 procentais.

Tačiau ribotos autobusų ir traukinių paslaugos tebeteikiamos būtiniausių įmonių ir tarnybų darbuotojams.

Pranešama, kad nuo COVID-19 taip pat mirė keturi metropoliteno darbuotojai.

Londono transporto operatorė „Transport for London“ (TfL) jau buvo įvedusi naują valymo režimą autobusams, stotims ir parkams.

Priekinės autobusų keleivių sėdynės yra atitvertos juosta, o vairuotojai sėdi už permatomos apsauginės pertvaros.

Nuo pirmadienio taip pat nebebus atidaromos priekinės durys, o keleivių bus prašoma įlipti ir išlipti pro vidurines duris.

„Unite“ Londono skyriaus atstovas Pete'as Kavanagh pareiškė, kad tai yra „labai teigiamas žingsnis“.

„Pastarosiomis dienomis netekome savo autobusų šeimos narių ir neketiname jų prarasti dar daugiau“, – sakė jis.

„Unite“ reikalavo organizuoti įlipimą pro vidurines duris – tai yra gyvybiškai svarbi priemonė šiais laikais, nes darbuotojai, suprantama, baiminasi dėl savo sveikatos“, – pažymėjo P. Kavanagh.

Tačiau darbuotojai taip teigiamai sureagavo toli gražu ne į visas apsaugos priemones.

Kaip pranešė profsąjunga RMT, viena autobusų operatorė pietvakarių Anglijoje, reaguodama į reikalavimus imtis veiksmingesnių apsaugos priemonių, įtaisė šalia autobusų vairuotojų kabinų „tai, ką tiksliausiai būtų galima apibūdinti kaip dušo užuolaidą“.

Vairuotojai skundėsi, kad „uždanga yra tokia plona, kad visuomenės nariai tempia ją į šoną, kad galėtų pakalbinti vairuotoją“, todėl didėja tiesioginio kontakto su keleiviais rizika.

S.Khanas taip pat ragina JK vyriausybę rekomenduoti žmonėms dėvėti kaukes viešajame transporte, pabrėždamas, kad tai galėtų apriboti koronaviruso plitimą.

Ministrai anksčiau skeptiškai įvertino tokį siūlymą, bet sako, jog šis klausimas tebesvarstomas.

Japonijos premjeras perspėja labiau laikytis socialinės distancijos

17:36

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe, prieš dešimt dienų įvedęs nepaprastąją padėtį Tokijuje ir dar dešimtyje miestų rajonų, penktadienį pareiškė, jog reikia dar griežčiau laikytis socialinės distancijos.

Ketvirtadienį Sh.Abe išplėtus nepaprastosios padėties mastą, ji įsigaliojo visoje šalyje. Taip siekiama apriboti žmonių judėjimą prieš vadinamosios „auksinės savaitės“ atostogas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Shinzo Abe
AFP/„Scanpix“ nuotr./Shinzo Abe

Pasak premjero, Tokijuje buvo užregistruotas rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius – 201. Iš viso sostinėje užsikrėtė beveik 3 tūkstančiai žmonių. Tokią padėtį vyriausybės vadovas pavadino „sunkia“.

Pasak jo, socialinių santykių sumažėjo 60 proc. Tokijo centre ir 70 proc. – Osakoje, tačiau nepavyko padidinti socialinės distancijos iki 80 proc., kad viruso plitimas būtų pristabdytas iki kontroliuojamo.  

Japonijoje registruota maždaug 9 900 užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir 160 mirčių.

Vengrijos premjeras gina savo sprendimą atlaisvinti ligoninių lovas

16:49

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas penktadienį gynė savo sprendimą atlaisvinti tūkstančius ligoninių lovų koronavirusu užsikrėtusiems pacientams, nepaisant kai kurių ekspertų kritikos, kad dėl tokio sprendimo gali nukentėti kiti sunkiomis ligomis sergantys pacientai.

Balandžio 7 dieną už sveikatos apsaugą atsakingas ministras nurodė ligoninėms atlaisvinti mažiausiai 60 proc. iš maždaug 70 tūkst. jose esančių lovų koronavirusine infekcija COVID-19 užsikrėtusiems pacientams. 

„Esame įpusėję didžiulio masto operaciją, panašią į karinę ir sukeliančią nepatogumų“, – V.Orbanas kalbėjo penktadienį per radiją kreipdamasis į šalies gyventojus.

„Žinoma, kad tai buvo nepatogus sprendimas, (bet) mes negalime to išspręsti kitaip“, – paaiškino jis.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viktoras Orbanas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viktoras Orbanas

Beveik 10 mln. gyventojų turinčioje Vengrijoje registruota beveik 1 800 infekcijos atvejų ir 156 mirtys.

Tačiau V.Orbanas perspėjo, kad užsikrėtimų skaičius artimiausiu metu turėtų gerokai išaugti, nes Vengrija „įžengia į masinės infekcijos fazę“.

„Tikimės, kad viskas bus gerai, bet ruošiamės blogiausiam“, – kalbėjo jis.

Vengrijos žiniasklaida pranešė, kad šalies ligoninės dabar perkelia pacientus, įskaitant segančius sunkiomis lėtinėmis ligomis, į kitas medicinos įstaigas arba perduoda šeimų ir artimųjų globai.

Netikėtas dviejų vyriausybės įsakymui nepaklususių ligoninių vadovų atleidimas išprovokavo darbuotojų protestus.

Ekspertai taip pat tvirtina, kad dabartinė epidemiologinė padėtis Vengrijoje nepateisina šio vyriausybės žingsnio.

„Neįmanoma, kad vienu metu sirgtų 30 tūkst. žmonių“, – sakė buvęs Nacionalinės visuomenės sveikatos apsaugos tarnybos vadovas Ferencas Falusas per spaudos konferenciją ketvirtadienį.

„Bus katastrofa, jeigu neinfekuoti pacientai, kuriems būtina nuolatinė slauga, bus užkrauti šeimoms“, – sakė jis. Pasak eksperto, vyriausybei verčiau reikėtų steigti laikinas ligonines koronavirusu užsikrėtusiems pacientams.

JK užfiksuotos 847 naujos mirtys nuo koronaviruso, bendras aukų skaičius – 14 576

16:30

Jungtinės Karalystės sveikatos ministerija penktadienį pranešė, kad šalies ligoninėse užfiksuotos dar 847 mirtys nuo koronaviruso, o bendras aukų skaičius pasiekė 14 576.

Išvakarėse buvo pranešta apie kiek didesnį per vieną parą mirusių žmonių skaičių – 861.

Kaip rodo naujausi duomenys, per praėjusią parą užregistruoti dar 5 599 užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius beveik pasiekė 109 000.

Niujorke pagerbiant medikus iš langų sklido Franko Sinatros išpopuliarinta daina

16:11

Niujorkiečiai paprastai kiekvieną vakarą 19 valandą, ploja, žvangina puodais ir keptuvėmis arba tiesiog šaukia „ačiū“ išlindę pro langus, taip dėkodami medicinos darbuotojams, rizikuojantiems savo gyvybėmis priešakinėse kovos su koronavirusu linijose.

Tačiau šis vakarinis ritualas kartais skiriasi: pavyzdžiui, ketvirtadienį savanorių choras „Peace of the Heart“ (Širdies ramybė) kartu su tūkstančiais žmonių dainavo „New York, New York“ – populiarią dainą, išgarsintą Franko Sinatros.

Anot „Facebook“ ir kitų socialinių tinklų vartotojų, šis klasika tapęs kūrinys sklido iš langų ir balkonų miesto rajonuose maždaug 10 minučių.

„Tai ikoniška, tai Niujorkas, – paaiškino „Peace of Heart“ lėšų rinkimo direktorius Robertas Hornsby, kodėl buvo pasirinkta būtent ši daina. – Ir ji siunčia puikią išsivadavimo žinią.“

Jis pridūrė: „Ji yra mylima, gerai žinoma, o net nežinant žodžių, galima tiesiog kartoti žinomas dalis.“

Akcija buvo tiesiogiai transliuojama choro „Facebook“ puslapyje, todėl niujorkiečiai galėjo dainuoti kartu arba tiesiog paleisti muziką iš savo balkonų.

1-oje aveniu su vyru ir dviem vaikais gyvenanti Vivian Young dėvėdama apsauginę kaukę teigė, jog kasdien rodant solidarumą su slaugytojais, gydytojais ir kitais sveikatos priežiūros specialistais, gerėja visų gyventojų dvasinė būklė.

„Tai kažkas, ko verta laukti dienai einant į pabaigą. Tai geriau negu žiūrėti visas šias blogas naujienas“, – pridūrė moteris.

Jos 49 metų vyras Markas sakė besitikįs, kad Amerikos ekonomikai pavyko atlaikyti krizę, atsižvelgiant į pranešimus apie mažėjantį COVID-19 aukų ir pacientų skaičių.

„Manau, kad pamatysime rinkų atsigavimą. Žmonės norės būti lauke. Jie mušis dėl stalų restoranuose, – spėjo jis. – Tikiuosi, kad esu teisus.“

Tačiau kol kas ritualas tęsis. Nors atrodo, kad epidemiologinė padėtis valstijoje stabilizavosi, užfiksavus daugiau nei 213 tūkst. užsikrėtimo ir per 11,5 tūkst. mirties atvejų, gubernatorius Andrew Cuomo ketvirtadienį pareiškė, kad Niujorko mieste karantinas bus pratęstas dar vienam mėnesiui.

Dėl COVID-19 protrūkio Filipinų kalėjime valdžia raginama paleisti nesunkius nusikaltėlius

16:07

Filipinuose sausakimšame kalėjime koronavirusas nustatytas aštuoniolikai sargybinių ir kalinių, penktadienį pranešė pareigūnai, dar labiau paryškindami būgštavimus dėl greito infekcijos plitimo šalies įkalinimo įstaigose.

Maniloje esančiame Keson Sičio kalėjime koronaviruso simptomai pasireiškė dar 30 kalinių. Kalėjimas yra toks perpildytas, kad kaliniai pakaitomis miega laiptinėse ir atvirose krepšinio aikštelėse.

Dėl COVID-19 protrūkio žmogaus teisių gynėjai ragina paleisti kalinius, atliekančius bausmę už nesmurtinius nusikaltimus, bei senyvo amžiaus ir ligotus nuteistuosius, siekiant sumažint kalinių užsikrėtimo riziką.

Filipinuose naujojo koronaviruso atvejų skaičius nuolat auga. Iš viso salose užregistruoti 5 878 užsikrėtimo atvejai ir 387 mirtys.

Įkalinimo įstaigose gyvenantiems kaliniams nėra galimybės saugaus atstumo, nes kartais kamerose laikoma penkis kartus daugiau žmonių, nei leidžia normos.

Filipinų kalėjimų perpildymo problema dar labiau išryškėjo 2016 metais, prezidentui Rodrigo Duterte (Rodrigui Dutertei) paskelbus karą narkotikų platintojams ir tūkstančius jų pasiuntus į kalėjimus.

Koronavirusas buvo patvirtintas devyniems kalėjimo darbuotojams ir devyniems kaliniams, nurodė Xavieras Solda, Kalėjimų priežiūros ir penologijos biuro atstovas.

Pasak jo, kaliniai buvo izoliuoti, o darbuotojams nurodyta saviizoliuotis namuose.

„Mes vis dar bandome nustatyti, su kuo kontaktavo (užsikrėtusieji)“, – pridūrė jis.

Filipinų Aukštasis Teismas penktadienį atidėjo sprendimo dėl labiausiai pažeidžiamų kalinių  paleidimo paskelbimą ir nurodė vyriausybei pateikti ataskaitą apie priemones, kurių imtasi viruso plitimui kalėjimuose sustabdyti.

„Kalinių paleidimas ir kitos priemonės, galinčios išspręsti kalėjimų perpildymo problemą, yra gyvybės ir mirties klausimas tiesiogine prasme“, – penktadienį sakė nemokamą teisinę pagalbą teikiančios grupės vadovas ir R. Duterte kritikas Jose Manuelis Diokno.

„Priešingu atveju virusas nebus suvaldytas“, – pareiškė jis naujienų agentūrai AFP.

Nevyriausybinės organizacijos „Human Rights Watch“ Azijos skyriaus direktorius Philas Robertsonas paragino Manilą „skubiai imtis veiksmų“, kad būtų sušvelninti galimos „katastrofos“ perpildytuose šalies kalėjimuose padariniai.

Paskutinis atnaujinimas 2020-04-17 16:07

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai