Koronavirusas pasaulyje: JK globos namuose galėjo mirti per 7 tūkst. žmonių, Europoje mirusių skaičius perkopė 100 tūkst.

Visame pasaulyje jau užregistruota daugiau kaip 2,25 mln. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, kurių maždaug pusė yra Europoje. Europoje mirusių skaičius perkopė 100 tūkst. Epidemijos apimtoje Kanadoje atskleista siaubinga padėtis senelių namuose. O Japonijos sveikatos apsaugos sistema, ekspertų teigimu, ant žlugimo slenksčio. Didžiosios Britanijos globos namuose nuo koronaviruso galėjo mirti daugiau nei 7,5 tūkst. žmonių – tai penkis kartus didesnis skaičius už oficialų vertinimą.
JAV pandemija neslopsta
JAV pandemija neslopsta / Zumapress / Scanpix nuotr.

Penktadienį Kinijos centrinės Hubėjaus provincijos sostinės Uhano, laikomo naujojo koronaviruso pandemijos pirminiu židiniu, tarnybos staiga patikslino koronavirusinės infekcijos COVID-19 aukų skaičių. Jis buvo padidintas 50 procentų: 1 290 atvejų iki naujo bendro skaičiaus 3 869. Patikslinimas smarkiai – iki 4 632 – padidino ir bendrą visoje šalyje patvirtintų mirties atvejų skaičių. Apie tai skaitykite čia.

Šeštadienio koronaviruso naujienas pasaulyje skaitykite žemiau:

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

AFP: Europoje mirusių nuo koronavirusos skaičius perkopė 100 000

23:20

Koronavirusas Europoje jau pražudė daugiau nei 100 tūkst. žmonių, rodo naujienų agentūros AFP renkami duomenys.

Šis skaičius sudaro beveik du trečdalius viso pasaulyje užfiksuotų mirčių nuo koronaviruso skaičiaus.

Europa, kurioje iš 1 136 672 užsikrėtusiųjų mirė 100 501, yra labiausiai nuo COVID-19 pandemijos nukentėjęs žemynas.

Visame pasaulyje nuo naujojo viruso jau mirė 157 163 žmonės.

Labiausiai nukentėjusios Europos šalys yra Italija ir Ispanija, kuriose mirė atitinkamai 23 227 ir 20 043 susirgusieji, po jų rikiuojasi Prancūzija, kurioje mirė 19 323 žmonės, ir Didžioji Britanija, kurioje mirė 15 464 žmonės.

Visame pasaulyje koronavirusais nustatytas mažiausiai 2 281 334 žmonėms.

Visgi nustatytų atvejų skaičius atspindi tik dalį tikrojo skaičiaus, nes daugelyje šalių tiriami tik tie atvejai, kai ligonius reikia guldyti į ligoninę.

Ši statistika grindžiama duomenimis, surinktais AFP iš nacionalinių tarnybų, taip pat Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) skelbiama informacija.

Prancūzijoje – 642 mirtys nuo koronaviruso per parą, bendras aukų skaičius – 19 323

22:31

Prancūzija šeštadienį pranešė apie dar 642 mirties atvejus nuo COVID-19 ligoninėse ir slaugos namuose per pastarąsias 24 valandas, tačiau šalis taip pat fiksavo mažėjantį bendrą užsikrėtusiųjų koronavirusu pacientų skaičių ligoninėse ir intensyvios terapijos skyriuose.

Nauji mirties atvejai – 364 ligoninėse ir 278 slaugos namuose – padidino bendrą koronaviruso pasiglemžtų aukų skaičių iki 19 323, sakoma Prancūzijos sveikatos ministerijos pranešime.

Visgi pastarosiomis dienomis stebima koronavirusu užsikrėtusių pacientų skaičiaus ligoninėse mažėjimo tendencija – tokių ligonių sumažėjo 551, o bendras skaičius siekia 30 639. Intensyvios terapijos skyriuose gydomų pacientų skaičius sumažėjo 194 iki 5 833.

Šeštadienis buvo ketvirta diena iš eilės, kai mažėjo ligoninėse gydomų žmonių skaičius, o dešimtą dieną iš eilės mažėjo intensyviosios terapijos skyrių pacientų skaičius.

„Intensyviosios terapijos įrangos ir žmogiškųjų išteklių poreikis toliau mažėja, tačiau jis vis dar yra išskirtinio lygio, daug aukštesniu už įprastą Prancūzijoje lygį“, – teigiama pranešime.

Prancūzijoje karantinas paskelbtas nuo kovo 17 dienos, tačiau prezidentas Emmanuelis Macronas šią savaitę paskelbė, kad karantino priemonės gali būti pradėtos švelninti nuo gegužės 11 dienos.

Tuomet, pasak jo, galėtų palaipsniui atsidaryti mokyklos, tačiau kavinės, kino teatrai ir kultūros centrai liks uždaryti, o vasaros festivaliai negalės vykti anksčiau nei liepos viduryje.

Ministras pirmininkas Edouard'as Philippe'as ir sveikatos apsaugos ministras Olivier Veranas sekmadienį ketina surengti spaudos konferenciją, kurioje informuos, kaip Prancūzija kovoja su virusu. Tikimasi, kad bus pranešta, jog nuo gegužės 11 dienos karantinas bus pradėtas švelninti.

Niujorkas pranešė apie mažiausią paros mirčių nuo koronaviruso skaičių per dvi savaites

22:06

Niujorko valstija, tapusi koronaviruso pandemijos epicentru Jungtinėse Valstijose, užfiksavo mažiausią paros mirčių nuo koronaviruso skaičių per dvi savaites, šeštadienį paskelbė valstijos gubernatorius gubernatorius Andrew Cuomo.

Pasak gubernatoriaus, Niujorko valstijoje, turinčioje 20 mln. gyventojų, per praėjusias 24 valandas mirė 540 žmonių. Gubernatorius išreiškė nuomonę, kad galbūt mirčių skaičius gal pradėjo mažėti.

Remiantis grupės „Covid Tracking Project“ duomenimis, balandžio 2 dieną buvo užregistruotos 432 mirtys.

Balandžio 3 dieną valstijoje užregistruoti 562 mirties atvejai, o po šešių dienų užfiksuotas 799 mirčių pikas.

Visgi A.Cuomo, pratęsęs karantiną iki gegužės 15 dienos, teigė, kad sumažėjusį mirčių skaičių reikia vertinti atsargiai.

Ne mažiau kaip 2 tūkst. žmonių per pastarąją parą buvo hospitalizuoti dėl koronaviruso, paskelbė gubernatorius.

„Mes jau nebe pike, – pareiškė gubernatorius, – tačiau padėtis vis dar nėra gera“.

A.Cuomo, pastarosiomis dienomis įsitraukęs į žodžių karą su prezidentu Donaldu Trumpu, paragino šeštadienį nutraukti nesutarimus.

„Nėra laiko politikai“, – pareiškė A.Cuomo, kuris yra demokratas.

„Kaip ši situacija blogėja ir blogėja greitai? Nes visos to emocijos politizuojamos. Mes negalime eiti tuo keliu“, – kalbėjo A. Cuomo.

„Susitelkime“, – pridūrė Niujorko valstijos gubernatorius. – Ir įveikime visa tai.“

JK globos namuose nuo koronaviruso galėjo mirti daugiau kaip 7 tūkst. žmonių

21:18

Didžiosios Britanijos globos namuose nuo koronaviruso galėjo mirti daugiau nei 7,5 tūkst. žmonių – tai penkis kartus didesnis skaičius už oficialų vertinimą, teigia didžiausia šalies globos namų reprezentacinė organizacija.

Tuo tarpu pareigūnų teigimu, šeštadienį Jungtinėje Karalystėje (JK) užfiksuoti 888 nauji mirties atvejai, taigi bendras mirčių skaičius pasiekė 15 464.

Labdaros organizacija „Care England“ pareiškė, kad skaičiavimai, pagrįsti kai kuriais mirties atvejais nuo balandžio 1 dienos, rodo, jog nuo viruso globos namuose mirė 7,5 tūkst. žmonių.

„Neatlikus tyrimų, labai sunku pateikti tikslų įvertinimą“, – leidiniui „The Daily Telegraph“ pareiškė „Care England“ generalinis direktorius Martinas Greenas.

„Visgi jei pažiūrėsime į mirčių dažnį nuo balandžio 1 dienos ir palyginsime su ankstesnių metų rodikliais, manome, kad dėl COVID-19 mirė apie 7,5 tūkst. žmonių“, – pridūrė jis.

Šis skaičius yra daugiau nei penkis kartus didesnis nei anksčiau šią savaitę vyriausybės paskelbtas skaičius – 1 400.

Tai taip pat gerokai viršija 217 mirčių globos namuose skaičių, kurį Nacionalinė statistikos tarnyba (ONS) užfiksavo iki balandžio 3 dienos – šią datą buvo pateikti naujausi oficialūs duomenys.

Į Didžiosios Britanijos oficialiai skelbiami mirčių nuo koronaviruso skaičių įeina tik ligoninėse užregistruotos mirtys, o mirčių užregistravimas gali užtrukti kelias dienas.

ONS šią savaitę pranešė, kad tarnybos duomenimis ligoninėse mirė 85 proc. visų nuo koronaviruso mirusių žmonių.

7,5 tūkst. skaičius buvo apskaičiuotas palyginus bendrą mirčių skaičiaus padidėjimą šalyje su oficialiu mirčių nuo koronaviruso skaičiumi.

Italijoje koronavirusas per pastarąją parą pasiglemžė 482 gyvybes

20:04

Italijoje per pastarąją parą nuo naujojo koronaviruso sukeltos ūminės kvėpavimo takų ligos COVID-19 mirė 482 žmonės, paskelbė Italijos civilinės saugos tarnyba.

Pranešime pažymima, jog koronaviruso SARS-CoV-2 aukų šalyje sumažėjo – ankstesnę parą jis pasiglemžė 575 gyvybes.

Tuo pat metu padaugėjo COVID-19 ligą įveikusiųjų – per pastarąją parą pasveikusiųjų padaugėjo 2,2 tūkst. iki beveik 45 tūkstančių.

Mirčių skaičius viršijo 23 tūkst., iš jų 12 tūkst. – šiauriniame Lombardijos regione, kur išlieka vietiniu epidemijos epicentru.

Per pastarąją parą Italijoje patvirtintas 3491 naujas COVID-19 atvejis, jų šalyje padaugėjo iki beveik 176 tūkstančių.

JAV ir Kanada sutarė sienos uždarymą pratęsti mėnesiui

19:55

Kanada ir JAV sutarė tarpusavio sienos uždarymą pratęsti mėnesiui – iki gegužės 20-osios, pranešė Kanados ministras pirmininkas.

„Patvirtinu, kad Kanada ir Jungtinės Valstijos sutarė pratęsti sienos uždarymą 30 dienų“, – sakė Justinas Trudeau šeštadienį, per kasdieniu tapusį kreipimąsi į tautą.

Išvakarėse Kanados premjeras pareiškė, jog Otava neįžvelgia galimybių artimiausiu metu atverti sieną su JAV, tuo tarpu Vašingtono administracijos vadovas Donaldas Trumpas buvo išsakęs kitokią nuomonę.

JAV ir Kanados siena buvo mėnesiui uždaryta nuo kovo 21-osios, bandant stabdyti koronaviruso plitimą.

„Worldometers“ duomenimis, Jungtinėse Valstijose patvirta 714,4 tūkst., Kanadoje – 32,4 tūkst. COVID-19 ligos atvejų, o su ja siejamų mirčių – atitinkamai 37,3 tūkst. ir 1,35 tūkstančio.

Rusijoje iš karantinuotos ligoninės pabėgo šeši jos darbuotojai

18:40

Šeši asmenys, kurie praėjusią savaitę neturėdami leidimo paliko dėl COVID-19 karantinuotą ligoninę Rusijos pietvakariniame Ufos mieste yra šios įstaigos darbuotojai, pareiškė Baškirijos sveikatos apsaugos ministras Maksimas Zabelinas.

Jis pridūrė, kad šių asmenų atžvilgiu „imtasi kelių ribojamųjų priemonių“.

Anksčiau pranešta, kad regiono vyriausiasis sanitarijos gydytojas iškėlė septynis ieškinius balandžio 9 dieną Kuvatovo ligoninę palikusiems asmenims. Vietos teismas nutarė, kad šeši bėgliai privalo „nesavanoriškai“ sugrįžti į kliniką. Septintas kaltinamasis jau stebimas kitoje gydymo įstaigoje.

Karantinas Kuvatovo ligoninėje buvo paskelbtas šio mėnesio pradžioje nuo koronaviruso mirus vienai 80 metų pacientei. Įstaiga buvo uždaryta kartu su ligoniais ir personalu. Pastate šiuo metu yra daugiau nei 600 pacientų ir tiek pat medicinos darbuotojų. Dalis klinikos personalo izoliuojasi namuose.

Didžiojoje Britanijoje mirus dar 888 pacientams COVID-19 aukų padaugėjo iki 15 464

17:48

Didžiojoje Britanijoje nuo naujojo koronaviruso mirus dar 888 žmonėms, bendras aukų skaičius padidėjo iki 15 464, rodo šeštadienį Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbta pastarosios paros statistika.

„Iki balandžio 17 dienos 17 val. [15 val. Lietuvos laiku] iš JK hospitalizuotų žmonių, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, 15 464, deja, mirė“, – informavo ministerija, ankstesnę dieną pranešusi apie 14 576 aukas.

Belgijoje mirties nuo koronaviruso atvejų skaičius artėja prie 5 500

16:13

 Belgijoje per pastarąją parą nuo COVID-19 mirė 290 žmonių, o bendras aukų skaičius pasiekė 5 453, spaudos konferencijoje Briuselyje paskelbė šalies sveikatos apsaugos administracijos atstovas Emannuelis Andre.

Per parą buvo hospitalizuoti 303 nauji koronavirusu užsikrėtę pacientai. Per tą patį laikotarpį iš ligoninių buvo išrašyti 387 pasveikusieji.

Naujausiais duomenimis, šalyje infekuotieji koronavirusu užima 5 069 ligoninių lovas. 1 119 hospitalizuotų asmenų guli intensyviosios terapijos skyriuose – tai yra 21 mažiau nei išvakarėse.

Per pastarąją parą Belgijoje buvo nustatyti 1 045 nauji užsikrėtimo atvejai, o bendras jų skaičius nuo epidemijos pradžios pasiekė 37 183.

Virusologas E. Andre paragino žmones, kuriems pasireiškia COVID-19 simptomai, iškart izoliuotis ir laukti gydytojo pagalbos. Pasak jo, atlikta apklausa rodo, kad 80 proc. belgų, pajutusių simptomus, ir toliau kontaktavo su aplinkiniais.

Irane nuo COVID-19 mirusių žmonių skaičius viršijo 5 000

16:02

Iranas šeštadienį paskelbė apie 73 naujus mirties nuo COVID-19 atvejus, kurie oficialų bendrą aukų skaičių padidino iki 5 031.

Per parą mirusių žmonių skaičius jau septinta diena iš eilės mažėja. Tai taip pat penkta diena iš eilės, kai aukų skaičius nusakomas dviženkliais skaičiais, spaudos konferencijoje sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras.

„Tai (73) yra labai mažas skaičius palyginti su pastarosiomis dienomis“, – sakė jis ir išreiškė viltį, kad mažėjimo tendencija tęsis.

K.Jahanpouras pridūrė, kad per pastarąsias 24 valandas patvirtinti 1 374 nauji užsikrėtimo atvejai, o bendras COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki 80 860.

55 987 iš hospitalizuotų asmenų pasveiko ir buvo išrašyti, o 3 513 pacientų būklė tebėra sunki.

Vienoje parlamento ataskaitoje sakoma, kad skelbiami skaičiai atspindi tik hospitalizuotų pacientų, kuriems pasireiškia sunkūs simptomai, atvejus.

Ataskaitoje nurodoma, kad tikrasis mirties atvejų skaičius gali būti 80 proc. didesnis už skelbiamą, o tikrasis užsikrėtimo atvejų skaičius – 8–10 kartų didesnis.

Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad dėl riboto testavimo tikrieji skaičiai gali būti didesni.

Iranas leido kai kurioms sostinės ir aplinkinių miestelių įmonėms šeštadienį atsidaryti po kelių savaičių trukusio karantino, kuriuo siekiama suvaldyti didžiausią koronaviruso protrūkį Artimuosiuose Rytuose.

Sporto salės, restoranai, prekybos centrai ir didysis Teherano turgus liks uždaryti. Savo durų kol kas neatvers ir mečetės, taip pat toliau galios viešų susibūrimų draudimas.

Paskutinis atnaujinimas 2020-04-18 16:02

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų