2020 03 26 /2020 03 27

JAV pralenkė Kiniją užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiumi: pirmauja pasaulyje

Koronavirusas pasaulyje sparčiai plinta ir toliau. Ketvirtadienį JAV mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius viršijo 1 000. Užkratas diagnozuotas Pentagone dirbusiam JAV jūrų pėstininkui. Suomija užblokavo savo sostinę. Rusija nuo penktadienio vidurnakčio stabdo visus tarptautinius skrydžius. Europoje COVID-19 mirčių skaičius perkopė 15 tūkstančių, o Jungtinės Amerikos Valstijos sergančiųjų skaičiumi pralenkė Kiniją ir pirmauja pasaulyje.
Apsauga nuo koronaviruso metro Niujorke, Brukline kovo 11, 2020 metais
Apsauga nuo koronaviruso metro Niujorke, Brukline kovo 11, 2020 metais / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trečiadienį Ispanija pranešė, kad šalyje mirė jau per 3 tūkst. asmenų, todėl šalies bendras aukų skaičius tapo didesnis nei Kinijoje. Jungtinėje Karalystėje užfiksuota beveik 1500 naujų atvejų. Sienas uždarė ir Šveicarija. Apie visa tai skaitykite čia.

Visas ketvirtadienio naujienas apie koronaviruso plitimą pasaulyje sekite žemiau:

Tiesiogiai  30 s.
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

JAV užfiksuota daugiausiai pasaulyje COVID-19 atvejų

00:06

Jungtinėse Valstijoje ketvirtadienį užfiksuota daugiausiai pasaulyje koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos ūminės kvėpavimo takų ligos atvejų, skelbia „The New York Times“.

Pasak leidinio, iš viso liga COVID-19 iki šiol užsikrėtė 81 321 amerikietis. 330 mln. gyventojų turinti valstybė sergančiųjų skaičiumi aplenkė Kiniją ir Italiją.

Kaip pranešė naujienų agentūra AFP, Italijoje ketvirtadienį buvo 80 539 užsikrėtimo atvejai, o Kinijoje – 81 285.

Estijoje nuo šeštadienio griežtinama koronavirusu užsikrėtusių asmenų buvimo namie tvarka

23:32

Estijos ekstremalios padėties priemonėms vadovaujantis premjeras Juri Ratas nurodė nuo šeštadienio sugriežtinti koronavirusu užsikrėtusių asmenų ir drauge su jais gyvenančių ar nuolat su jais būnančių žmonių izoliavimo namie tvarką, paskelbė vyriausybė.

COVID-19 pacientai privalės būti namie iki visiško pasveikimo, jiems draudžiama išeiti iš namų ar nuolatinio buvimo vietos nuo pat diagnozės nustatymo momento. Tokie asmenys galės išeiti tik nurodžius medikams ar policijai, taip pat susidarius situacijai, kai kyla grėsmė gyvybei ir sveikatai.

Pacientų šeimų nariai ar su jais po vienu stogu gyvenantys asmenys, jei jiems nepasireiškia CVID-19 simptomai, iš namų ar nuolatinės gyvenamosios vietos galės išeiti tik su asmens dokumentu, žemiau aprašytais atvejais. Tokie asmenys turi atidžiai stebėti savo sveikatą ir laikytis draudimo viešose vietose burtis daugiau kaip dviem žmonėms, taip pat laikytis 2 m atstumo nuo kitų žmonių.

Išeiti leidžiama, jei būtina vykdyti darbines pareigas, jei reikia nusipirkti būtiniausių dalykų – tai leidžiama daryti parduotuvėje arti namų ir jei nėra galimybių pirkti kitaip.  

Žmonėms taip pat bus leidžiama išeiti pabūti kieme.

Kaip laikomasi taisyklių, tikrins policija, kuri keisis duomenimis su Sveikatos apsaugos departamentu.

Priemonių tikslingumas bus vertinamas kas dvi savaitės.

Rusija vakcinos nuo naujojo koronaviruso klinikinius bandymus pradės po 5-6 mėnesių

23:15

Rusijoje vakcinos nuo koronaviruso SARS-CoV-2 klinikiniai bandymai bus pradėti po maždaug 5-6 mėnesių, ketvirtadienį vakare pranešė Rusijos sveikatos ministras Michailas Muraška.

„Dabartiniais skaičiavimais, vakcinos nuo naujojo koronaviruso klinikinius bandymus pradėsime maždaug po penkių ar šešių mėnesių. Tai yra terminai, kuriuos dabar nurodo mūsų kūrėjai“, – sakė jis per televizijos naujienų laidą „Vremia“.

Ministras pažymėjo, kad vakcina nuo SARS-CoV-2 kuriama keliose Rusijos valstybinėse įstaigose.

„Vakcinos modeliai sukurti, jau pradėti pirmieji ikiklinikiniai tyrimai, o klinikinių tyrimų bus imtasi iškart, kai tik bus įvertintas jų saugumas ir veiksmingumas bandymuose su gyvūnais“, – sakė M.Muraška.

Ministras taip pat akcentavo, jog Rusijoje ruošiamasi visiems galimiems koronavirusinės infekcijos plitimo scenarijams.

G-20 lyderiai žada 5 trln. dolerių vieningam atsakui į koronaviruso krizę

23:14

Didžiojo dvidešimtuko (G-20) šalys ketvirtadienį pažadėjo „vieningą frontą“ kovoje su koronavirusu ir sakė, kad skiria 5 trln. dolerių (4,62 trln. eurų) pasaulio ekonomikai, dėl koronaviruso pandemijos prognozuojant didelę recesiją.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dalyvavo skubioje vaizdo konferencijoje, kuriai pirmininkavo koordinuoti veiksmus raginęs Saudo Arabijos karalius Salmanas, kuris taip pat spaudžiamas nutraukti naftos kainų karą su Maskva, sudrumstusį energetikos rinkas.

Derybos buvo surengtos nuskambėjus kritikai, kad šis išsivysčiusių valstybių klubas per lėtai reaguoja į COVID-19 pandemiją, pareikalavusią jau per 23 tūkst. gyvybių visame pasaulyje ir sukėlusią finansinius sukrėtimus, nes daugiau nei trys milijardai žmonių visame pasaulyje priversti užsidaryti savo namuose.

„Mes tvirtai įsipareigoję sudaryti vieningą frontą prieš šią bendrą grėsmę“, – sakoma po viršūnių pasitarimo paskelbtame bendrame lyderių pareiškime.

„Įliejame per 5 trln. dolerių į pasaulio ekonomiką, kaip dalį tikslinės fiskalinės politikos, ekonominių priemonių ir garantijų schemų pandemijos socialiniam, ekonominiam ir finansiniam poveikiui atsverti“, – sakoma pareiškime.

Šis skaičius yra fiskalinių paskatų paketų, kuriuos priėmė atskiros G-20 valstybės, suma, sakė Kinijos užsienio reikalų ministerija, kuri pridūrė, kad Pekino dalį sudaro 344 mlrd. dolerių.

Didėjant susirūpinimui dėl skurdesnių šalių, neturinčių tinkamų gydymo įstaigų bei galimybių pasinaudoti kapitalo rinkų finansavimu, G-20 lyderiai taip pat pažadėjo dirbti su tokiomis institucijomis kaip Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ir pateikti „stiprų“ finansinį paramos besivystančioms šalims paketą.

„Tai mūsų atsakomybė – ištiesti pagalbos ranką besivystančioms šalims ir mažiausiai išsivysčiusioms šalims“, – sakė karalius Salmanas.

V.Putinas ragino pandemijos metu paskelbti sankcijų „moratoriumą“ ir G-20 lyderiams pasakė, kad tai yra „gyvybės ir mirties“ klausimas.

Rusijos lyderis kalbėjo gana aptakiai ir konkrečiai nenurodė, kurioms šalims turėtų būti sušvelnintos sankcijos.

Dėl Krymo aneksijos 2014 metais ir vaidmens Ukrainos krizėje Rusijai paskelbta daugybė Vakarų sankcijų.

Rusija taip pat yra daugelio kitų šalių, kurioms Vakarai yra paskelbę sankcijų, sąjungininkė, pavyzdžiui – Irano ir Šiaurės Korėjos.

Labiausiai išsivysčiusių pasaulio šalių dvidešimtukas siekia apginti savo pandemijos suvaržytas ekonomikas, ekspertams prognozuojant, kad jos veikiausiai bus įstumtos į nuosmukį.

Trečiadienį tarptautinė kredito reitingų agentūra „Moody's“ įvertino, kad G-20 bendrasis vidaus produktas šiemet susitrauks 0,5 proc., Jungtinių Valstijų BVP – 2 proc., o euro zonos – 2,2 procento.

JAV užfiksuota 12,6 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 136 naujos mirtys

22:38

Jungtinėse Valstijoje ketvirtadienį užfiksuoti 12 643 nauji koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos ūminės kvėpavimo takų ligos atvejai, 136 naujos mirtys nuo COVID-19.

Iš viso šia liga iki šiol užsikrėtė 80 854 amerikiečiai.

Naujasis koronavirusas jau nusinešė 1163 JAV gyventojų gyvybes.

Turkijoje per parą užfiksuota daugiau nei 1000 naujų COVID-19 atvejų

22:37

Naujojo koronaviruso sukeltos ligos COVID-19 patvirtintų atvejų Turkijoje per pastarąją parą padaugėjo daugiau negu tūkstančiu, skelbia Turkijos valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“, cituodama šalies sveikatos apsaugos ministrą.

„Šią parą buvo atlikti 7286 tyrimai dėl COVID-19, užfiksuoti 1196 nauji šios koronavirusinės infekcijos atvejai. Mirė 16 pacientų. Dabar bendras mirčių skaičius siekia 75, o užsikrėtusiųjų – 3629“, – ketvirtadienį vakare pranešė Fahrettinas Koja.

Pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis Turkijoje užfiksuotas kovo 10-ąją. Kaip skelbta, tai buvo iš Europos grįžęs Turkijos gyventojas.

D.Trumpas siūlo skirstyti JAV į zonas pagal koronaviruso rizikos laipsnį

22:36

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, norintis kuo greičiau atšaukti ekonomikai kenkiančias socialinio atstumo priemones dėl koronaviruso, ketvirtadienį sakė, kad pasiūlys suskirstyti šalį į rajonus pagal koronaviruso rizikos laipsnį.

Baltųjų rūmų paskelbtame laiške valstijų gubernatoriams D.Trumpas sako, kad geresnis testavimas dabar sudaro sąlygas parengti viruso grėsmės žemėlapius.

„Pagal šiuos duomenimis paremtus kriterijus siūlysime gaires apygardoms į didelės rizikos, vidutinės rizikos ar mažos rizikos kategorijas skirstyti“, – sakė jis.

Pasak prezidento, nauji planai bus parengti „glaudžiai koordinuojant veiksmus“ su sveikatos apsaugos ekspertais.

D.Trumpas nesakė, kada naujos gairės bus paskelbtos, bet anksčiau yra užsiminęs, kad tai gali įvykti jau kitą savaitę, kai baigsis 15 dienų periodas, kuriuo visoje šalyje rekomenduojama laikytis socialinio atstumo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas

Valstijų gubernatoriai turi įgaliojimus įvesti ir panaikinti karantiną ir socialinio atstumo priemones, tad nėra aišku, kokios reakcijos sulauks D.Trumpo siekis greitai grąžinti gyvenimą į normalias vėžes.

Sunerimęs dėl ekonominės veiklos sumažėjimo daugeliui amerikiečių neinant į darbus ir kone sustojus transportui, D.Trumpas šią savaitę dėsto argumentus dėl greito normalios veiklos atnaujinimo.

Tačiau jis atsisakė savo pradinių ketinimų atšaukti daugelį suvaržymų Amerikoje iki Velykų, kai sulaukė kritikos iš Kongreso, žiniasklaidos ir kai kurių sveikatos apsaugos profesionalų, įrodinėjančių, kad norint pažaboti viruso plitimą reikalinga kantrybė.

Ketvirtadienio laiškas rodo, kad dabar D.Trumpas galvoja apie lankstų ir dalinį suvaržymų panaikinimą mažos rizikos rajonuose. Tačiau laiške maža detalių dėl to, kaip prezidentas įsivaizduoja tai veiksiant.

Putinas pritarė valstybiniam vaistų kainų reguliavimui epidemijų grėsmės akivaizdoje

22:36

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, suteikiantį vyriausybei teisę reguliuoti ne gyvybiškai svarbių vaistų ir medicinos priemonių ir prietaisų kainas epidemijų, tokių kaip dėl koroviruso, grėsmės akivaizdoje ar ypatingųjų situacijų atvejais.

Valstybinio tokių prekių kainų reguliavimo, įvedant maksimaliai leistinas, gali būtų imtasi jų „nepagrįsto augimo“ atvejais, pavyzdžiui, jei keliuose federacijos subjektuose jos per mėnesį pakyla daugiau negu 30 procentų.

Įstatymas įsigalioja nuo jo paskelbimo.

Vyriausybei taip pat suteikiama teisė stebėti kainų dinamika, siekiant kontroliuoti neesminių vaistų ir medicinos priemonių, įskaitant tokių kaip veido kaukės ar dezinfekavimo priemonės, kainas.

Rusijoje valstybinis kainų reguliavimas jau yra taikomas daugiau kaip 700 pavadinimų gyvybiškai būtinų ir svarbiausių vaistų.

Kongo DR sostinė šeštadienį „visiškai izoliuojama“

22:32

Kongo Demokratinės Respublikos sostinė Kinšasa, stabdant koronaviruso plitimą, nuo šeštadienio keturioms dienoms „visiškai izoliuojama“, ketvirtadienį paskelbė pareigūnai.

Gubernatorius Gentiny Ngobila tokius uždarymus keturioms dienoms su pertraukomis numatė ateinančioms trims savaitėms, rodo kalbos tekstas, kurį gavo naujienų agentūra AFP.

Sostinė bus uždaryta keturias dienas, tuomet dvi dienas gyventojams bus leista apsipirkti, o po to miestas vėl keturioms dienoms bus uždarytas. Tai bus kartojama tris savaites.

Italijoje naujų COVID-19 atvejų vėl pradėjo daugėti

22:32

Italijoje per pastarąją parą užfiksuoti 6203 koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos ūminės kvėpavimo takų ligos atvejų, COVID-19 liga sergančiųjų skaičius išaugo 80 589, skelbia Italijos civilinės gynybos departamentas.

Naujų patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius, ankstesnes keturias paras mažėjęs, ketvirtadienį išaugo smarkiai.

3612 pacientų būklė kritinė.

Naujų mirčių nuo šios ligos per parą šalyje užfiksuota 712, šis virusas žudikas jau nusinešė 8215 italų gyvybes.

Nuo šios ligos Italijoje iki šiol išgijo 10 361 žmogus.

Kitas atnaujinimas po   30 s.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai