2020 04 23 /19:13

Koronavirusas pasaulyje: Švedijoje mirė per 2 tūkst. užsikrėtusiųjų, Italijoje pasveikusiųjų daugiau nei naujai susirgusiųjų

Pasaulyje mirė jau daugiau kaip 180 tūkst. naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių, iš jų beveik du trečdaliai – Europoje. Iš viso nuo koronaviruso susirgo per 2,6 mln. žmonių visame pasaulyje. Apie 720 tūkst. laikomi pasveikę. Švedijos pareigūnai ketvirtadienį pranešė, kad šalyje nuo koronaviruso mirė daugiau nei 2 tūkst. žmonių, ir patikslino ankstesnius pareiškimus, kuriais remiantis koronaviruso epidemijos pikas sostinėje jau praėjo.
Maskva, Rusija
Maskva, Rusija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Europa yra labiausiai pandemijos paveiktas žemynas – joje nustatyta 1 263 802 užsikrėtimo atvejai ir mirė 112 848 pacientai.

Vertinant pagal aukų skaičių atskirose šalyse, pirmauja Jungtinės Valstijose, kuriose mirė 45 153 koronavirusu užsikrėtęs asmenys. Antra lieka Italija (25 085 aukos), trečia – Ispanija (21 717), ketvirta – Prancūzija (21 340) ir penkta – Jungtinė Karalystė (18 100).

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Turkijoje COVID-19 atvejų skaičius viršijo 100 tūkst.

22:57

Turkijoje patvirtintų užsikrėtimų koronavirusu SARS-CoV-2 skaičius išaugo iki 101,79 tūkst., ketvirtadienį vakare pranešė valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“, remdamasi Sveikatos apsaugos ministerija.

Per pastarąją parą šalyje užfiksuota 3116 naujų COVID-19 infekcijos atvejų.

Su šia ūmine kvėpavimo takų liga siejamų mirčių per pastarąją parą padaugėjo 115 iki 2491.

COVID-19 ligą įveikusiųjų skaičius Turkijoje padidėjo 115 iki 18,49 tūkstančio.

Didžiojoje Britanijoje koronaviruso epidemijos aukų skaičius artėja prie 19 tūkst.

22:46

Jungtinė Karalystė ketvirtadienį paskelbė užregistravusi dar 616 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtis ligoninėse, be to, vyriausybė pateikė detalių apie naują testavimo režimą, galintį sudaryti sąlygas sušvelninti šalyje taikomas karantino priemones.

Vėliausia statistika, paremta duomenimis, gautais per parą iki trečiadienio 16 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku), rodo, kad šįkart mirė mažiau pacientų nei ankstesnę parą (759). Šis ir kiti ženklai galimai rodo, kad koronavirusinės infekcijos COVID-19 epidemija jau galbūt pasiekė piką.

Bendras Britanijos ligoninėse mirusių COVID-19 pacientų skaičius išaugo iki 18 738, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Tikrasis aukų skaičius tikriausiai bus daug didesnis, nes globos namuose ir nehospitalizuotų žmonių mirties atvejų skaičiavimas ir įtraukimas į oficialią statistiką vyksta lėčiau.

JK išlieka viena labiausiai pandemijos paveiktų šalių ir jau mėnesį laikosi griežtų socialinio atstumo taisyklių.

Tačiau vyriausybė buvo kritikuojama dėl atsako į protrūkį, Kai kurie teigia, kad buvo per lėtai įvedami suvaržymai ir didelio masto testavimas.

Niujorko valstijoje koronavirusu gali būti užsikrėtę beveik 14 proc. gyventojų

22:12

Niujorko valstijoje, kuri laikoma COVID-19 epidemijos epicentru Jungtinėse Valstijoje, šią ligą sukeliančiu koronavirusu SARS-CoV-2 gali būti užsikrėtę 13,9 proc. gyventojų, pranešė valstijos gubernatorius.

Pasak Andrew Cuomo, tokie rezultatai paaiškėjo ištyrus beveik 3 tūkst. Niujorko valstijos gyventojų, siekiant nustatyti, ar jų kraujyje nėra susiformavusių antikūnų šiam koronavirusui.

„Tai yra išankstiniai duomenys pirmojo antikūnų tyrimų etapo, kuris vykdytas 19 apygardų ir 40 gyvenviečių“, – sakė gubernatorius.

Jis patikslino, jog tirti buvo „namuose nesėdintys“ žmonės.

„Preliminariais skaičiavimais, užsikrėtimo lygis siektų 13,9 proc.“, – pabrėžė A. Cuomo.

Jo žodžiais, tai reiškia, jog koronavirusu gali būti užsikrėtę 2,7 mln. Niujorko valstijos gyventojų.

Baltimorėje įsikūrusio Johnso Hopkinso universiteto, skelbiančio nuolat atnaujinamą pandemijos statistiką, duomenimis, Niujorko valstijoje patvirtina 263,75 tūkst. COVID-19 atvejų, 19,45 tūkst. su šia liga siejamų mirčių. Dėl SARS-CoV-2 patikrinta beveik 670 tūkst. valstijos gyventojų.

Prancūzijoje užfiksuota 516 naujų mirties nuo COVID-19 atvejų

20:51

Prancūzijos sveikatos departamentas ketvirtadienį paskelbė, kad per praėjusią parą mirus dar 516 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, koronavirusinės infekcijos COVID-19 aukų skaičius šalyje pasiekė 21 856.

Vis dėlto gydymo įstaigų intensyviosios priežiūros skyriuose gydomų koronavirusu užsikrėtusių pacientų mažėja jau antrą savaitę.

Dauguma mirčių nuo COVID-19 (13 547) užregistruota šalies ligoninėse, o likusi dalis – senelių namuose ir kitose globos įstaigose.

Italijoje pasveikusiųjų nuo COVID-19 pirmąkart yra daugiau nei naujai susirgusiųjų

20:30

Italijoje pasveikusiųjų nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 skaičius pirmąkart viršijo naujai susirgusiųjų skaičių, ketvirtadienį pranešė televizija „Rai News“, remdamasi šalies civilinės gynybos departamento informacija.

Per praėjusią parą pasveiko 3 003 žmonės, o iš viso – 57 576 asmenys.

Naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų Italijoje buvo 2 646, o iš viso šalyje užregistruoti 189 973 atvejai.

Per praėjusią parą mirė 464 pacientai, o iš viso per epidemiją – 25 549.

Dėl COVID-19 simptomų gydomų asmenų skaičius šalyje toliau mažėja. Dabar jų yra 106 848 – 851 asmeniu mažiau nei ankstesnę dieną. Esamų pacientų skaičius mažėja jau ketvirtą dieną iš eilės.

Švedijoje nuo koronaviruso mirė daugiau nei 2 tūkst. žmonių

19:12

Švedijos pareigūnai ketvirtadienį pranešė, kad šalyje nuo koronaviruso mirė daugiau nei 2 tūkst. žmonių, ir patikslino ankstesnius pareiškimus, kuriais remiantis koronaviruso epidemijos pikas sostinėje jau praėjo.

Švedijos visuomenės sveikatos agentūra pranešė registravusi 16 755 patvirtintus koronaviruso atvejus ir 2 021 mirties atvejį.

Agentūra taip pat patikslino anksčiau šią savaitę paskelbtą pranešimą dėl Stokholmo, tapusio koronaviruso epidemijos židiniu šalyje.

Visuomenės sveikatos agentūros pranešime, kuriame, remiantis statistiniais modeliais, buvo daroma išvada, kad epidemijos pikas sostinėje balandžio 15 dieną praėjo. Stokholme ir jo apylinkėse koronavirusu buvo užsikrėtę 86 tūkst. iš maždaug 2 mln. rajono gyventojų, sakoma balandžio 21-osios pranešime.

Tačiau ketvirtadienį data buvo pakeista į balandžio 8 dieną, ir patikslintas užsikrėtusiųjų skaičius – 70 500. 

„Užsikrėtusiųjų skaičius vis dar yra didelis, dabar ne laikas švelninti bet kokias apsaugos priemones“, – sakoma vyriausiojo epidemiologo pavaduotojo Anderso Wallensteno pranešime.

Agentūra taip pat informavo, kad iki gegužės 1 dienos naujuoju koronavirusu turėtų būti užsikrėtę 26 proc. Stokholmo gyventojų.

Tyrėjai pasitelkė modeliavimą, pagrįstą praneštais atvejais ir atsitiktinai parinktų Stokholmo gyventojų tyrimu.

Švedija neįvedė specialių karantino priemonių, kokių ėmėsi kitos Europos šalys, o paragino gyventojus prisiimti atsakomybę ir laikytis oficialių rekomendacijų. 

Kalbant apie draudžiamąsias priemonės, buvo uždrausti daugiau nei 50 žmonių susibūrimai ir lankymai slaugos namuose.

Ši strategija sulaukė tam tikros kritikos, kadangi šalies mirtingumo rodikliai aplenkė kaimynines Skandinavijos šalis Suomiją, Daniją ir Norvegiją, kurios ėmėsi griežtesnių izoliavimo priemonių.

Ketvirtadienį Karolio universitetinė ligoninė pranešė, kad mirė viena 40 metų ligoninės slaugytoja, kuriai buvo patvirtinta COVID-19 infekcija.

Transliuotojui SVT ligoninė pabrėžė, kad dėl pasireiškusių COVID-19 infekcijos simptomų slaugytoja turėjo nedarbingumą, jos mirties priežastis kol kas nepatvirtinta.

Prancūzija ruošiasi atidaryti mokyklų klases, bet į jas grįžti nebus privaloma

18:50

Prancūzijoje nuo gegužės 11 dienos, kai pareigūnai tikisi pradėti švelninti nuo kovo vidurio įvestas karantino priemonės, tėvai neprivalės leisti savo vaikų į mokyklas, ketvirtadienį pranešė prezidentūra. 

Susitikime su Prancūzijos miestų merais prezidentas Emmanuelis Macronas sakė, kad izoliacijos reikalavimų švelninimas bus įvedamas rajonuose atskirai, atsižvelgiant į tai, kiek rajoną palietė COVID-19 protrūkis, nurodė prezidento kanceliarija.

Jaunesnieji moksleiviai ir tie, kurie rizikuoja labiausiai atsilikti nuo mokslų po savaičių mokymosi namuose, į klases sugrįš pirmieji, tačiau „be jokių įpareigojimų“ tėvams, nerimaujantiems, kad jų vaikai mokyklose gali užsikrėsti infekcija, nurodoma pranešime. 

Kiti moksleiviai į mokslus pradės grįžti ateinančiomis savaitėmis, tačiau švietimo ministras Jeanas-Michelis Blanquer nurodė, kad maksimalus moksleivių skaičius klasėje negalės viršyti 15. Tai sukėlė klausimų, ar mokyklos sugebės prisitaikyti prie šio reikalavimo ir bus prieinamos kiekvienam.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Karantinas Šiaurės Prancūzijoje
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Karantinas Šiaurės Prancūzijoje

Taip pat lieka neaišku, ar mokytojams ir mokiniams, kaip ir kitiems visuomenės nariams, reikės dėvėti apsaugines kaukes, siekiant išvengti naujos koronaviruso atvejų bangos, palaipsniui švelninant karantino reikalavimus.

E.Macronas susitikime su merais sakė, kad dabar kaukės bus tik „rekomenduojamos“, nes chirurginių kaukių ir didesnės apsaugos FFP2 ir N95 respiratorių trūksta ir jie bus taupomi sveikatos apsaugos darbuotojams.

Vietoje jų žmonės bus raginami dėvėti savadarbes arba nemedicinines kaukes, kurios, veikiausiai, bus privalomos važiuojant visuomeniniu transportu, nurodė prezidentūra. 

Už karantino priemonių švelninimą atsakingas vyriausybės pareigūnas Jeanas Castex gegužės pradžioje turėtų paskelbti karantino reikalavimų švelninimo plano detales.

Prancūzijoje COVID-19 infekcija iki šiol pareikalavo daugiau nei 21 tūkst. gyvybių. Nepaisant ženklų, kad koronaviruso infekcijos plitimas lėtėja, ligoninės iki šiol yra perkrautos.

Vyriausybė jau pranešė, kad net jeigu gegužės 11 dieną apribojimai bus sušvelninti, restoranai, kavinės ir kino teatrai ir toliau liks uždaryti. Taip pat bus draudžiami dideli visuomenės susibūrimai, koncertai, sporto renginiai.

JK per praėjusią parą užregistruota 616 mirčių nuo koronaviruso

17:37

Jungtinės Karalystės ligoninėse per praėjusią parą užfiksavus dar 616 mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, bendras aukų skaičius šalyje išaugo iki 18 738, ketvirtadienį skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Praėjusią parą užfiksuotų mirties atvejų skaičius yra mažesnis nei ankstesnę dieną, kai pranešta apie 759 ligoninėse mirusius žmones.

Vyriausybė tvirtina, kad JK jau pasiektas COVID-19 protrūkio pikas, taip pat vis garsiau kalbama apie galimą karantino apribojimų švelninimą.

JK lieka viena labiausiai pandemijos paveiktų šalių, ir prieš mėnesį įvedė griežtas socialinio atstumo taisykles.

Oksfordo universitetas ketvirtadienį pradėjo potencialios koronaviruso vakcinos bandymus su žmonėmis, tikėdamasis padaryti ją prieinamą visuomenei vėliau šiemet, jei tyrimas bus sėkmingas.

Tokia žinia nuskambėjo Anglijos vyriausiajam medicinos pareigūnui epidemiologui Chrisui Whitty trečiadienį perspėjus, kad kai kurios griežtos priemonės galėtų galioti JK iki šių metų pabaigos, kol bus sukurta vakcina.

Tačiau Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon ketvirtadienį pareiškė, jog į šiaurę nuo sienos su Anglija apribojimai galėtų būti palaipsniui atšaukiami, nors neatmetė galimybės, kad toje šalies dalyje ir toliau galios griežtas karantinas.

Vyriausybė Londone daugelio kritikuojama dėl atsako į protrūkį: teigiama, kad ji per vėlai įvedė apribojimus ir nepradėjo masiškai tirti gyventojų dėl COVID-19.

Šalyje taip pat nerimaujama, kad į statistiką įtraukiami tik ligoninėse išsityrusiems žmonėms patvirtinti užsikrėtimo atvejai ir kad tikrasis infekuotųjų skaičius gali būti daug didesnis.

Ypač didelį susirūpinimą kelia padėtis šalies slaugos namuose.

Sveikatos apsaugos pareigūnai taip pat sulaukia daug nepatogių klausimų apie asmeninių apsaugos priemonių tiekimą COVID-19 priešakinėse linijose dirbantiems medicinos ir slaugos darbuotojams, gydantiems bei prižiūrintiems koronavirusu užsikrėtusius pacientus.

Baltarusijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 8 000

16:39

Baltarusijoje koronavirusine infekcija COVID-19 užsikrėtusių žmonių skaičius ketvirtadienį pasiekė 8 022, rodo Sveikatos apsaugos ministerijos pateikiami duomenys.

Bendras COVID-19 protrūkio aukų skaičius šalyje padidėjo iki 60.

Išvakarėse skelbta apie 58 aukas ir 7 281 užsikrėtimo atvejį.

Čekijos teismas užblokavo vyriausybės priemones, įvestas kovojant su koronavirusu

16:39

Prahos teismas ketvirtadienį panaikino tam tikras ribojamąsias priemones, patvirtintas Čekijos vyriausybės, siekiant suvaldyti koronaviruso epidemiją šalyje.

Prahos municipalinis teismas nutarė, kad vyriausybės įvesti suvaržymai, apribojantys judėjimo laisvę ir blokuojantys mažmeninę prekybą, yra neteisėti. Toks sprendimas yra galutinis.

Teismas paskelbė verdiktą išnagrinėjęs skundą, pateiktą dėl šių priemonių teisėtumo suabejojusio medicinos eksperto Ondrejaus Dostalio.

Apribojimus įvedė Sveikatos apsaugos ministerija. Teismas išaiškino, kad visas ministrų kabinetas iš pradžių turėjo patvirtinti suvaržymus, įvesdamas skubias priemones pagal nepaprastosios padėties taisykles. Teisėjai pabrėžė, kad atskira ministerija neturėjo tokios teisės.

Vyriausybė turi iki pirmadienio iš naujo patvirtinti priemones nepažeisdama įstatymų.

Paskutinis atnaujinimas 2020-04-23 16:39

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis