2020 04 29 /17:36

Koronavirusas pasaulyje: Prancūzijoje per parą mirė 427 žmonės, Lenkija atveria viešbučius ir prekybos centrus

Naujausiais duomenimis, kuriuos skelbia Johnso Hopkinso universitetas, pasaulyje koronaviruso infekcija registruota per 3,1 mln. žmonių, o dėl infekcijos sukeltų komplikacijų mirė daugiau nei 216 tūkst. asmenų. Virš 900 tūkst. žmonių nuo ligos pasveiko. Labiausiai ligos paveikta šalimi išlieka JAV. Rusijoje užsikrėtusiųjų skaičius priartėjo prie 100 tūkst. Europoje mirčių skaičius perkopė 130 tūkst., Lenkija jau šią savaitę atveria viešbučius ir prekybos centrus.
Estija per koronaviruso pandemiją
Estija per koronaviruso pandemiją / Postimees / Scanpix nuotr.

Trečdalis viso pasaulio sergančiųjų – Jungtinėse Valstijose. Skaičiuojama, kad čia liga serga jau daugiau nei 1 mln. žmonių. Šalyje fiksuojama 57 tūkt. mirčių nuo koronaviruso infekcijos.

BBC skelbia, kad jau dabar JAV nuo šios ligos mirė daugiau žmonių nei per Vietnamo karą.

Tuo metu, kai Prancūzija pradeda galvoti apie karantino sušvelninimą, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalba, kad šalyje nedarbingumo laikotarpis bus pratęstas iki gegužės 11 dienos.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį sakė, kad naujų koronaviruso atvejų pasaulyje mažėja.

Svarbiausias trečiadienio naujienas apie koronaviruso plitimą pasaulyje skaitykite žemiau:

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Prancūzijoje COVID-19 pasiglemžė dar 427 gyvybes, bendras aukų skaičius perkopė 24 000

21:40

Prancūzija trečiadienį pranešė apie 427 naujus mirties nuo COVID-19 atvejus, o bendras aukų skaičius šalyje perkopė 24 tūkst., nors ligoninėse ir jų reanimacijos skyriuose gulinčių pacientų per pastarąją parą ir vėl kiek sumažėjo.

Lig šiol Prancūzijos gydymo ir slaugos įstaigose nuo koronavirusinės infekcijos mirė 24 087 žmonės, paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pastarosios paros aukų skaičius yra šiek tiek didesnis nei užfiksuotas antradienį, kai užkratas Prancūzijoje pareikalavo 367 gyvybių.

Vis tik naujausi duomenys, regis, patvirtino pastarosiomis dienomis stebimas optimistiškesnes tendencijas, šalyje mažėjant hospitalizuotųjų ir intensyviosios terapijos skyriuose gydomų pacientų: per parą jų atitinkamai sumažėjo 650 ir 180.

Naujausi skaičiai buvo paskelbti, premjerui Edouard'ui Philippe'ui pristačius Prancūzijos planus dėl laipsniško karantino švelninimo nuo gegužės 18 dienos.

Jis pabrėžė, jog vyriausybė stengiasi išlaikyti trapią pusiausvyrą tarp poreikio vėl užkurti krizę išgyvenančią ekonomiką ir būtinybės išvengti naujos susirgimų bangos.

„Jei būsime pernelyg neatsargūs, epidemija atsinaujins; jei būsime pernelyg apdairūs – nuskęs visa šalis“, – antradienį parlamente kalbėjo E. Philippe'as.

Turkijoje COVID-19 epidemijos aukų skaičius viršijo 3 000

20:45

Turkijoje oficialus naujojo koronaviruso epidemijos aukų skaičius išaugo iki 3 081 žmogaus, trečiadienį paskelbė sSveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koca.

Ministro tviterio žinutėje sakoma, kad per pastarąją parą šalyje užregistruoti dar 89 asmenų, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, mirties atvejai ir 2 936 nauji užsikrėtusieji.

Nuo protrūkio pradžios Turkijoje užregistruota iš viso 117 589 koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Ši šalis tebėra viena labiausiai paveiktų COVID-19 pandemijos Viduriniuose Rytuose.

Per anksčiau trečiadienį surengtą spaudos konferenciją F.Koca sakė, kad Turkija pasiekė epidemijos piką, ir pridūrė, kad jau stebimas užsikrėtimo atvejų mažėjimo tendencija.

Ministras pridūrė, kad virusu užsikrėtė 7 428 sveikatos apsaugos darbuotojai, sudarantys apie 6,5 proc. visų užsikrėtusiųjų.

Turkija ėmėsi virtinės priemonių koronaviruso plitimui stabdyti. Šalyje buvo uždarytos mokyklos, restoranai ir kitos viešosios erdvės.

Be to, savaitgaliais 31-ame mieste, įskaitant Ankarą ir Stambulą, įvedamas apskritą parą galiojantis draudimas išeiti į lauką. Ateinantį penktadienį, kuris bus nedarbo diena, taip pat galios šis režimas.

Turkijos pareigūnai pastaruoju metu reiškė tam tiktą optimizmą, kad padėtis gali pagerėti iki gegužės pabaigos, kai baigsis musulmonų šventasis pasninko mėnuo Ramadanas.

„Artimiausiu laikotarpiu galime sušvelninti priemones miestuose, kur esama mažiau [užsikrėtimo] atvejų“, – Ankaroje sakė F. Koca.

Vyriausybė taip pat suintensyvino testavimą. Nuo kovo, kai šalyje buvo nustatyti pirmieji užsikrėtimo atvejai, atlikta jau beveik milijonas COVID-19 testų.

Lenkija kitą savaitę atidarys viešbučius ir prekybos centrus

20:21

Lenkija kitą savaitę atidarys viešbučius, prekybos centrus ir vaikų priežiūros įstaigas, trečiadienį pareiškė ministras pirmininkas, bendrai pristatęs veiksmus, kurių bus imtasi siekiant sušvelninti didelį neigiamą poveikį, kurį kadaise sparčiai augusiai šalies ekonomikai daro dėl koronaviruso įvestas karantinas.

Viešbučiai, prekybos centrai ir kai kurie muziejai vėl pradės veikti gegužės 4 dieną, o vaikų priežiūros įstaigos darbą atnaujins dar po dviejų dienų, Varšuvoje pareiškė Mateuszas Morawiecki.

Tebebus privaloma lauke dėvėti veido kaukes ir laikytis socialinio atstumo, pažymėjo premjeras, paraginęs „duobėtame kelyje link“ užsikrėtimo ir mirties atvejų kreivės „plokštėjimo laikytis socialinės drausmės“.

„Gerokai atveriame ekonomiką, tačiau saugumo taisyklės nebus nė kiek sušvelnintos“, – pareiškė M.Morawiecki ir pridūrė, jog parduotuvės ir toliau turės užtikrinti, kad lankytojų būtų ne daugiau kaip vienas asmens 15 kvadratinių metrų plote.

„Negalime elgtis neatsakingai, prašau laikytis socialinės drausmės“, – pareiškė premjeras.

Karantinas šalyje, turinčioje 38 mln. gyventojų, buvo įvestas praėjusį mėnesį.

Oficialiais duomenimis, Lenkijoje koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 12 tūkst. žmonių, o mirė – 606.

Pagal atnaujintas vyriausybės prognozes, Lenkijos bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet smuks 3,4 procento. Tuo tarpu prieš pandemiją šiemet buvo tikėtasi 3,7 proc. ūkio prieaugio.

AFP: koronaviruso aukų skaičius Europoje perkopė 130 000

17:36

Europoje koronavirusinė infekcija COVID-19 pareikalavo jau daugiau kaip 130 tūkst. gyvybių, o trys ketvirčiai mirties atvejų tenka Italijai, Ispanijai, Prancūzijai ir Didžiajai Britanijai, trečiadienį rodo naujienų agentūros AFP iš oficialių šaltinių renkami duomenys.

Europa, kur užfiksuota 1 433 753 užsikrėtimo ir 130 002 mirties atvejai, yra smarkiausiai nuo viruso, visame pasaulyje nusinešusio 217 727 gyvybes, nukentėjęs žemynas. Italijoje gyvybių neteko 27 359 žmonės, Ispanijoje – 24 275, Prancūzijoje – 23 660, o Didžiojoje Britanijoje – 21 678.

Lenkijoje koronaviruso epidemijos aukų skaičius viršijo 600

16:22

Lenkijoje žmonių, kuriems testais buvo patvirtinta koronaviruso infekcija COVID-19, trečiadienį padaugėjo iki 12 415, o šios epidemijos aukų skaičius padidėjo dešimčia iki 606, pranešė pareigūnai.

Per pastarąją parą buvo nustatyti dar 197 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, informavo sveikatos apsaugos tarnybos, kurių informaciją citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Sveikatos apsaugos ministerija per „Twitter“ pranešė, kad naujausiomis epidemijos aukomis tapo keturi vyrai ir šešios moterys, kurių amžius – nuo 62 iki 96 metų.

Ministerija pridūrė, kad visiems pacientams pasireiškė gretutinių sveikatos sutrikimų.

Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija skelbė apie 34 per ankstesnę parą mirusius žmones ir 316 užsikrėtimo atvejų.

Trečiadienį ryte ministerija nurodė, kad šalies ligoninėse gydomi 2 973, kuriems įtariama koronaviruso infekcija.

Iki šiol šalyje pasveiko 3 025 COVID-19 persirgę žmonės, pridūrė ministerija.

Rusija dėl koronaviruso pandemijos pratęsė draudimą užsieniečiams įvažiuoti į šalį

15:16

Rusija trečiadienį pratęsė draudimą užsieniečiams įvažiuoti į šalį, toliau augant naujų registruojamų infekcijų skaičiui.

Pagal kovo viduryje išleistą įstatyminį aktą užsieniečiams buvo draudžiama įvažiuoti į Rusiją iki ketvirtadienio, tačiau dabar šis terminas pratęstas, kol viruso plitimas šalyje bus suvaldytas, pareiškė ministras pirmininkas Michailas Mišustinas. 

„Pasirašiau vyriausybės potvarkį dėl [termino] pratęsimo, kol kova su infekcija bus baigta ir epidemiologinė padėtis pagerės“, – sakė jis pareigūnams per susirinkimą Rusijos atsakui į siaučiančią pandemiją aptarti.

„Draudimas užsienio piliečiams įvažiuoti į mūsų šalį galioja iki balandžio 30 dienos imtinai. Pasirašiau vyriausybės potvarkį dėl šio termino pratęsimo, kol baigsis kova su šia infekcija ir epidemiologinė padėtis pagerės“, – kalbėjo M. Mišustinas.

Rusijos sveikatos apsaugos pareigūnai registruoja nuolat augantį naujų koronaviruso atvejų skaičių. Iki šiol šalyje patvirtinta daugiau nei 99 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir 972 mirtys.  

Tačiau premjeras pridūrė, kad „apribojimai kai kurių kategorijų užsienio piliečių įvažiavimui bus panaikinti“. Į šias kategorijas patenka specialistai, atliekantys iš užsienio importuotos įrangos techninę priežiūrą ir aptarnavimą. Ši priemonė turėtų sušvelninti neigiamą suvaržymų poveikį kai kurioms Rusijos pramonės įmonėms, gaminančioms kovai su koronavirusu skirtas priemones. 

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad kol kas negali pasakyti, kada baigsis dėl koronaviruso pandemijos įvesti suvaržymai, įskaitant draudimą kirsti Rusijos sieną. 

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį perspėjo, kad užsikrėtimo atvejų pikas dar nepraėjo, ir pratęsė karantiną dar dviem savaitėms.

V. Putinas vaizdo konferencijoje, kurioje dalyvavo regionų gubernatoriai, sakė, kad Rusijai pavyko pristabdyti pandemijos plitimą, tačiau perspėjo, kad nusiraminti dar anksti.

Į koronaviruso protrūkio ištiktą JAV lėktuvnešį pradėjo grįžti įgulos nariai

15:16

Į JAV atominį lėktuvnešį „USS Theodore Roosevelt“, kuriam dėl koronaviruso infekcijos protrūkio praėjusį mėnesį teko prisišvartuoti bazėje Ramiajame vandenyne, sugrįžo pirmieji jūrininkai iš evakuotų įgulos narių, trečiadienį pranešė karinis jūrų laivynas.

„Dabar laivas yra visiškai pasirengęs priimti sveikus jūreivius, kurie 27 dienas laikėsi karantino sausumoje“, – informavo prie Marianų salų veikiančių pajėgų vadavietės pranešime.

Į lėktuvnešį sugrįžta jūreiviai, kuriems atliktų trijų tyrimų dėl COVID-19 rezultatai yra neigiami. Jie beveik mėnesį buvo karantinuoti Guamo saloje esančios bazės viešbučiuose.

„Theodore Roosevelt“ buvo pasiųstas į Guamą kovo 26 dieną, kai keliems jo jūreiviams buvo tyrimais patvirtintas koronavirusas. Nuo to laiko COVID-19 infekcija buvo diagnozuota apie penktadaliui iš 4,5 tūkst. lėktuvnešio įgulos narių – 969 jūrininkams. Vienas iš jų mirė.

Pasak laivyno vadovybės, visą šį laiką laive buvo likę apie 700 įgulos narių, užtikrinančių pagrindinių lėktuvnešio sistemų veikimą ir vykdančių didelio masto patalpų dezinfekciją.

Baltarusijoje nuo COVID-19 jau mirė 84 žmonės, užsikrėtusiųjų – per 13 tūkstančių

14:32

Baltarusijoje nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 iš viso mirė 84 žmonės, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. 

Per praėjusią parą šalyje nuo šios ligos mirė penki žmonės.

„Iš viso mirė 84 žmonės, turėję įvairių lėtinių ligų“, – nurodė ministerija. 

Iki trečiadienio Baltarusijoje COVID-19 buvo nustatyta iš viso 13 181 žmogui. Antradienį bendras užsikrėtusiųjų skaičius buvo 12 208 – taigi, per parą buvo nustatyti 973 nauji užsikrėtimo atvejai. 

Ispanijoje – 325 nauji mirties nuo koronaviruso atvejai

13:05

Ispanijoje per praėjusią parą patvirtintos dar 325 mirtys nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, o bendras aukų skaičius viršijo 24 tūkst., trečiadienį pranešė vyriausybė.

Per praėjusias 24 val. užregistruotų mirties atvejų skaičius yra kiek didesnis nei ankstesnę dieną, kai buvo patvirtinta 301 mirtis, tačiau jau šeštą dieną iš eilės mirusiųjų skaičius neviršija 400.

Iki šiol šalyje nustatyti 24 275 COVID-19 sirgusių pacientų mirties atvejai. Ispanija šiuo atžvilgiu užima trečią vietą pasaulyje.

Pasveikusiųjų skaičius per pastarąją para padidėjo 6 399 – tai yra rekordiškas jų padaugėjimas per vieną dieną nuo epidemijos pradžios. Bendras iš gydymo įstaigų išrašytų koronavirusine infekcija persirgusių asmenų skaičius jau pasiekė 108 947.

Pagal mirties atvejų skaičių Ispaniją lenkia tik JAV ir Italija, tačiau ekspertai mano, kad epidemijos pikas Pirėnų pusiasalio šalyje įvyko balandžio 2 dieną, kai paros aukų skaičius buvo 950.

Nuo to laiko aukų skaičius pamažu krito, o savaitgalį vyriausybė pradėjo švelninti vienus griežčiausių pasaulyje karantino suvaržymų. Be kita ko, vaikams pirmą kartą per pastarąsias šešias savaites buvo leista valandai per dieną išeiti į lauką.

Tolesnių švelninimų turėtų būti imtasi gegužės 2 dieną, kai likusiems gyventojams bus leista išeiti pasivaikščioti arba sportuoti lauke atskirai nuo aplinkinių. Vyriausybė planuoja palaipsniui išvesti šalį iš karantino iki birželio pabaigos.

Naujausi duomenys rodo, kad Ispanijoje iki šiol nustatyti 212 917 susirgimo COVID-19 atvejų. Pagal šį rodiklį šalis pasaulyje yra antra, nors ispanų Sveikatos apsaugos ministerija registruoja tik tyrimais patvirtintus atvejus.

Iki praėjusios savaitės pabaigos vyriausybė taip pat įtraukdavo į sąrašą asmenis, kurių kraujyje būdavo randama antikūnų prieš koronavirusą.

Latvijoje per praėjusią parą mirė du COVID-19 pacientai

11:57

Latvijoje per praėjusią parą mirė du koronavirusine infekcija COVID-19 užsikrėtę pacientai, trečiadienį informavo Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Abu pacientai buvo 70–80 metų amžiaus ir mirė ligoninėje.

Per pastarąsias 24 valandas Latvijoje buvo atlikta 3 250 COVID-19 testų, 13 iš jų rezultatai buvo teigiami.

Iš viso Latvijoje jau atlikta 54 811 testų, kurių 849 rezultatai buvo teigiami.

Lig šiol šalyje pasveiko 348 COVID-19 pacientai, o 15 mirė.

Kaip rodo Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos duomenys, per praėjusią parą buvo hospitalizuoti du COVID-19 pacientai. Iš 42 šiuo metu ligoninėse gydomų pacientų 38 pasireiškia vidutinio sunkumo simptomai, o keturių žmonių būklė sunki.

Iš viso šalyje iš ligoninių jau išrašyti 85 COVID-19 pacientai.

Paskutinis atnaujinimas 2020-04-29 11:57

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs