Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 04 03 /23:41

Koronavirusas pasaulyje: Europoje koronaviruso pandemijos aukų skaičius viršijo 40 000

Koronaviruso plitimas pasiekė dar neregėtą greitį. Ketvirtadienį pranešta, kad COVID-19 užsikrėtusių asmenų skaičius visame pasaulyje perkopė milijoną, o mirčių – 50 tūkstančių.
Koronavirusas
Koronavirusas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Daugiau nei 3,9 mlrd. žmonių – pusė pasaulio gyventojų – dabar priversti neišeiti iš savo namų, siekiant pažaboti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą.

Daugiau nei 90 pasaulio valstybių ir teritorijų, reaguojant į naujojo koronaviruso pandemiją, buvo įvestos specialios priemonės, įskaitant privalomą arba rekomenduojamą saviizoliaciją, komendanto valandas arba karantiną.

Visos ketvirtadienio naujienos apie koronavirusą pasaulyje – čia.

Žemiau sekite naujausias šios dienos naujienas:

Tiesiogiai  30 s.
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Artimą kontaktą su D.Trumpu ir M.Pence'u turintys asmenys bus tikrinami dėl COVID-19

23:40

Baltieji rūmai imasi atsargumo priemonių, kad apsaugotų JAV prezidentą Donaldą Trumpą ir viceprezidentą Mike'ą Pence'ą nuo užsikrėtimo naujuoju koronavirusu.

Nuo penktadienio visiems, kurie, manoma, turės artimą kontaktą su D.Trumpu ar M.Pence'u, bus atliekamas greitas koronavirusinės infekcijos COVID-19 testas, skirtas „įvertinti ikisimptominę ar asimptominę nešiotojo būklę, kad būtų apribotas netyčinis užkrėtimas“.

Apie tai pranešė Baltųjų rūmų atstovas Juddas Deere'as. 

Visiems į pastatą įeinantiems Baltųjų rūmų komplekso lankytojams jau matuojama temperatūra, jei jie planuoja būti arti D.Trumpo ar M.Pence'o.

D.Trumpas ketvirtadienį atliko naują COVID-19 testą, o Baltųjų rūmų gydytojas teigė, kad rezultatai paaiškėjo per 15 minučių. Prezidento testo rezultatas buvo neigiamas.

Artimą kontaktą su D.Trumpu ir M.Pence'u turintys asmenys bus tikrinami dėl COVID-19

22:43

Baltieji rūmai imasi atsargumo priemonių, kad apsaugotų JAV prezidentą Donaldą Trumpą ir viceprezidentą Mike'ą Pence'ą nuo užsikrėtimo naujuoju koronavirusu.

Nuo penktadienio visiems, kurie, manoma, turės artimą kontaktą su D.Trumpu ar M.Pence'u, bus atliekamas greitas koronavirusinės infekcijos COVID-19 testas, skirtas „įvertinti ikisimptominę ar asimptominę nešiotojo būklę, kad būtų apribotas netyčinis užkrėtimas“.

Apie tai pranešė Baltųjų rūmų atstovas Juddas Deere'as. 

Visiems į pastatą įeinantiems Baltųjų rūmų komplekso lankytojams jau matuojama temperatūra, jei jie planuoja būti arti D.Trumpo ar M.Pence'o.

D.Trumpas ketvirtadienį atliko naują COVID-19 testą, o Baltųjų rūmų gydytojas teigė, kad rezultatai paaiškėjo per 15 minučių. Prezidento testo rezultatas buvo neigiamas.

Pranešimų apie COVID-19 negauta iš 18 šalių – Johnso Hopkinso universitetas

22:42

Pasaulyje šiuo metu tėra 18 šalių, iš kurių negauta pranešimų apie užfiksuotus koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejus, penktadienį praneša JAV Johnso Hopkinso universitetas.

Apie jokius koronaviruso atvejus nepranešė Vanuatu, Jemenas, Kiribatis, Šiaurės Korėja, Komorų salos, Lesotas, Maršalo salos, Mikronezija, Nauru, Palau, Samoa, San Tomė ir Prinsipė, Saliamono salos, Tadžikija, Tonga, Turkmėnija, Tuvalu ir Pietų Sudanas.

Ekspertų manymu, kai kurios šalys paprasčiausiai nepraneša apie užsikrėtimo atvejus, nors jų ten ir yra. Statistiką iš kai kurių valstybių, tokių kaip Jemenas, sunku surinkti dėl jas krečiančių ginkluotų konfliktų.

Kita vertus, dauguma iš išvardintų šalių – nedidelės salos-valstybės, turinčios ribotą kontaktą su likusiu pasauliu. Jungtinių Tautų vertinimu, COVID-19 atvejų nėra užregistruota septyniose iš 10 mažiausiai lankomų pasaulio šalių.

Prancūzijoje – 588 nauji mirties nuo koronaviruso atvejai ligoninėse

21:33

Prancūzijai penktadienį pranešus apie dar 588 mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejus ligoninėse, oficialus koronaviruso aukų skaičius šalyje padidėjo iki 5 091.

Tai yra didžiausias per vieną parą šalyje užfiksuotas mirčių skaičius nuo epidemijos pradžios.

Prancūzijos skaičiai atspindi tik ligoninėse mirusių pacientų atvejus – į suvestines neįtraukiami namie ar senelių namuose mirę žmonės.

Tačiau vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas žurnalistams sakė, kad nuo epidemijos pradžios senelių namuose mirė 1 416 žmonių. Tokiu atveju bendras koronaviruso aukų skaičius Prancūzijoje siekia bent 6 507.

Turkijos prezidentas sugriežtino karantino taisykles dėl koronaviruso

21:23

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį paskelbė įsakymą, kad izoliuotųsi visi jaunesni kaip 20 metų gyventojai, taip sugriežtindamas priemones, kuriomis siekiama sustabdyti koronaviruso plitimą šalyje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Recepas Tayyipas Erdoganas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Recepas Tayyipas Erdoganas

Įsakymas įsigalioja nuo vidurnakčio.

Per kreipimąsi į tautą, kurį transliavo televizija, R.T.Erdoganas taip pat paskelbė, kad automobiliai 15 dienų nebegalės įvažiuoti ir išvažiuoti iš 31 miesto, įskaitant Stambulą ir Ankarą.

Vyresni kaip 65 metų asmenys arba lėtinėmis ligomis sergantys gyventojai Turkijoje jau privalo laikytis karantino.

Berlynas: JAV perėmė Tailande į Vokietiją išsiųstą kaukių partiją

20:35

Jungtinės Valstijos perėmė Bankoko oro uoste į Vokietiją išsiųstų Kinijoje pagamintų medicininių kaukių partiją, penktadienį pareiškė vienas Berlyno pareigūnas, kaltindamas Vašingtoną „šiuolaikiniu piratavimu“.

Ši žinia buvo paskelbta didėjant varžymuisi dėl apsaugos nuo koronaviruso priemonių, esant ribotos pasiūlos sąlygomis.

Berlyno žemės vidaus reikalų ministras Andreas Geiselis savo pareiškime nurodė, kad 200 tūkst. labai didelę paklausą turinčių FFP2 standarto kaukių, pagamintų vienos amerikiečių bendrovės Kinijoje ir skirtų naudoti Berlyno policijai, buvo „konfiskuotos“ Bankoke.

„Šiuo metu manome, kad tai yra susiję su JAV vyriausybės draudimu eksportuoti kaukes“, – rašoma pareiškime.

Ilgai delsęs, bet galiausiai pradėjęs supirkinėti skubiai reikalingą apsauginę įrangą, amerikiečių prezidentas Donaldas Trumpas neseniai aktyvavo Gynybos produkcijos gamybos įstatymą, įpareigojantį JAV bendroves nukreipti savo išteklius kovai su pandemija.

Anot vokiečių laikraščio „Bild“, perimtoje siuntoje buvo kaukių, kurias Kinijoje pagamino amerikiečių įmonė 3M – viena šio sektoriaus lyderių. Pranešama, kad konfiskuotos apsauginės priemonės buvo išsiųstos į JAV.

D.Trumpas ketvirtadienį užsipuolė 3M tviteryje, teigdamas, kad jo vadovaujama administracija „šiandien sudavė skaudų smūgį 3M, pamačiusi, ką ji daro su savo kaukėmis“.

„P įstatymas“ – tai jėga. Didelė staigmena daugeliui vyriausybėje dėl to, ką jie iki šiol darė – jie turės sumokėti didelę kainą!“ – parašė Baltųjų rūmų šeimininkas, paminėdamas Gynybos produkcijos gamybos įstatymą.

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė nieko nežinąs apie konkretų incidentą Bankoke, bet pabrėžė, kad jau kurį laiką gaunami tokio pobūdžio pranešimų. Ministras pripažino, kad padėtis „nėra itin gera“.

Vietos pareigūnas A.Geiselis šnekėjo tiesmukiau, smerkdamas JAV dėl „Laukinių Vakarų metodų“.

„Laikome tai šiuolaikinio piratavimo aktu“, – sakė jis ir paragino Vokietijos vyriausybę priminti Vašingtonui apie įsipareigojimą „laikytis tarptautinių taisyklių“.

Prancūzijos pareigūnai šią savaitę taip pat skundėsi, kad Jungtinės Valstijos „pasisavino“ Paryžiaus užsakytas ir jau buvusias paruoštas išsiųsti kiniškas kaukes, pasiūliusios už jas didesnę kainą.

Tačiau vienas aukšto rango JAV pareigūnas naujienų agentūrą AFP patikino, kad tokie teiginiai yra „visiškai neteisingi“.

Tuo metu Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau paprašė pareigūnų išnagrinėti panašius „nerimą keliančius“ pareiškimus, kad nukreipiamos jo šaliai skirtos kaukių siuntos.

Vokietija siūlo naudoti Europos stabilumo mechanizmą atsakui į koronaviruso pandemiją

20:23

Vokietijos finansų ministras Olafas Scholzas penktadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga turėtų aktyvuoti savo Europos stabilumo mechanizmą (ESM), kad suteiktų finansinę pagalbą savo narėms, kurių ekonomika labiausiai nukentėjo dėl koronaviruso krizės.

„Mano pasiūlymas – naudoti esamus instrumentus greitai ir veiksmingai“, laikantis trilypio plano, pagrįsto ESM, Europos investicijų banku (EIB) ir nedarbo perdraudimu ES lygiu, žiniasklaidos grupei „Funke“ sakė O.Scholzas. Jis pakartojo esantis nusistatęs prieš devynių ES valstybių, įskaitant Italiją, Ispaniją ir Prancūziją, pateiktą pasiūlymą dėl vadinamųjų koronaobligacijų, galinčių sudaryti galimybę visoms Bendrijos narėms skolintis vienodomis sąlygomis, nepriklausomai nuo jų kredito vertinimo.

Vokietija ne kartą atmetė Europos bendros skolos idėją kaip pernelyg daug išleidžiančių pietinių šalių bandymą pasinaudoti pigaus skolinimosi galimybėmis, kurias turi subalansuotų biudžetų valstybės, išvengiant fiskalinės drausmės priemonių.

Planuojama, kad euro zonos finansų ministrai antradienį surengs derybas, kad aptartų Bendrijos tolesnius žingsnius kovojant su koronaviruso krizės padariniais ekonomikai.

Europoje koronaviruso pandemijos aukų skaičius viršijo 40 000

20:12

Naujojo koronaviruso pandemija Europoje pareikalavo jau daugiau kaip 40 tūkst. žmonių gyvybių, o daugiau kaip tris ketvirtadalius šių aukų sudaro mirusieji Italijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje, rodo penktadienį naujienų agentūros AFP apibendrinti oficialių šaltinių duomenys.

Kaip rodo duomenys, paskelbti iki 16 val. 20 min. Grinvičo (19 val. 20 min. Lietuvos) laiku, Europoje mirė 40 768 žmonės, kuriems buvo diagnozuota koronaviruso infekcija COVID-19, o bendras patvirtintų užsikrėtusiųjų skaičius buvo 574 525.

Italija ir Ispanija yra smarkiausiai šios pandemijos paveiktos šalys pasaulyje: jose liga nusinešė atitinkamai 14 681 ir 10 935 gyvybes. Tuo metu Prancūzijoje mirė 5 387 pacientai.

J.Borrellis: ЕS tęs kova su dezinformacija apie koronavirusą

19:12

Europos Sąjunga nesiliaus kovojusi su melagingos informacijos apie COVID-19 infekciją platinimu, penktadienį pareiškė Bendrijos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.

„Dezinformacija (apie COVID-19 infekciją) toliau plinta ir kelia pavojų gyventojų sveikatai“, – pareiškė J.Borrellis po ES Tarybos vaizdo konferencijos užsienio reikalų klausimais.

„Mes toliau veiksmingai kovosime su dezinformacija ir geriau koordinuosime mūsų pastangas su valstybėmis narėmis ir su visais socialiniais tinklais“, – pabrėžė jis.

ES diplomatijos vadovas taip pat palaikė Jungtinių Tautų raginimą nutraukti ugnį Sirijoje ir Libijoje pabrėždamas, kad, to nepadarius, šios dvi šalys nesusidoros su koronaviruso epidemija. 

„Kai kuriose šalyse, kurios susiduria su didelėmis problemomis dėl karo veiksmų – pavyzdžiui Sirijoje, Libijoje, Jemene – koronaviruso pasekmės gali būti destruktyvesnės“, – pareiškė J.Borrellis.

„Todėl mes visiškai palaikome JT generalinio sekretoriaus (Antonio Guterreso) raginimą nedelsiant skelbti visuotines paliaubas“, – pridūrė jis.

ES laikinai panaikino importo muitus ir PVM įvežamai medicinos įrangai

18:42

Europos Komisija penktadienį paskelbė laikinai atšauksianti importo mokesčius ir pridėtinės vertės mokestį įvežamai medicinos įrangai, labai reikalingai kovai su naujojo koronaviruso pandemija.

„Dėl to taps finansiškai lengviau gauti medicinos įrangos, kurios desperatiškai reikia gydytojams, slaugytojams ir pacientams“, – sakoma Europos Sąjungos vykdomosios valdžios institucijos pranešime.

Ši priemonė taip pat bus taikoma Jungtinei Karalystei ir galios šešis mėnesius, skaičiuojant atgaline data nuo sausio 30-osios, kai pandemija pirmąkart pateko į Europą. Be to, šis laikotarpis dar galėtų būti pratęstas.

„Panaikindama muitus ir PVM šių produktų importui iš trečiųjų šalių Europos Komisija prisidės prie pastangų padaryti šiuos produktus prieinamesnius“, – sakė ES ekonomikos reikalų komisaras Paolo Gentiloni.

Europa praeitą mėnesį tapo koronaviruso pandemijos pasauliniu epicentru, žemyne mirus jau daugiau kaip 10 tūkst. šia liga užsikrėtusių žmonių. Daugeliui ES šalių stinga gyvybiškai svarbių medicinos priemonių, pavyzdžiui, respiratorių.

„Pavyzdžiui, Italijoje kai kurioms kaukėms arba apsauginei aprangai, importuojamai iš tokių šalių kaip Kinija, muitas yra 12 proc., o pridėtinės vertės mokestis – 22 proc.“, – pažymėjo Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.

„Mums reikia daug šios įrangos, ir ji gali būti brangi“, – pridūrė ji.

Kitas atnaujinimas po   30 s.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų