Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 04 22 /23:16

Koronavirusas pasaulyje: pandemijos aukų skaičius viršijo 180 000

Pasaulyje mirė jau daugiau kaip 180 tūkst. naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių, iš jų beveik du trečdaliai – Europoje.
JAV tęsia kovą su pandemija
JAV tęsia kovą su pandemija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rusijos opozicija dėl karantino planuoja protestus internete, o Baltarusija raginama atšaukti įvairius renginius. Italijoje naujų susirgimų skaičius mažėja. Anot Švedijos pareigūnų, viruso epidemijos pikas Stokholme jau praėjo, o COVID-19 persirgęs Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas grįžta į darbus. Antradienio naujienas apie koronavirusą pasaulyje skaitykite čia.

Svarbiausias trečiadienio naujienas apie koronaviruso plitimą pasaulyje skaitykite žemiau:

Tiesiogiai  30 s.
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

JAV užfiksuoti du kačių užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai

23:16

Niujorko valstijoje oficialiai patvirtinti du naminių kačių užsikrėtimo nauju koronavirusu atvejai.

Tai yra pirmieji Jungtinėse Valstijoje SARS-CoV-2 viruso perdavimo naminiams gyvūnams atvejai, praneša „Associated Press“, remdamasi JAV žemės ūkio departamento ir Federalinių ligų kontrolės ir prevencijos centrų atstovais.

Skelbiama, kad dvi katės, esančios skirtingose Niujorko valstijos vietose, užsikrėtė nuo savininkų ar kaimynų, joms pasireiškia „lengvi kvėpavimo takų ligos simptomai“.

„Mes nenorime, kad žmonės panikuotų. Mes nenorime, kad žmonės bijotų augintinių“, – sakė Federalinių ligų kontrolės ir prevencijos centro atstovė Casey Barton Beiravish.

Tačiau tarnyba rekomenduoja šalies gyventojams koronaviruso pandemijos metu vengti savo augintinių tiesioginių kontaktų tiek su kitų augintiniais, tiek ir su jų šeimininkais.

Anksčiau Niujorko zoologijos sode buvo patvirtinti keli tigrų ir liūtų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai.

Nyderlanduose per parą – 708 nauji COVID-19 atvejai, 138 mirtys

23:15

Naujų patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu SARS-CoV-2 atvejų Nyderlanduose per pastarąją parą padaugėjo 708 iki 34,84 tūkst., skelbia šalies žiniasklaida, remdamasi oficialiais duomenimis.

Mirčių, susijusių su COVID-19 liga, per parą padaugėjo 138 iki 4054.

Nyderlandų premjeras Markas Rutte išvakarėse paskelbė, kad šalies pradinės mokyklos duris atvers gegužės 11-ąją, vaikams taip pat bus leidžiama sportuoti. Vėliau šalies valdžia planuoja atidaryti ir pagrindinio lavinimo mokyklas.

Tačiau visi kiti apribojimai dėl koronavirusinės infekcijos Nyderlanduose bus taikomi iki gegužės 20-sios – iki to laiko bus uždaryti barai, restoranai, kirpyklos.

Draudimas viešiems renginiams šalyje pratęstas iki rugsėjo.

Koronaviruso pandemijos aukų skaičius viršijo 180 000

22:27

Pasaulyje mirė jau daugiau kaip 180 tūkst. naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių, iš jų beveik du trečdaliai – Europoje, trečiadienį paskelbė naujienų agentūra AFP, remdamasi oficialių šaltinių duomenimis.

Nuo pirminio protrūkio pradžios vidurio Kinijoje praeitų metų pabaigoje pasaulyje buvo oficialiai užregistruoti iš viso 2 596 383 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, o 180 289 infekuotieji mirė, rodo duomenys, paskelbti iki 17.40 val. Grinvičo (20.40 val. Lietuvos) laiku.

Europa yra labiausiai pandemijos paveiktas žemynas – joje nustatyta 1 263 802 užsikrėtimo atvejai ir mirė 112 848 pacientai.

Vertinant pagal aukų skaičių atskirose šalyse, pirmauja Jungtinės Valstijose, kuriose mirė 45 153 koronavirusu užsikrėtęs asmenys. Antra lieka Italija (25 085 aukos), trečia – Ispanija (21 717), ketvirta – Prancūzija (21 340) ir penkta – Jungtinė Karalystė (18 100).

M.Pompeo ragina Kiniją įsileisti inspektorius į savo laboratorijas

22:25

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo trečiadienį spaudė Kiniją įsileisti inspektorius į savo svarbias laboratorijas ir sakė esąs susirūpinęs dėl jų saugumo, pasaulį krečiant koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemijai.

M.Pompeo neatmetė prielaidos, kad dešimčių tūkstančių žmonių gyvybių pareikalavęs virusas pasklido iš vienos laboratorijos Kinijos didmiestyje Uhane, bet Pekinas tokią versiją griežtai atmeta..

„Turite atminti – tos laboratorijos Kinijoje tebeveikia. Tose laboratorijose laikoma sudėtingų patogenų, kurie yra tyrinėjami. Tai ne vien Uhano virusologijos institutas“, – žurnalistams sakė JAV diplomatijos vadovas.

„Svarbu, kad šios medžiagos būtų tvarkomos saugiai ir patikimai, kad neįvyktų jų atsitiktinis paskleidimas“, – pridūrė M.Pompeo.

Jis kaip pavyzdį pateikė branduolinius kompleksus, kuriems taikoma griežta priežiūra, siekiant užtikrinti saugumą.

M.Pompeo dar kartą išreiškė susirūpinimą, kad Kinija iki šiol nepasidalijo naujojo koronaviruso SARS-CoV-2 pirmųjų ėminių medžiaga.

„Vis dar neturime viruso mėginio, o pasaulis taip pat neturi prieigos prie kompleksų arba kitų vietų, kur šis virusas galėjo pirmiausiai atsirasti Uhane“, – kalbėjo jis.

Kinijos valdžia iš pradžių stengėsi nuslopinti pranešimus apie pavojingą virusą, įskaitant skelbtus vieno iškilaus gydytojo – jis galiausiai buvo areštuotas.

Kinijos mokslininkai vėliau sakė įtariantys, kad virusas praeitų metų pabaigoje pasklido iš vieno Uhano mėsos turgaus, kur būdavo skerdžiami egzotiški gyvūnai.

Tačiau iškart kilo klausimų dėl netoliese įsikūrusios griežčiausio apsaugos režimo virusologijos laboratorijos. Kai kurie aukšto rango JAV pareigūnai paskelbė versijų, kurios iš pradžių tebuvo internetu plitusios sąmokslo teorijos.

Kritikai sako, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas kaltindamas Kiniją nori išvengti kaltinimų dėl jo paties galimų klaidų reaguojant į pandemiją, Jungtinėse Valstijose pareikalavusią apie 45 tūkst. žmonių gyvybių – daugiau negu bet kurioje kitoje šalyje.

Prancūzijoje užfiksuoti 544 nauji mirties nuo COVID-19 atvejai

21:47

Prancūzija trečiadienį paskelbė, kad per praėjusią parą mirus dar 544 koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms, COVID-19 aukų skaičius šalyje pasiekė 21 340, tačiau gydymo įstaigose koronavirusu užsikrėtusių pacientų toliau mažėja.

Aukšto rango sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas nurodė, kad šalies ligoninėse yra 365 pacientais mažiau nei ankstesnę dieną, o slaugos namuose – 215 pacientų mažiau.

Be to, koronavirusu užsikrėtusių pacientų, kuriems reikalingos intensyviosios terapijos priemonės, skaičius mažėjo jau dvi savaites iš eilės.

Prancūzijoje šiuo metu intensyviosios terapijos skyriuose gydomi 5218 pacientai, kuriems nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19. Šalyje jų daugiausiai buvo balandžio 8-ąją (7148).

Pasak J.Salomono, nepaisant gerėjančios statistikos viruso plitimo sparta Prancūzijoje „išlieka aukšto lygio, tad turime [toliau] laikytis karantino“.

Prancūzijoje karantino priemonės buvo įvestos kovo 17 dieną, siekiant sulėtinti epidemijos plitimą. Prezidentas Emmanuelis Macronas praeitą savaitę sakė, kad suvaržymai gali būti pradėti švelninti nuo gegužės 11-osios.

Kelias pastarąsias dienas Prancūzijoje buvo spėliojama, kokiu būdų galėtų šis procesas, nes vyriausybė jokių konkrečių planų kol kas nepaskelbė.

Pasak E.Macrono, palaipsniui galėtų atsidaryti mokyklos, bet kavinės, kino teatrai ir kultūros objektai toliau liktų uždaryti.

Prezidentas penktadienį planuoja surengti vaizdo konferenciją su turizmo ir restoranų verslo atstovais.Spėliojama, kad barams ir restoranams gali būti leista atsidaryti nuo birželio 15-osios.

Tačiau vyriausybės atstovė Sibeth Ndiaye sakė negalinti to patvirtinti ir pridūrė, kad reikės daugiau laiko „išnagrinėti įvairiems veiklos atnaujinimo scenarijams“.

PSO vadovas: COVID-19 protrūkis pasauline sveikatos krize paskelbtas tinkamu laiku

21:46

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį pareiškė, kad paskelbė koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pasauline sveikatos krize tinkamu laiku, kad šalys galėtų pasiruošti ir suplanuoti savo atsaką.

„Žvelgdamas atgal, manau, kad [pasaulinę sveikatos] krizę paskelbėme laiku“, sausio 30 dieną, sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas ir pridūrė, kad pasaulis „turėjo pakankamai laiko sureaguoti“.

PSO: koronavirusas „dar ilgai bus su mumis“

21:35

Dauguma šalių vis dar yra pradinėse kovos su naujojo koronaviruso pandemija stadijose, trečiadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir pridūrė, kad dauguma planetos gyventojų lieka pažeidžiami COVID-19 infekcijos.

„Nesuklyskime: turime dar daug ką nuveikti. Šis virusas dar ilgai bus su mumis“, – per virtualią spaudos konferenciją pareiškė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Italijoje COVID-19 aukų skaičius perkopė 25 tūkstančius

21:34

Italijoje oficialus koronaviruso aukų skaičius trečiadienį perkopė 25 tūkst., tačiau dėl COVID-19 simptomų gydomų asmenų skaičius šalyje mažėja jau trečią dieną iš eilės.

Civilinės saugos tarnyboms pranešus apie dar 437 mirties atvejus, šioje Viduržemio jūros valstybėje aukų skaičius per du mėnesius pasiekė 25 085 – daugiau jų užfiksuota tik Jungtinėse Valstijose.

V.Putinas ir A.Merkel telefonu aptarė galimybes koordinuoti atsaką į COVID-19 pandemiją

18:19

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas telefonu aptarė su Vokietijos kanclere Angela Merkel kovą su koronaviruso pandemija, taikos procesą Rytų Ukrainoje, padėtį pasaulinėje naftos rinkoje, trečiadienį pranešė Kremlius.

„Ypatingas dėmesys buvo skirtas kovai su koronaviruso pandemija. Pabrėžta glaudaus tarptautinių pastangų šia kryptimi koordinavimo svarba aktyviai dalyvaujant Pasaulio sveikatos organizacijai. Buvo sutarta palaikyti dvišalius ryšius tarp atitinkamų ministerijų“, – rašoma naujienų agentūrai „Interfax“ išsiųstame pranešime.

JK mirčių nuo koronaviruso skaičius pasiekė 18 100

17:48

Iš viso Jungtinės Karalystės ligoninėse mirė 18 100 žmonių, sirgusių koronavirusine infekcija COVID-19, trečiadienį rodo nauji Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys; per pastarąją parą užfiksuotos 759 naujos mirtys.

Kiek anksčiau britų sveikatos sekretorius Mattas Hancockas pareiškė, kad JK pasiekė COVID-19 protrūkio piką.

Antradienį skelbta apie 17 337 mirtis nuo koronaviruso, užfiksuotas šalies ligoninėse, o tai rodytų, kad per parą aukų skaičius padidėjo 763, tačiau pareigūnai teigė, kad buvo patikslinti ankstesnių dienų duomenys.

Kitas atnaujinimas po   30 s.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?