2020 05 05 /2020 05 06

Koronavirusas pasaulyje: JAV su koronavirusu siejamų mirčių skaičius viršijo 70 tūkst.

Pasaulyje nustatyta daugiau, nei 3,5 mln. naujojo koronaviruso atvejų. COVID-19 nusinešė apie 250 tūkst. gyvybių, o pasveikusiais laikomas beveik trečdalis visų užsikrėtusiųjų. Estijoje per pastarą koronaviruso infekcija nustatyta dar aštuoniems žmonėms, o bendras užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo iki 1 711.
JAV tęsia kovą su pandemija
JAV tęsia kovą su pandemija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dėl viruso pusė žmonijos turi gyventi vienokio ar kitokio karantino sąlygomis, o pasaulio ekonomika gali patirti didžiausią nuosmukį nuo Didžiosios depresijos laikų. Tačiau šalys vis garsiau kalba apie karantino švelninimą.

Rusijoje mirties atvejų per dieną skaičius mažėja. Estijoje pirmadienį nustatyti vos 4 užsikrėtimo atvejai. Islandijoje duris atvėrė mokyklos ir universitetai, o Irane atidaromos mečetės.

Apie visa tai skaitykite čia.

Antradienio naujienas apie koronaviruso pandemiją pasaulyje skaitykite žemiau:

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

PSO: COVID-19 atvejų pasaulyje viršijo 3,5 mln., mirčių nuo šios ligos – 243 tūkst.

00:25

Pasaulio sveikatos organizacija antradienį vakare paskelbė naujausią naujojo koronaviruso pasaulinės atakos oficialiąją statistiką – jo sukelta COVID-19 liga jau susirgo 3,517 mln. žmonių, su ja siejamų mirčių skaičius pasiekė 243,4 tūkstančio.

Per pastarąją parą virusu SARS-CoV-2 užsikrėtusiųjų padaugėjo 81,45 tūkst., o mirčių – beveik 3,8 tūkstančio.

Daugiausia COVID-19 ir su ja siejamų mirčių atvejų užfiksuota Europoje – atitinkamai 1,567 mln. ir 145,6 tūkstančio. Per pastarąją parą šie skaičiai augo atitinkamai 22,4 tūkst. ir 1,62 tūkstančio.

Abiejuose Amerikos žemynuose užsikrėtusiųjų per parą padaugėjo 43,69 tūkst. iki 1,477 mln., mirusiųjų – 1,76 tūkst. iki 79,59 tūkstančio.

Koronavirusas diagnozuotas 13-ai Rusijos kosmonautų rengimo centro darbuotojų

00:25

Koronavirusas SARS-CoV-2 patvirtintas jau 13-ai Rusijos kosmonautų rengimo centro darbuotojų, o juo užsikrėtusiųjų uždaro „Žvaigždžių miestelio“ šalia Maskvos gyventojų skaičius išaugo iki 83, antradienio vėlų vakarą pranešė jo vadovas Jevgenijus Bariševskis.

Jis patikslino, jog 20 COVID-19 liga susirgusiųjų – medikai.

J.Bariševskis teigė, kad naujuoju koronavirusu nėra užsikrėtusiųjų vos penkiuose šios nedidelės miesto tipo gyvenvietės gyvenamuose namuose, hospitalizuoti devyni susirgusieji, tačiau jų liga kol kas yra lengvos formos.

Praėjusį šeštadienį J.Bariševskis skelbė, kad SARS-CoV-2 diagnozuotas 66-iems „Žvaigždžių miestelio“ gyventojams, iš 10 – Kosmonautų rengimo centro darbuotojams.

„Žvaigždžių miestelis“ turi apie 5,3 tūkst. gyventojų.

Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“ antradienį pranešė apie šalies aerokosminių technologijų milžinės „Energija“ generalinio konstruktoriaus Jevgenijaus Mikrino mirtį, kuriam praeitą mėnesį buvo nustatyta koronavirusinė infekcija.

Apie J.Mikrino užsikrėtimą naujuoju koronavirusu buvo paskelbta po jo dalyvavimo balandžio 9-ąją įvykusioje astronautų išlydėjimo į Tarptautinę kosminę stotį ceremonijoje.

JAV su koronavirusu siejamų mirčių skaičius viršijo 70 tūkst.

22:57

Su koronaviruso SARS-CoV-2 sukelta COVID-19 liga siejamų mirčių skaičius Jungtinėse Valstijose gerokai viršijo 70 tūkst., pranešė nuolat atnaujinamą statistiką skelbiantis Johnso Hopkinso universitetas.

Jo duomenimis, per pastarąją parą naujojo koronaviruso aukų JAV, kurios pagal liūdną statistiką pirmauja pasaulyje, padaugėjo 1,45 tūkst. iki 71,37 tūkstančio.

SARS-CoV-2 diagnozuotas 1,227 mln. Jungtinių Valstijų gyventojų (13,78 tūkst. daugiau nei prieš parą).

Šalies ligoninių intensyviosios terapijos skyriuose gydoma 16,17 tūkst. pacientų dėl COVID-19, o šią ligą jau įveikė 198,94 tūkst. gyventojų.

SARS-CoV-2 testai Jungtinėse Valstijose atlikti 7,623 mln. žmonių.

Prancūzijoje dėl COVID-19 hospitalizuotųjų mažėja

22:56

Prancūzijoje dėl koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos COVID-19 ligos šiuo metu hospitalizuoti 24 775 žmonės – 773 mažiau nei prieš parą, antradienio vakarą pranešė Prancūzijos sveikatos apsaugos ministerijos generalinis direktoratas.

COVID-19 pacientų intensyviosios terapijos per parą sumažėjo 266 iki 3430.

Per pastarąją parą Prancūzijoje užregistruota 330 su šia liga siejamų mirčių, bendras jų skaičius padidėjo iki 25 531.

Oficialiai patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius šalyje pasiekė beveik 133 tūkst., o COVID-19 ligą įveikusiųjų – viršijo 52,7 tūkstančio.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, interviu šalies televizijoms antradienį komentuodamas karantino apribojimų laipsnišką švelninimą nuo gegužės 11-osios, ragino valdžios institucijų, įmonių ir visuomenės kolektyvinę atsakomybę, kad šio užkrato plitimas nesustiprėtų.

„Turime būti labai atsargūs, nes nenorime grįžti atgal, (...) privalome stengtis priešintis ribojimais, kolektyviniu supratingumu, atsakomybe“, – kalbėjo Prancūzijos prezidentas.

Estijoje nuo šio sekmadienio atveriamos bažnyčios tikintiesiems

22:55

Estijoje rimstant koronaviruso infekcijos plitimui, vyriausybė švelnina karantino sąlygas – nuo šio sekmadienį atnaujinamos pamaldos bažnyčiose, nuo ateinančio pirmadienio vėl veiks prekybos centrai su tam tikrais apribojimais, o nuo gegužės vidurio švietimo įstaigos iš dalies galės atnaujinti kontaktinį mokymą.

„Karantino sąlygos bus palaipsniui sušvelninamos, jei koronaviruso plitimas nespartės, o žmonės laikysis nustatytų elgesio taisyklių ir higienos reikalavimų“, – teigiama Estijos vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

Nuo ateinančio pirmadienio duris lankytojams atvers prekybos ir pramogų centrai, bet dirbti galės tik viena iš dviejų jų dalių – prekybos, o pramogų organizatoriams teks toliau „ilsėtis“. Be to, gegužės 11-ąją atsivers muziejai ir parodų centrai.

Nuo gegužės 15-osios bus atnaujintas kontaktinis mokymas bendro ugdymo mokyklose, profesinėse mokyklose, aukštosiose mokyklose ir specializuotose mokyklose, atsidarys jaunimo centrai.

Nuo gegužės 18 dienos bus galima rengti viešus susirinkimus.

Be to, Estijos ir Suomijos vyriausybės susitarė, jog „švytuoklės principu“ dirbantiems dviejų šalių gyventojams nuo gegužės 14 dienos atidaromos abipusės sienos.

Jau šią savaitę pradėjo daugėti tarptautinių skrydžių iš Talino oro uosto, apie dalies reisų atnaujinimą pranešė keltų operatorė „Tallink“.

Estijoje ypatingoji padėtis ir karantinas dėl koronaviruso plitimo įvestas kovo 13-ąją.

Tadžikistane plintant COVID-19 atleistas sveikatos apsaugos ministras

21:23

Tadžikistane augant koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičiui, antradienį buvo atleistas šios šalies sveikatos apsaugos ministras Nasimas Olimzoda.

Tadžikų pareigūnai ištisas savaites menkino grėsmę, kurią šaliai kėlė koronavirusas.

Balandžio pabaigoje Tadžikistanas pranešė apie savo pirmuosius koronaviruso atvejus. Tai buvo viena iš paskutinių pasaulio valstybių, patvirtinusių, kad ją paveikė pandemija.

Prezidentas Emomalis Rachmonas vietoj N.Olimzodos į sveikatos apsaugos ministro postą paskyrė vieną gydytoją, sakoma antradienį paskelbtame jo biuro pranešime. 

Pranešime nenurodoma, dėl ko N.Olimzoda buvo atleistas, bet jame sakoma, kad jis buvo perkeltas į kitas pareigas.

Tadžikistanas balandžio 30-ąją paskelbė apie pirmus 15 šalyje užregistruotų užsikrėtimo COVID-19 atvejų. Nuo to laiko užsikrėtusiųjų skaičius šalyje sparčiai auga. Remiantis antradienio vakaro duomenimis, patvirtinti 293 COVID-19 atvejai ir penkios mirtys.

Vietos žiniasklaida pranešė apie virtinę koronavirusu užsikrėtusių kariuomenės veikėjų, žinomų politikų, verslininkų ir jų šeimų narių, bet valdžia jų nepatvirtino.

Tadžikistanas, autoritarinė valstybė, besiribojanti su Kinija, vasario pradžioje pradėjo karantinuoti iš užsienio sugrįžtančius piliečius ir į šalį atvykstančius užsieniečius.

Aukšto rango prokuroro mirtis dėl kvėpavimo takų infekcijos komplikacijų praėjusį mėnesį sukėlė susirūpinimą dėl galimo koronaviruso plitimo šalyje.

Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija tada paaiškino, kad pareigūnas mirė nuo kiaulių gripo, o atlikti tyrimų dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 atsakymai buvo neigiami.

Tadžikistanui patvirtinus pirmuosius užsikrėtimo koronaviruso atvejus šalyje, Turkmėnija lieka vienintele oficialiai COVID-19 nepaliesta buvusio sovietų bloko valstybė.

Estų švietimo įstaigos nuo gegužės 15-osios iš dalies galės atnaujinti kontaktinį mokymą

19:59

Estijos vyriausybė antradienį leido nuo gegužės 15 dienos iš dalies atnaujinti kontaktinį mokymą visose švietimo įstaigose.

Kontaktinis mokymas gali būti atnaujintas bendrojo lavinimo mokyklose, profesinėse ir aukštosiose mokyklose, papildomo ugdymo įstaigose, atviruose jaunimo centruose, sakė Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas.

Nuo gegužės 15 dienos mokyklų patalpose bus galima mokyti nedideles grupes iki 10 žmonių, neskaitant mokytojo ar vadovo. Turės būti užtikrinamas tam tikras atstumas tarp besimokančiųjų.

Iki 10 žmonių grupių taisyklė netaikoma organizuojant egzaminus. Kadangi juos galima organizuoti didelėse patalpose, jų metu įmanoma atitinkamu atstumu susodinti daugiau kaip 10 besimokančiųjų.

Išvakarėse vyriausybė pritarė švietimo ir mokslo ministrės pasiūlymui šiemet nerengti pagrindinės mokyklos baigiamųjų egzaminų, o vidurinės mokyklos baigiamuosius egzaminus padaryti neprivalomus, leidžiant užbaigti vidurinę mokyklą jų nelaikant.

JK mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius viršijo 32 000 ir yra antras pasaulyje

17:51

Jungtinėje Karalystėje nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirusių žmonių skaičius padidėjo iki 32 313 ir dabar yra antras didžiausias pasaulyje, rodo antradienį paskelbti oficialūs duomenys.

Nacionalinio statistikos biuro skaičiai rodo, kad JK pagal COVID-19 aukų skaičių jau pralenkė Italiją, kurioje užregistruotos 29 029 mirtys nuo šios ligos, ir dabar atsilieka tik nuo Jungtinių Valstijų, kur mirė 68 700 koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

Nauji duomenys iš JK dar neįtraukti į kasdien vyriausybės skelbiamus COVID-19 skaičius. Remiantis vyriausybės skelbiama informacija, koronaviruso aukų skaičius šalyje siekia 29 427.

Kol kas Sveikatos ministerija skelbia tik ligoninėse mirusių žmonių, kuriems buvo patvirtinta COVID-19, skaičių.

Tuo metu Nacionalinis statistikos biuras duomenis skelbia kas savaitę. Į juos įtraukiamos mirtys, užregistruotos ne tik ligoninėse, bet ir namie, slaugos namuose ir kitose įstaigose. 

Naujausi skaičiai atspindi situaciją, buvusią balandžio pabaigoje – tai reiškia, kad Jungtinė Karalystė jau kelias dienas tikriausiai pirmavo Europoje pagal mirčių nuo COVID-19 skaičių.

Tačiau JK tvirtina, kad tarptautiniu mastu lyginti duomenis yra sudėtinga dėl skirtingų informacijos teikimo būdų ir kriterijų.

„Nė viena šalis taip greitai, dažnai ar taip plačiai ir išsamiai, kaip galime mes JK, nepateikia duomenų apie registruojamas mirtis“, – socialiniame tinkle „Twitter“ teigė Nacionalinio statistikos biuro sveikatos analizės vadovas Nickas Stripe'as.

Bulgarijos mokyklos liks uždarytos iki rugsėjo

17:40

Bulgarija antradienį pranešė, kad šalies mokyklos liks uždarytos iki rugsėjo, siekiant užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimui, o iki to laiko tęsis nuotolinis mokymosi procesas.

„Su tėvais, mokytojais ir sveikatos apsaugos pareigūnais pasiekėme tvirtą sutarimą, kad mokslo metai turėtų būti užbaigti internetu“, – antradienį žurnalistams sakė švietimo ministras Krasimiras Valčevas.

Vienintelės išimtys bus taikomos svarbius egzaminus laikantiems septintokams ir dvyliktokams, pridūrė ministras.

Šie matematikos ir literatūros egzaminai bus rengiami įvairiomis dienomis nuo birželio 1 iki 17 dienos. Vienoje egzaminavimo patalpoje sėdės ne daugiau kaip 10 mokinių, bus griežtai laikomasi distancijos ir dezinfekavimo taisyklių, sakė ministras.

Naujus mokslo metus, kaip įprasta, planuojama pradėti rugsėjo viduryje, bet vaikų darželiai liks uždaryti neribotam laikui.

Kovo 6 dieną, dar prieš naujajam koronavirusui pasiekiant Bulgariją, dėl gripo epidemijos valdžios institucijos nusprendė uždaryti mokyklas, kurias lanko 708 000 moksleivių.

Jos liko uždarytos šaliai ėmusis veiksmų riboti koronaviruso plitimą.

Mokytojai perėjo prie mokymo internetu, o socialiniai darbuotojai vaikams, ypač – gyvenantiems romų rajonuose ir neturintiems prieigos prie kompiuterio, pristatė spausdintą mokomąją medžiagą. Pamokos transliuojamos ir per visuomeninę televiziją.

Bulgarija, turinti kiek mažiau nei 7 mln. gyventojų, iki šiol užregistravo 1 689 užsikrėtimo COVID-19 atvejus ir 78 mirtis.

Vyriausybė šią savaitę paskelbė nepratęsianti nepaprastosios padėties, skirtos kovoti su virusu, po gegužės 13 dienos.

Kavinėms ir restoranams bus leidžiama atidaryti savo lauko terasas vėliau šią savaitę, o tarp stalų turės būti mažiausiai 1,5 metro atstumas. Kelionių tarp didžiųjų miestų apribojimai taip pat gali būti panaikinti nuo trečiadienio.

Bulgarų nebereikalaujama dėvėti veido kaukių lauke, bet parduotuvėse ir viešajame transporte ir toliau būtina tai daryti. Be to, gyventojai vėl gali lankytis parkuose ir kalnuose.

Vis dėlto pirmadienį paskelbti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenys parodė, kad ši Balkanų šalis buvo vienintelė Europos Sąjungos valstybė, kurioje per pastarąsias dvi savaites vis dar daugėjo naujų koronaviruso atvejų.

Visos kitos Europos šalys jau registruoja mažėjantį aktyvių COVID-19 atvejų skaičių.

Irane užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius priartėjo prie 100 tūkstančių

16:54

Iranas antradienį pranešė, kad patvirtintų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų skaičius šalyje beveik pasiekė 100 tūkstančių, o pastarosiomis dienomis mažėjęs naujų atvejų skaičius vėl šoktelėjo.

„Patvirtintų šios infekcijos atvejų skaičius dabar priartėjo prie 100 tūkstančių“, – pranešė sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras, kalbėdamas per televiziją.

„Per pastarąją parą netekome 63 mūsų tėvynainių, iki šios dienos mirusiųjų nuo COVID-19 infekcijos yra 6 340“, – pridūrė jis.

Pasak K.Jahanpouro, per parą tyrimais patvirtinti dar 1 323 užsikrėtimo atvejai, iš viso jų yra 99 970.

Du trečdaliai naujų atvejų yra „ambulatoriniai pacientai“ arba infekuotųjų šeimos nariai, nurodė ministerijos atstovas.

Šeštadienį per parą užregistruotų naujų koronaviruso atvejų skaičius Irane buvo mažiausias nuo kovo 10 dienos, tačiau pastarosiomis dienomis vėl išaugo.

Pasak K. Jahanpouro, nuo vasario vidurio, kai Iranas pranešė apie pirmuosius COVID-19 infekcijos atvejus, iš ligoninių jau išrašyti 80 475 žmonės, tačiau 2 685 pacientai yra kritinės būklės.

Tačiau ekspertai ir pareigūnai užsienyje ir net pačiame Irane abejoja valdžios skelbiamos oficialios statistikos tikslumu. 

Iranas pirmadienį atvėrė mečetes tose šalies dalyse, kuriose laikoma, kad pavojus užsikrėsti koronavirusu yra mažas. Nuo balandžio 11 dienos palaipsniui leidžiama atsidarinėti ir verslui.

Šiitiškoje respublikoje pradėta naudoti spalvų kodų – baltos, geltonos ir raudonos – sistema, žymint skirtingus koronaviruso grėsmės lygius atskiruose rajonuose. Balta spalva žymi mažą, geltona – vidutinį, o raudona – aukštą grėsmės lygį.

Teherano municipalitetui priklausantis centro laikraštis „Hamshahri“  pranešė, kad daugiausia baltųjų zonų yra tokiose pietinėse provincijose kaip Sistanas ir Beludžistanas, Hormozganas, Farsas ir Bušehras.

Kitose provincijoje vis dar dominuoja geltona spalva, o Komas, tapęs Irano koronaviruso židiniu, pažymėtas raudona spalva ir jame pastebima naujų koronaviruso atvejų „daugėjimo tendencija“.

Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnai perspėja, kad „baltoji“ zona dar nereiškia, kad joje „padėtis yra normali“, nes sąlygos gali pasikeisti bet kuriuo metu.

Paskutinis atnaujinimas 2020-05-05 16:54

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs