Šis įvykis padėjo paskatinti tarptautinę intervenciją siekiant užbaigti 1998–1999 metų karą Kosove.
Kosovo prezidentė Vjosa Osmani (Viosa Osmani), ministras pirmininkas Albinas Kurti (Albinas Kurtis) ir parlamento pirmininkas Glaukas Konjufca (Glaukas Koniufca) kartu su piliečiais dalyvavo atminimo ceremonijoje Račako kapinėse, esančiose už 32 km į pietus nuo sostinės Prištinos.
Dalyvavo ir buvęs JAV diplomatas 88-erių Williamas Walkeris (Viljamas Volkeris), vadovavęs Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijai, kuriai buvo pavesta prižiūrėti paliaubų susitarimą.
W. Walkeris, įvykius Račake pavadinęs skerdynėmis, nutiesė kelią NATO pradėti 78 dienas trukusią serbų pajėgų bombardavimo kampaniją, po kurios baigėsi karas. Kosove jis gerbiamas kaip didvyris.
Tuometinio Serbijos prezidento Slobodano Miloševičiaus vyriausybė teigė, kad aukomis tapo sukilėlių Kosovo išlaisvinimo armijos nariai, žuvę kovodami su valstybės saugumo pajėgomis.
„Tai buvo vienos baisiausių žudynių, kurias įvykdė tuometinis S. Miloševičiaus režimas, dar kartą parodęs, kad jis siekė vykdyti nusikaltimus žmoniškumui ir genocidą prieš Kosovo gyventojus“, – sakė V. Osmani.
Karo metu Kosovas buvo Serbijos provincija. Serbijos vyriausybei susidorojant su Kosovo etniniais albanais separatistais, žuvo apie 13 tūkst. žmonių, dauguma jų – etniniai albanai. Jungtinės Tautos valdė provinciją iki 2008 metų, kai Kosovas paskelbė nepriklausomybę, kurios Belgradas iki šiol nepripažįsta.
A. Kurti pasmerkė Serbijos prezidentą Aleksandarą Vučičių už tai, kad jis, nei būdamas S. Miloševičiaus informacijos ministru, nei dabartiniu Serbijos vadovu, nepripažino Račako žudynių ir niekada už jas neatsiprašė.
Pasak A. Kurti, masinės žudynės Račake buvo pirmosios, kurias patvirtino tarptautinių stebėtojų surinkti įrodymai ir kurias nušvietė viso pasaulio žiniasklaida.
„Račako žudynės buvo įrodytos kaip nusikaltimas žmoniškumui pasaulio ir istorijos akivaizdoje“, – teigė ministras pirmininkas.
Abiejų kaimyninių šalių santykiai tebėra įtempti ir retsykiais paaštrėja. Rugsėjį šiaurinėje Kosovo dalyje įvykus susišaudymui tarp maždaug 30 serbų ginkluotų užpuolikų ir policijos, žuvo pareigūnas ir trys užpuolikai.