2013 m. liepos mėnesį A.Navalnas buvo apkaltintas svetimo turto grobstymu. Jam buvo pateikti kaltinimai iš vienos valstybinės medienos kompanijos Kirove pavogus beveik pusę milijono dolerių. Teismas jam paskyrė penkerių metų trukmės kalėjimo bausmę, tačiau jau kitą dieną teisėjas sutiko priimti nuteistojo apeliaciją.
Jam buvo pateikti kaltinimai iš vienos valstybinės medienos kompanijos Kirove pavogus beveik pusę milijono dolerių.
Atsidūręs laisvėje A.Navalnas pareiškė apie savo kandidatavimą į Maskvos mero postą.
Nepaisant sunkumų opozicijos politikas rinkimuose surinko 27,2 proc. rinkėjų balsų. Tiesa, šiuos rinkimus laimėjo Kremliaus remtas kandidatas Sergejus Sobianinas.
Vykstant šiems rinkimams Rusijos valdžiai A.Navalnas buvo naudingas dėl to, kad visam rinkimų farsui suteikė legitimumo prieskonį.
Po rinkimų Maskvoje daugelis teisėsaugos pareigūnų pareiškė, kad kaltinimai dėl turto grobstymo medienos gamykloje Kirove neturi pagrindo. Nors vietos tyrėjai bylą nusprendė baigti, tačiau federaliniai teisėjai Maskvoje ją atnaujino. Be to, Kremlius beveik neslėpė, kad atnaujinta byla prieš A.Navalną yra politinio pobūdžio.
Dar viena A.Navalnui iškelta byla dėl sukčiavimo taip pat turėjo mažai įrodymų. 2012 m, gruodį Rusijos federalinis tyrimų komitetas apkaltino Kremliaus kritiką ir jo brolį, dirbusį viename iš Rusijos pašto padalinių, sudarius sandorį su Prancūzijos kosmetikos bendrove „Yves Rocher“.
Dar viena A.Navalnui iškelta byla dėl sukčiavimo taip pat turėjo mažai įrodymų.
Aiškinta, kad iš bendrovės neva buvo išviliota dešimtys milijonų rublių nurodant didesnes siuntimo paštu tarifų kainas. Tiesa, pati bendrovė teigia jokių pinigų nepasigedusi.
Federalinis tyrimų komitetas pareiškė, kad dėl brolių veiklos Prancūzijos bendrovė neva neteko apie 800 tūkst. dolerių.
Kuomet šie kaltinimai buvo pareikšti, A.Navalnas savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Ei jūs, tyrimų komitete. Išprotėjote?“
Dar prieš paskelbiant nuosprendį buvo kalbama, kad teismas yra pasiryžęs Vladimiro Putino oponentui skirti nuo devynerių iki dešimties metų siekiančią kalėjimo bausmę.
Savo paskutinėje ginamojoje kalboje A.Navalnas keikė teisėjus ir kitus Kremliaus režimui ištikimus valstybės įstaigų darbuotojus. Jis teigė, kad jie yra V.Putino sukurtos sistemos tarnai.
„Jūs visi – teisėjai ir ieškovai, žiūrite į stalą, kuomet aš kalbu“, – pasipiktinimą Rusijos teisėsaugos sistema teisme liejo A.Navalnas.