Suprasti akimirksniu
- Rusijos propagandininkai meluoja: viskas Sirijoje vyksta pagal planą
- Rusija atskleidė, kas priėmė sprendimą suteikti prieglobstį B.al Assadui
- Kremlius žada Rusijos bazių Sirijoje ateitį aptarinėti su naujaisiais šalies vadovais
- Rusija kai ką paliko Sirijoje: ekspertas įvertino, koks likimas laukia jos karinių bazių
Nepriklausomas portalas „Agentstvo“ atkreipė dėmesį į tai, kaip įvykius Sirijoje nušvietė Rusijos žiniasklaida.
Rusijos televizijos kanalai, kurie vakarinėse naujienų laidose apie spartų sukilėlių veržimąsi Damasko link užsimindavo tik reportažų apie Sergejaus Lavrovo vizitą Katare fone, sekmadienį prabilo apie Damasko užėmimą. Pirmosiose laidose televizija ginkluotus režimo priešininkus vadino „kovotojais“ ir „teroristais“, o jų sėkmę aiškino užsienio pagalba.
Tačiau 11 val. ryto „Rossija 1“ laidoje šių žodžių nebeliko.
„Rossija 1“ savo 11 val. ryto žinių laidą taip pat pradėjo reportažu apie sukilėlių įvykdytą Damasko užėmimą ir šiam įvykiui skyrė apie dvi minutes. Valstybinis kanalas sukilėlius vadino „ginkluotomis formuotėmis“ ir neminėjo jų paramos iš užsienio.
B.al Assado režimo žlugimas verčia abejoti, ar šalyje ir toliau veikia Rusijos oro ir jūrų pajėgų bazės, kurios, be kita ko, buvo naudojamos smūgiams prieš šalies ginkluotą opoziciją.
Apie 13 val. pasirodė pirmoji Rusijos valdžios institucijų reakcija. Federacijos Tarybos pirmininko pavaduotojas Konstantinas Kosačiovas pareiškė, kad prireikus Rusija ir toliau rems Sirijos žmones. Kartu jis leido suprasti, kad Maskva toliau nesikiš į šalies pilietinį karą: „Sirijos gyventojams teks patiems susidoroti su plataus masto pilietiniu karu“.
L.Kojala: kaip „teroristai“ virto „ginkluota opozicija“
Trumpai replikuodamas į retorikos pasikeitimą, politologas Linas Kojala sakė: „Kremliaus režimo oficialiuose komentaruose Sirijos sukilėliai pernakt iš „teroristų“ virto „ginkluota opozicija“. Įdomu, kodėl...“
Priežastis gali būti paprastesnė nei atrodo – Rusijai teks derėtis su nauja valdžia dėl savo karinių bazių Sirijoje.
Kremlius žada Rusijos bazių Sirijoje ateitį aptarinėti su naujaisiais šalies vadovais
Kremlius pirmadienį pareiškė, kad po Sirijos prezidento Basharo al Assado nušalinimo dviejų šioje šalyje veikiančių Rusijos karinių bazių statusą aptars su naujaisiais šalies vadovais.
Paklaustas apie bazių ateitį, Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė: „Dar per anksti apie tai kalbėti. Apie tai reikia diskutuoti su tuo, kas bus valdžioje Sirijoje.“
Kremlius: sprendimą suteikti prieglobstį B.al Assadui priėmė V.Putinas
Sprendimą suteikti politinį prieglobstį nuverstam Sirijos prezidentui Basharui al Assadui ir jo šeimai priėmė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, pirmadienį žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
„Žinoma, tokie sprendimai negali būti priimami be valstybės vadovo. Tai jo sprendimas“, – sakė jis.
D.Peskovas taip pat teigė, kad Kremlius „visiškai neprivalo“ paskelbti oficialaus pareiškimo dėl prieglobsčio B.al Assadui.
„O dėl prezidento B.al Assado buvimo vietos, neturiu ką jums pasakyti“, – nurodė D.Peskovas.
Jis pridūrė, jog „tai, kas įvyko (Sirijoje), nustebino visą pasaulį ir mes nesame išimtis“.
Islamistų vadovaujami sukilėliai Sirijoje sekmadienį paskelbė, kad per žaibišką puolimą užėmė Damaską, privertė prezidentą pabėgti iš šalies ir nutraukė penkis dešimtmečius trukusį partijos „Baath“ valdymą Sirijoje.
Sekmadienį vakare Rusijos naujienų agentūros, cituodamos šaltinį Kremliuje, pranešė, kad nuverstasis Sirijos prezidentas ir jo šeima yra Maskvoje.
Pasak šaltinio, Rusija suteikė jiems prieglobstį dėl humanitarinių priežasčių.
B.al Assadas pabėgo iš Damasko praėjus mažiau nei dviem savaitėms po to, kai islamistų grupuotė „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS) pradėjo žaibišką puolimą, metusį iššūkį daugiau nei penkis dešimtmečius trukusiam al Assadų šeimos dominavimui.
B.al Assadas valdė Siriją nuo 2000-ųjų, kai paveldėjo valdžią iš savo tėvo.
Nuo 2011-ųjų jis vykdė demokratinio judėjimo, prasidėjusio nuo taikių protestų, slopinimą.
Kremlius pirmadienį taip pat sakė, kad po B.al Assado nušalinimo dviejų šioje šalyje veikiančių Rusijos karinių bazių statusą aptars su naujaisiais šalies vadovais.