Rusija uždraudė kritikuoti savo puolimo kampaniją Ukrainoje, o ją smerkiantiems asmenims skiria įkalinimo bausmes arba baudas. Visi prezidento Vladimiro Putino oponentai yra tremtyje, kalėjime arba mirę.
„Tai, ką matome dabar – taip, tai sudėtinga ir sunki padėtis, mes kariaujame su Vakarais“, – sakė Kremliaus žmogaus teisių tarybos vadovas Valerijus Fadejevas. Jį citavo naujienų agentūra „Interfax“.
„O tam tikri minimalūs apribojimai tiems, kurie iš tikrųjų yra priešo pusėje, yra ne represijos, o minimalios sanitarinės priemonės“, – pridūrė jis.
Paklaustas, ar taryba pasisakys už amnestijas, kaip buvo anksčiau, V. Fadejevas atsakė: „Šiuo metu to nėra darbotvarkėje.“
Rusijos pareigūnai ne kartą vartojo sąvoką „valymas“ kalbėdami apie susidorojimą su karinei kampanijai Ukrainoje nepritariančiais rusais, o pats V. Putinas 2022 metais ragino „apvalyti“ Rusijos visuomenę nuo „išdavikų“.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šių metų pradžioje pareiškė, kad Maskvos puolimas Ukrainoje prisideda prie Rusijos visuomenės apvalymo.
Kremliui pasiuntus karius į Ukrainą, iš savo šalies pabėgo šimtai tūkstančių rusų.
Rusijoje viešai kritikuoti Kremliaus veiksmus Ukrainoje draudžiama – už tai gresia kalėjimas.
Politines represijas Rusijoje stebinčios teisių gynimo grupės „OVD-info“ duomenimis, Maskva iškėlė daugiau kaip 9 tūkst. baudžiamųjų bylų savo piliečiams už „kariuomenės diskreditavimą“.
Teisių gynimo grupės teigia, kad šiuo metu šimtai rusų yra įkalinti dėl savo politinių įsitikinimų, tačiau daug kas įspėja, kad tikrieji skaičiai yra gerokai didesni.
Pagrindinis V. Putino politinis oponentas Aleksejus Navalnas šių metų pradžioje mirė kolonijoje Arktyje.