„Tuo metu, kai Rusija deda pastangas deeskaluoti ir išspręsti šį konfliktą, Kijevo režimas pasiuntė karines oro pajėgas prieš taikias gyvenvietes, pradėjo baudžiamąjį reidą, faktiškai pribaigdamas paskutines viltis, kad bus įmanoma įgyvendinti Ženevos susitarimus“, – Rusijos naujienų agentūros citavo faktus iškraipantį Kremliaus atstovą Dmitrijų Peskovą.
D.Peskovas taip pat nurodė, kad V.Putinas į pietryčių Ukrainą išsiuntė savo atstovą Vladimirą Lukiną ir penktadienį iš jo negavo jokių žinių.
Anksčiau JAV ne kartą tvirtino, kad Rusija nė piršto nepajudino, kad vykdytų Ženevos susitarimą ir nustotų kaitinusi įtampą rytų Ukrainoje.
„Mes labai susirūpinę tuo, kad baudžiamosios operacijos zonoje yra ne tik specialusis prezidento pasiuntinys D.Lukinas, su kuriuo nepavyksta užmegzti ryšio, bet ir rusų žurnalistai bei žiniasklaidos atstovai iš kitų šalių, – sakė D.Peskovas. – Akivaizdu, kad turime imtis priemonių užtikrinti jų saugumui.“
Netrukus po Kremliaus pareiškimų apie dingusį V.Putino pasiuntinį Rusijos žiniasklaida pranešė, kad V.Lukinas niekur nedingo.
„Lukinui viskas gerai. Iš kur tokia informacija – nežinau. Aš neseku – man laisvadienis“, – agentūrai „RIA Novosti“ sakė V.Lukino padėjėja Natalija Mirza.
Anksčiau JAV ne kartą tvirtino, kad Rusija nė piršto nepajudino, kad vykdytų Ženevos susitarimą ir nustotų kaitinusi įtampą rytų Ukrainoje.
Rusijos pareigūnai ir televizijos žinių vedėjai operaciją rytų Ukrainoje vadina „baudžiamuoju reidu“ – šį terminą pirmą kartą balandžio pabaigoje pavartojo tas pats Vladimiras Putinas, kuris prieš savo piliečius Čečėnijoje surengė du žiauriausius karus ir aiškino, kad teroristus reikia skandinti išvietėje.
Rusija penktadienį taip pat paragino Europos saugumo ir bendradarbiavimo orgnizaciją (ESBO) padėti sustabdyti Ukrainos antiteroristinę operaciją Slovjanske.
A.Kelinas sakė, kad Ukrainos rytuose prorusiškų separatistų sulaikytų ESBO karinių stebėtojų padėtis tapo „labiau komplikuota“ ir kad jie buvo perkelti į „saugią vietą“.