G.Vasadzė teigia, kad Kremliaus tikslas – monopolizuoti transporto ir komunikacijos jungtis tarp Europos ir Kinijos. Būtent į tai turi atsižvelgti Vakarai, kai jie svarsto, kaip duoti atsaką Vladimiro Putino veiksmams.
Pasak Gruzijos analitiko, dabartinė politinė situacija jo šalyje yra pirmiausia vietos problemų pasekmė, tačiau ją žymiai padidino tarptautinė įtampa – įskaitant ir Maskvos mėginimus priversti Tbilisį atsisakyti savo vakarietiškos krypties. Jeigu Maskva nesikištų, dabartinė Gruzijos vyriausybė būtų gana stabili, teigia G.Vasadzė.
Rusija ir Kinija, kad ir kokius draugus dabar vaizduotų, iš tikrųjų kovoja dėl įtakos sferų Eurazijoje.
Maskva Gruzijoje stengiasi žaisti išmaniau – ji bijo, kad gali pasikartoti Maidano revoliucija ir Gruzijoje, jeigu Kremlius ims spausti pernelyg stipriai.
„The Interpreter“ pažymi, kad ne visi analitikai sutinka su G.Vasadzės nuomone – dalis svarsto, kad Gruzijos valdžios destabilizavimu gal net labiau suinteresuoti Vakarai, taip norintys Rusijai sukurti daugiau problemų.
Tačiau G.Vasadzės įžvalgos svarbios dėl kelių priežasčių. Pirma, jis pabrėžia tai, ką Vakarai linkę ignoruoti – kad Maskva turi savų planų visoms buvusioms Sovietų Sąjungos valstybėms, kur siekia išstumti Vakarų įtaką ir atkurti Rusijos dominavimą.
Antra, atsakydami į Maskvos veiksmus bet kurioje vietoje, Vakarų lyderiai turi suvokti, kad Rusijos planas yra kompleksinis. Jeigu Vakarai kreips dėmesį tik į vieną jo aspektą, pavyzdžiui, Ukrainą, tuomet stipriai ims blogėti situacija kitur – pavyzdžiui, Gruzijoje.
Ir trečia – svarbiausia. Rusija ir Kinija, kad ir kokius draugus dabar vaizduotų, iš tikrųjų kovoja dėl įtakos sferų Eurazijoje. Tą V.Putinas bando užmaskuoti, tačiau netrukus nuo to pasislėpti Rusijai nebepavyks. O Vakarai tą gali išnaudoti savo interesams.