„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kremlius sako atidžiai stebintis įtemptą padėtį Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje

Kremlius antradienį pareiškė, kad padėtį prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos laiko keliančia susirūpinimą ir atidžiai ją stebi.
Dmitrijus Peskovas
Dmitrijus Peskovas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Žinoma, padėtis įtempta, neramu. Dėl to visos susijusios šalys turi elgtis labai atsakingai“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Tai jis pareiškė atsakydamas į klausimą, kaip Kremlius vertina dėl migracijos krizės pastarosiomis dienomis Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje susiklosčiusią padėtį.

„Labai atidžiai tai stebime“, – sakė prezidento Vladimiro Putino atstovas.

Anot jo, susiklosčius tokiai padėčiai „svarbiausias dalykas, visgi, yra didelio skaičiaus žmonių, susitelkusių pasienyje, reikalaujančių leidimo kirsti sieną, prašančių prieglobsčio Lenkijoje, gyvybė ir sveikata“.

Padėtis regione komplikavosi pirmadienį, kai prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos susirinko keli tūkstančiai migrantų, norinčių patekti į Europos Sąjungos teritoriją. Ten sutelktoms Lenkijos saugumo pajėgoms pavyko atremti migrantų mėginimą masiškai prasiveržti per pasienio užtvaras. Lenkų pareigūnai šiuos įvykius pavadino sudėtingiausiu migracijos krizės etapu.

ES kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas savo ruožtu pareiškė, kad krizę išprovokavo ankstesnė Vakarų šalių politika Vidurinių Rytų valstybių atžvilgiu, ir pridūrė, kad ją sprendžiant privalu laikytis tarptautinių įstatymų.

„Manau, kad sprendžiant šias problemas būtina visiškai laikytis tarptautinės humanitarinės teisės ir, žinoma, neužmiršti, kaip pas mus sakoma, iš kur kojos auga“, – per spaudos konferenciją sakė rusų diplomatijos vadovas.

„Ir kojos auga iš politikos, kurią Vakarų šalys, įskaitant NATO ir Europos Sąjungos šalis, daug metų vykdė Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos atžvilgiu, mėginamos primesti jiems geresnį gyvenimą pagal Vakarų pavyzdžius, demokratiją – kaip ją suprato Vakarai“, – kalbėjo S.Lavrovas.

„Todėl pagrindinė atsakomybė už migrantų krizės sureguliavimą dabar tenka tiems, kas sukūrė sąlygas šiai krizei išsivystyti“, – teigė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs