Pašnekovų, kurie prašė neviešinti jų vardų ir pavardžių, teigimu, Kremliui nekelia nerimo D.Trumpo grasinimai įvesti antrines sankcijas rusiškai naftai dėl to, kad nėra pažangos dėl paliaubų. Nepaisant to, Vladimiras Putinas supranta, kad D.Trumpas suteikia jam galimybę užbaigti karą palankiausiomis sąlygomis, ir nori tęsti diplomatiją, atskleidė šaltiniai.
Per paskutinę savaitę D.Trumpas leido suprasti, kad yra nepatenkintas tuo, jog Kremlius vilkina derybas dėl paliaubų. Sekmadienį NBC televizijai jis pareiškė, kad buvo „labai supykęs“ ir „įsiutęs“, kai Rusijos prezidentas V.Putinas suabejojo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patikimumu. D.Trumpas pagrasino Maskvai sankcijomis dėl rusiškos naftos, jei dėl Kremliaus kaltės nebus sudarytas paliaubų susitarimas su Kyjivu.
Pirmadienį „Fox News“ žurnalistė Jackie Heinrich, remdamasi su diskusijomis susipažinusiu šaltiniu, pranešė, kad D.Trumpas yra „nusivylęs“ V.Putino veiksmais ir mano, kad Rusija „lėtina derybas dėl visapusiškų paliaubų“.
Anot žurnalistės, administracija svarsto galimybę taikyti agresyvias sankcijas, įskaitant sankcijas Rusijos „šešėliniam laivynui“. Baltieji rūmai ir Valstybės departamentas taip pat pripažino, kad V.Putinas aktyviai priešinasi taikos susitarimui su Ukraina, anksčiau rašė naujienų agentūra „Reuters“.
Po kelių dienų jis suvaldė kritiką Maskvos adresu ir pareiškė tikintis, kad Rusijos vadovas „įvykdys savo susitarimo dalį“.
Tuo tarpu Rusija „pageidautų tęsti tam tikras abipuses pastangas ieškant susitarimo“, kuriam pasiekti reikia laiko ir pastangų, pažymėjo Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, atsakydamas į prašymą pakomentuoti.
„Visi norėtų ne kovoti, o kalbėtis, ir ne tik kalbėtis, bet ir būti išklausyti, tai yra tai, ką mes turime su dabartine Amerikos administracija“, – tikino jis.
Pasak „Carnegie“ analitinio centro Rusijos ir Eurazijos instituto vadovas Aleksandras Gabujevas pažymėjo, kad Kremlius tikisi, jog jam pavyks užsitikrinti V.Putino ir D.Trumpo susitikimą „vienas prieš vieną“.
„Jo metu jie sudarys susitarimą, kuris kol kas sustabdys karą Ukrainoje – kaip nori D.Trumpas – mainais į nuostatas, dėl kurių Ukraina bus visam laikui susilpninta“, – niūrią prognozę nubrėžė ekspertas.
Jis taip pat pridūrė, kad Maskva „buvo pasirengusi tęsti kovą dar prieš D. Trumpui laimint, ir ji tokia išlieka šiandien“.