Atsakyme teigiama, kad karinė tarnyba gali būti nutraukta tik pasibaigus kovinėms operacijoms. Dokumente taip pat nurodoma, kad mobilizuoti kariai turi teisę į atostogas ir gali būti rotuojami „atsižvelgiant į situaciją“, skelbia nepriklausomas portalas „Agenstvo“.
Anksčiau aktyvistai savo grupėse rašė, kad surinko 100 000 parašų po peticija dėl mobilizuotų žmonių tarnybos trukmės ir pateikė juos prezidento priimamajam.
Komentuodama prezidento kanceliarijos atsakymą, O.Katz rašė: „Prezidento administracija nusprendė tiesiog ignoruoti šimto tūkstančių žmonių pastangas. Kolektyvinio kreipimosi tema užverta“, – sakė aktyvistė. Ji nemato prasmės siųsti tokį patį kreipimąsi Valstybės Dūmos deputatams.
Lapkritį mobilizuotųjų giminaičiai pradėjo planuoti protestus ir net juos rengti. Pirmoji akcija įvyko Maskvoje lapkričio 7 d., kai mobilizuotųjų giminaičiai atvyko į Komunistų partijos akciją. Komunistai, taip pat ir dalyvavę policijos pareigūnai netrukus po akcijos pradžios paprašė moterų išeiti, motyvuodami tuo, kad jų šūkiai neatitiko mitingo temos.
Krasnojarske ir Novosibirske mobilizuotųjų artimiesiems nepavyko surengti kalbų – pareigūnai neleido aktyvistams, be kita ko, remdamiesi „kovidiniais“ apribojimais.