Ekonomikos ekspertas, pirmas prakalbęs apie artėjančią krizę, pareiškė, kad pasaulio ekonomika dugną pasieks šių metų pabaigoje. Jis rašo, kad kai kuriose šalyse (Australijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Japonijoje, Kinijoje, Indijoje, Brazilijoje) ekonomika jau atsigauna, bet daugelyje išsivysčiusios ekonomikos šalių (Jungtinėse Valstijose, daugelyje Europos šalių) apie recesijos pabaigą šiemet dar nebus galima paskelbti.
Ekspertas teigia, kad vyriausybės visame pasaulyje negali nutraukti ekonomikos skatinimo programų (jos įsipareigojusios skatinti ekonomiką 2 trln. JAV dolerių), nes tai pasaulį gali pastūmėti į naują nuosmukį. Kartu jis spėja, kad vyriausybės bus spaudžiamos tokias programas pristabdyti.
Eksperto teigimu, rizika, kad prasidės dar vienas kritimas, smarkiai padidėtų, jeigu vyriausybės ir centriniai bankai, nusprendę, kad recesija baigiasi, pradėtų kelti mokesčius, mažinti išlaidas, tuomet ekonomika pereitų į „stagdefliacijos“ fazę – recesijos ir defliacijos mišinį.
N.Roubini teigia, kad vyriausybės, kurios nuspręs išsaugoti didelį biudžeto deficitą, bus kritikuojamos valstybės obligacijų rinkoje.
Ekspertas teigia manantis, kad ekonomikos atsigavimas bus ne V formos (staigus kilimas po recesijos), o U formos – visiškai atsigauti prireiks dar kelerių metų.
Argumentuodamas N.Roubini teigia matantis ženklų, kurie pagrindžia, jog atsigavimas nebus V formos: nedarbas vis dar didėja, finansų sistema pažeista visame pasaulyje, mažas bendrovių pelningumas ir kt.