Pasak I.Josipovičiaus, Zagrebas žengs šį žingsnį, jeigu santykių tarp abiejų šalių sureguliavimo procesas bus sėkmingai tęsiamas ir išspręsti skaudžiausi klausimai.
1999 metais Kroatija padavė ieškinį į Tarptautinį Teisingumo Teismą, kaltindama Serbiją genocido aktais kroatų atžvilgiu per Balkanų karus praėjusio šimtmečio dešimtajame dešimtmetyje.
Po 10 metų Serbija padavė panašų ieškinį Kroatijai, kaltindama Kroatijos kariuomenę karo nusikaltimais serbams.
Tuo tarpu šiomis dienomis, per savaitgalį vykusį pirmąjį oficialų I.Josipovičiaus vizitą į Belgradą, jis ir jo kolega Serbijoje Borisas Tadičius kalbėjo, kad prasidėjo nauja bendradarbiavimo era.
Tačiau praėjus ir 15 metų, kai baigėsi karas dėl Kroatijos nepriklausomybės, jo paliktos žaizdos vis dar skauda.
Nors susitaikymo gestų yra, Zagrebas primygtinai reikalauja, kad Belgradas perduotų teismui asmenis, kaltinamus karo nusikaltimais per karą su Kroatija.
„Sprendimu atšaukti ieškinį turi baigtis tam tikras procesas, – sakė prezidentas I.Josipovičius interviu BBC. – Mes turime lūkesčių, susijusių su susitaikymo procesu, su karo nusikaltėlių nubaudimu. Jeigu šios sąlygos bus įvykdytos, atkris ir ieškinio Serbijai būtinybė.“
Panašu, kad Serbijos prezidentas B.Tadičius pritaria tokiam požiūriui.
Serbijos ir Kroatijos lyderiai nori pasiekti, kad jų šalys būtų priimtos į Europos Sąjungą (ES), o tam joms reikia parodyti Briuseliui sugebėjimą pamiršti praeitį ir pradėti naujus santykius, pagrįstus bendradarbiavimu.
Per I.Josipovičiaus vizitą į Belgradą abu prezidentai visaip demonstravo, kad nesantaiką keičia savitarpio supratimas ir dialogas.