Kroatijos prezidentė iš NATO tribūnos pliekė Rusiją: „Matome, ką jie bando padaryti“

NATO susitikime Varšuvoje surengta speciali politinių lyderių diskusija apie NATO rolę, užtikrinant taiką. Joje susitiko Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič, Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis ir prieangyje į aljansą esančios Juodkalnijos premjeras Milo Djukanovičius.
Kolinda Grabar-Kitarovič
Kolinda Grabar-Kitarovič / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Kroatijos prezidentė pabrėžė, kad viena didžiausių grėsmių dabar iškyla vertybėms. „Matome solidarumo eroziją, kaltųjų ieškojimą“, – kalbėdama apie migrantų krizę ir kitas Europos problemas pastebėjo K.Grabar-Kitarovič.

„Iš šio susitikimo aš tikiuosi būtent to – aiškaus patvirtinimo, kad esame vieningi, turime vieningą strategiją“, – teigė Kroatijos lyderė.

„Pirma, turime laikytis kolektyvinės gynybos, kuri tampa atsaku tokiems agresijos aktams kaip Rusijos veikla Ukrainoje“, – teigė ji.

„Turime dėti daugiau pastangų tiek individualiai, tiek kartu, kad panaikintume prielaidas tokiems procesams kaip migrantų krizė“, – pabrėžė K.Grabar-Kitarovič.

Jos teigimu, NATO turi aiškų rytų-vakarų ryšį, tačiau svarbu užmegzti ir šiaurės-pietų ryšį, kuris padėtų bendrai spręsti problemas ir nepaliktų partnerių vienų.

„Kroatija itin norėtų pabrėžti, kad Rusija veikia ir pietrytinėje Europs dalyje. Per pastaruosius metus matėme ekonominį spaudimą, bandymą paveikti mūsų žvalgybos veiklą. Matome, kad Rusija bando įtraukti į savo įtakos zoną ir mūsų kaimynę Serbiją. Matome, ką jie nori padaryti“, – teigė Kroatijos lyderė.

„Geriausias atsakas – parodyti, kad NATO durys yra atviros. Bosnija ir Hercegovina... Daugeliui sunku suprasti, kodėl šaliai sunku suregistruoti savo karinį turtą, bet bosniams tai daryti yra trukdoma“, – netiesiogiai užsimindama apie Rusijos veikimą per Serbiją sakė K.Grabar-Kitarovič.

„Tikimes NATO žingsnių ir Makedonijos atžvilgiu, su kuria būtų pasirašoma rezoliucija“, – pastebėjo prezidentė.

„Manau, kad labai teisinga žinia pietryčių Europai yra Juodkalnijos priėmimas. Tai žinia, kad įvykdę reikalavimus išties galite patekti į aljansą“, – sakė ji. „Vienybė ir solidarus veikimas yra mūsų stiprybė“, – užbaigė kalbą ji.

Atsakydama į klausimą apie terorizmo pavojų Europai, Kroatijos lyderė pastebėjo, kad itin didele problema tampa radikalių musulmonų grupuočių plėtra ir jiems simpatizuojančiųjų integracija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai