Kroatijos naryste Europos Sąjungoje (ES) džiaugiasi tik tie Bosnijos gyventojai, kurie turi kroatiškus pasus. Dviguba pilietybe mėgaujasi apie 90 proc. Bosnijos kroatų, keliolika tūkstančių bosnių, daugiausia Krajinos, Šiaurės Vakarų Bosnijos gyventojai bei keli tūkstančiai iš tos pačios Krajinos karo metu išvytų Bosnijos serbų. Visi jie galės pretenduoti į geriau apmokamą darbą užsienyje, laisvai keliauti, prašyti stipendijų ir džiaugtis kitais narystės ES privalumais.
Kitiems bosniams Kroatijos narystė nėra maloni žinia.
Visų pirma, uždaromos sienos. Bosniai nebegalės į Kroatijos paplūdimius vykti tik su asmens identifikavimo kortele, kol Kroatija išsiderės su kitomis ES valstybėmis bevizį režimą bosniams, reikės ir vizų.
Keturgubai sumažės ir sienos į Kroatiją perėjimo punktų, o tai reiškia išaugsiančias eksporto į Kroatiją kainas. Tai liūdina Bosniją, kuriai kaimynė yra pagrindinis eksporto partneris. Bosnija į Kroatiją išveža bent pusę užsieniui skirtos savo produkcijos. Vištienos, pieno produktų ir kiaušinių išvežti į kaimyninę valstybę bosniai jau nebegalės, kol neįgyvendins daugybės ES kokybės kontrolės reikalavimų.
Bosniams brangs ir importas iš Kroatijos, nes pastaroji tampa bendros ES rinkos nare ir palieka bemuitį Centrinės Europos laisvos prekybos susitarimą. Dėl to gali kilti ir bosniškų produktų kainos, nes, nebelikus kroatiškų alternatyvų, sumažės rinkos konkurencingumas.