Politikos analitikė Jekaterina Šulmann „The Moscow Times“ sakė, kad šie atvejai rodo, jog Krymas nebėra „šventas“ ir dabar taps tokia pačia klanų kovų vieta, kaip ir kiti Rusijos regionai.
„Krymo elitas turi mažai šansų šioje kovoje, nes jis susikūrė visiškai kitoje sistemoje – prie Ukrainos valdžios“, – aiškina ji.
Dabar Maskva nori savo kąsnio.
„Klausti reikia ne to, ar Ukrainos valdžia buvo labiau ar mažiau korumpuota nei Rusija. Jos korupcijos sistema buvo pastatyta kitaip – remiantis kitais ryšiais, jie vedė prie kitų žmonių ir struktūrų. Dabar šie ryšiai neturi jokios naudos ir nesukuria apsaugos nuo nieko“, – teigia J.Šulmann.
„Prie Ukrainos valdžios Krymas buvo neįtikėtinai korumpuotas, džiaugėsi plačia autonomija, o vietos klanams buvo palikta tvarkyti pusiasalio reikalus. O dabar Maskva nori savo kąsnio“, – sako analitikė.
„Prieš Krymą pradėta rimta ataka“
Sergejus Aksionovas, buvęs banditas, kurį Maskva įtaisė Krymo vadovu, iš pradžių atrodė linkęs priimti naująją tvarką. Oficialioje vyriausybės svetainėje paskelbtame pranešime rašoma, kad Krymo pareigūnai neturi imuniteto ir turi būti laikomi atsakingais už savo veiksmus.
Tačiau vos po kelių dienų jo tonas pasikeitė – jis pradėjo aiškinti, kad bylos yra sufabrikuotos, o FST vadino provokatoriais, kurie mėgina diskredituoti Krymo valdžią.
„Kai kurie asmenys iš žemyninės Rusijos atvyko čia ir aiškina, kad Krymo gyventojai yra niekam tikę idiotai, o jie yra didvyriai, kurie viską pakeis. Garantuoju jums – to nebus“, – pareiškė S.Aksionovas.
Panašiai kalba ir Krymo parlamento pirmininkas Vladimiras Konstantinovas: „Prieš Krymą pradėta rimta ataka“.
Ne tik Krymo elitas netrukus išmoks skaudžią pamoką, ką reiškia priklausyti Rusijos Federacijai. Rusijos karinės pajėgos planuoja rudenį į kariuomenę pašaukti 2,5 tūkst. Krymo vyrų, praneša „Noviye Izvestia“. Tai – penkis kartus daugiau nei per pavasario šaukimą.
Leonidas Grachas, buvęs Krymo parlamento vadovas, teigia, kad pusiasalyje vis labiau stiprėja antimaskvietiškos nuotaikos, o Kremlius, jeigu nebus atsargus, sulauks sukilimo.
Galbūt, pažymi B.Whitmore'as, ir tuomet jis būtų numalšintas taip pat nuožmiai, kaip ir bet kur kitur Rusijoje. Jeigu Krymo gyventojai jau ima gailėtis, tai šiek tiek per vėlai. Ypač, kai tuoj atvyks komisarai.