Kubos modelis „nebeveikia netgi pas mus“, sako buvęs lyderis Castro

Legendinis Kubos revoliucijos lyderis Fidelis Castro pajuokavo, kad „Kubos modelis nebeveikia netgi pas mus“, trečiadienį pranešė JAV žurnalas „Atlantic“.
Fidelis Castro
Fidelis Castro / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šio leidinio žurnalistas Jeffrey Goldbergas susitiko su 84 metų buvusiu Kubos prezidentu, kuris tebevadovauja Kubos komunistų partijai. F.Castro atrodė žvalus ir atsigavęs po sunkios žarnyno ligos 2006 metais, sakoma pranešime.

Prezidento postą perėmus jo broliui Rauliui Castro, kuriam dabar 79 metai, trapi Kubos ekonomika sustiprėjo, maitinama pigia nafta iš Havanos sąjungininkės Venesuelos. Vyriausybė ėmėsi nedidelių reformų, tačiau valstybės griežtai kontroliuojamoje ekonomikoje didesnių struktūrinių pokyčių neįvyko.

Legendinis Kubos revoliucijos lyderis Fidelis Castro pajuokavo, kad „Kubos modelis nebeveikia netgi pas mus“.

F.Castro per pietus suvalgė "nedaug žuvies ir salotų, nemenką riekę duonos, pamirkydamas alyvų aliejuje, taip pat išgėrė taurę raudono vyno", rašo "Atlantic".

Paklaustas, ar Kubos santvarkos modelį vertėtų pritaikyti kitose šalyse, F.Castro atsakymas apstulbino žurnalistą.

"Kubos modelis nebeveikia netgi pas mus", – žurnalas citavo F.Castro žodžius.

JAV tarptautinių santykių tyrimo instituto "Council on Foreign Relations" Kubos politikos ekspertė Julia Sweig, kuri taip pat dalyvavo šiame susitikime, pasakojo, jog F.Castro neatmeta Revoliucijos idėjos".

"Suvokiu tai kaip pripažinimą, jog "Kubos modelyje" valstybė įgyja pernelyg didelį vaidmenį šalies ekonominiame gyvenime", – ekspertė komentavo buvusio Kubos lyderio atsakymą.

Žurnalo "Atlantic" nuomone, F.Castro pareiškimas gali būti signalas jo jaunesniajam broliui Rauliui, dabar užimančiam Valstybės tarybos vadovo ir Kubos ministrų tarybos pirmininko postą.

Pastarasis paskelbė rugpjūčio pradžioje, kad pradedamos ekonomikos reformos šalyje. Pasak R.Castro Kuboje numatoma plačiu mastu etapais mažinti išpūstus valstybinių bendrovių etatus, taip pat bus išplėsti galimybes privačiai verslo veiklai. Šiuo metu valstybė Kuboje kontroliuoja daugiau kaip 90 proc. ekonomikos.

Kubos revoliucijos lyderis taip pat pakomentavo 1962 metų Karibų krizę. J.Goldbergas priminė F.Castro, kad per pačią krizę Kubos lyderis kreipėsi į SSRS aukščiausią vadovybę, ragindamas smogti branduolinį smūgį Jungtinėms Valstijoms, jeigu prieš Kubą bus įvykdyta agresija, ir paklausė, kiek logiška atrodo jam dabar ta pozicija.

"Po visko, ką aš pamačiau, ir žinodamas tai, ką aš žinau dabar, šitai buvo visiškai neverta to", pažymėjo F.Castro.

Pokalbis su J.Goldbergu buvo jau trečiasis Kubos revoliucijos lyderio susitikimas su užsienio žiniasklaidos atstovais per pastaruosius du mėnesius.

Anksčiau jis bendravo su Venesuelos žurnalistais, taip pat didelį interviu davė Meksikos laikraščiui " La Jornada".

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai