„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kvepia paliaubomis? (atnaujinta 20:30 val.)

Gruzijos prezidento nurodymu sekmadienį ginkluotosios pajėgos nutraukia ugnį Pietų Osetijoje, pranešė Gruzijos užsienio reikalų ministerija. Tai pažymima Gruzijos URM Rusijos konsului Aleksandrui Smagai įteiktoje notoje.
Gruzija
Gruzija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasak pranešimo, „visos ginkluotos pajėgos išvestos iš konflikto zonos“. Taip pat jame pažymima, kad Gruzijos pusė sukūrė humanitarinį koridorių ir sudarė galimybę gyventojams ir sužeistiesiems išeiti iš konflikto zonos. Naujausių pranešimų duomenimis, per Pietų Osetijoje ir Gruzijoje vykusias kovas žuvo daugiau kaip du tūkst. žmonių.

Gruzijos URM pareiškė, jog Gruzija pasirengusi nedelsiant pradėti derybas su Rusijos Federacija dėl ugnies nutraukimo, o po to – dėl karo veiksmų užbaigimo.

Atakos Kodorio tarpukalnės dalyje

Kiek anksčiau pranešta, jog Abchazijos aviacija ir artilerija toliau atakuoja Gruzijos pajėgų pozicijas aukštutinėje Kodorio tarpukalnės dalyje, sekmadienį pranešė Abchazijos prezidento atstovas.

„Kodorio tarpukalnėje tęsiamas pirmasis kovinės operacijos etapas – Gruzijos pajėgų pozicijos bombarduojamos ir apšaudomos raketomis bei artilerijos sviediniais“, – naujienų agentūrai „Interfax“ 17 val. Maskvos (16 val. Lietuvos) laiku pranešė oficialus Abchazijos prezidento atstovas Kristianas Džanija.

Pasak jo, Abchazijos armijos daliniai, kurie sekmadienio rytą įžengė į saugumo zoną Galio rajone, užėmė pozicijas prie Gruzijos sienos ties Ingurio upe.

„Šiuo metu atsakoma į provokacijas iš Gruzijos pusės. Šiame operacijos etape Abchazijos armija neplanuoja įžengti į Gruzijos teritoriją, – sakė K.Džanija. – Pareiškiu, kad Gruzijos vidaus reikalų ministerijos pranešimas, jog Abchazija planuoja rengti plėšimus Gruzijos Zugdidžio rajone ir šiuo tikslu formuoja kažkokį koridorių, yra šlykšti provokacija. Iš esmės Tbilisis tokiu būdu pradėjo plataus masto informacinį karą“.

Prezidento atstovas sakė, kad „panašūs provokaciniai Gruzijos vyriausybės ir žiniasklaidos pareiškimai buvo viena iš priežasčių, dėl kurių 1992 metais kilo karinis konfliktas su Abchazija“.

„Panašūs pareiškimai taip pat tapo naujos agresijos prieš Pietų Osetiją pagrindu,  – pridūrė K.Džanija. – Dabar Tbilisis stengiasi skleisti dezinformaciją, tačiau kada nors šis informacinis karas gali sukelti visiškai realių padarinių.“

Abchazijos prezidento Sergejaus Bagapšo įsaku dalyje respublikos įvesta karinė padėtis. Karinė padėtis dešimčiai parų (nuo rugpjūčio 11 d. 00 val.) įsigalios penkiuose rajonuose: Galio, Tkvarčelio, Očamčyros, Gulripšio ir dalyje Suchumio rajono, nurodoma dokumente.

Taip pat paskelbta ir dalinė mobilizacija.

Ankstesniame pranešime buvo teigiama, jog Gruzijos kariai sugebėjo atmušti ataką, kurią surengė rusų daliniai, judėję aukštyn Kodorio tarpukalne Guzijos teritorijoje, pranešė sekmadienį žurnalistams Abchazijos autonominės respublikos vyriausybė tremtyje.

Juda Gorio link

Kiek anksčiau pranešta, kad Rusijos pajėgos juda Gruzijos miesto Gorio link, o Gruzijos pajėgos pasiruošusios atremti puolimą, sekmadienį telefonu pranešė Gruzijos nacionalinio saugumo tarybos vadas Aleksandras Lomaja, teigiama BNS.

„Rusijos pajėgos juda į pietus, Gorio link. Mūsų kariai užėmė miesto gynybos pozicijas“, – A.Lomaja kalbėjo telefoninėje konferencijoje iš Tbilisio.

Goris yra maždaug už 65 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Gruzijos sostinės Tbilisio, netoli nuo sienos su separatistine Pietų Osetija.

A.Lomaja patvirtino, kad Gruzijos kariniai daliniai persigrupavo „piečiau Cchinvalio“ ir formaliai jie yra už Pietų Osetijos teritorijos ribų.

Jis pabrėžė, kad Gruzija įvykdė JAV ir Prancūzijos raginimus išvesti kariuomenę iš separatistų regiono.

„Mes įvykdėme savo pusę šios iniciatyvos. Rusai to nepadarė, netgi, priešingai, jie dar labiau sustiprino savo karinį buvimą“,  – pažymėjo A.Lomaja.

Tvirtina išvedusi pajėgas

Kiek anksčiau pranešta, kad Cchinvalį kontroliuoja Rusijos kariai. Anot Gruzijos atstovų, tai – ne pralaimėjimas, o būtinas žingsnis, siekiant apsaugoti gyventojus nuo humanitarinės katastrofos. Rusijos aviacija toliau atakuoja įvairius objektus Gruzijos teritorijoje. Į Abchazijos uostus atplaukė Rusijos karo laivai.

Gruzijos vidaus reikalų ministerija sekmadienį ryte pareiškė, kad Gruzijos kariuomenė visiškai išvesta iš Pietų Osetijos teritorijos. Rusijos pusė šį pranešimą neigia.

Apie tai, kad gruzinai atsitraukia, naujienų agentūrai „Reuters“ pranešė Gruzijos vidaus reikalų ministerijos atstovas Šota Utiašvilis. „Reuters“ taip pat cituoja liudininką, kuris teigia matęs, kaip iš Pietų Osetijos išvažiuoja Gruzijos karinė kolona su sunkiąja artilerija.

Tuo tarpu Rusijos taikdarių pajėgų vado pavaduotojas Vladimiras Ivanovas tokius pranešimus neigia. Pasak jo, taikdariai fiksuoja Gruzijos padalinius Pietų Osetijoje, taip pat stebima gruzinų artilerija ir šarvuočiai.

Gruzijos nacionalinio saugumo tarybos sekretorius Aleksandras Lomaja pranešė, kad Gruzijos kariai po Rusijos aviacijos antskrydžių perėjo į naujas pozicijas. Jo žodžiais, kariuomenė perdislokuota, kadangi „Cchinvalis praktiškai nušluotas nuo žemės paviršiaus“.

Lėktuvų atakos

Sekmadienį Rusijos karo lėktuvai atakavo taikinius greta Gruzijos sostinės Tbilisio. Raketomis apšaudytas karinis aerodromas, esantis šalia tarptautinio Tbilisio oro uosto. Apie tai agentūrai AFP sekmadienio rytą pranešė A.Lomaja.

Anot jo, Rusijos lėktuvų atakos tikslas buvo aerodromo pakilimo takas. Antskrydžio metu aerodrome jokių Gruzijos lėktuvų nebuvo. A.Lomaja nepatikslino, koks nuostolis padarytas kariniam aerodromui.

Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ cituoja Gruzijos žiniasklaidą, kuri sekmadienio rytą pranešė, kad, raketomis atakuota ir Tbilisio lėktuvų gamyklos teritorija, esanti sostinės priemiestyje. Iš pranešimų neaišku, ar kalbama apie vieną ir tą pačią ataką.

Stebėtojai traukiasi

Jungtinių Tautų (JT) misija Gruzijoje (UNOMIG) šeštadienį patraukė savo stebėtojus iš Kodoro tarpeklio Abchazijoje. Toks pranešimas publikuojamas JT tinklalapyje. Šeštadienį su UNOMIG vadovybe susisiekė niekieno nepripažintos Abchazijos respublikos valdžios atstovai. Jie, motyvuodami saugumo reikalavimais, paragino išvesti misijos atstovus iš tarpeklio.

UNOMIG atstovai tarpeklyje nuo 1993 metų stebėjo, kaip Gruzijos ir Abchazijos pasienio ruože laikomasi taikos susitarimo.

JT atstovai baiminasi, kad jau sekmadienio rytą abchazai Kodoro tarpeklyje gali pradėti antžeminę karinę operaciją. Šeštadienį separatistai apšaudė artilerija ir iš atakavo iš oro rytinę tarpeklio dalį, kurią kontroliuoja gruzinai. Gruzijos šaltiniai tvirtina, kad antskrydžiuose dalyvavo ir Rusijos aviacija. Abchazai šią žinią neigia ir tikina, kad tai buvo jų lėktuvai.

Gruzijos žiniasklaida skelbia, kad sekmadienio rytą Rusijos aviacija vėl bombardavo ir apšaudė Gruzijos gyvenvietes Kodoro tarpeklyje. Apie 8 val. vietos laiku buvo bombarduotas Ažaros kaimas viršutinėje tarpeklio dalyje.

Be to, Gruzija praneša, kad ryte buvo numestos bombos ant Urto kaimo Zugzidžio rajone, kur šiuo metu yra Gruzijos vidaus reikalų ministerijos specialiųjų pajėgų būrys. „Interfax“ duomenimis, Gruzijos valdžia rengia Zugzidžio gyventojų evakuaciją.

Kodorio tarpeklis yra vienintelė Gruzijos kontroliuojama teritorija Abchazijoje, kuri atsiskyrė nuo Gruzijos dešimtojo dešimtmečio pradžioje ir pasiskelbė esanti nepriklausoma. Šeštadienį Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis sakė, kad Gruzija atmušė kelias Abchazijos separatistų atakas.

Karo laivai atplaukė į pakrantę

Prie jūrinės Gruzijos sienos iš Sevastopolio bazės atplaukė Rusijos Juodosios jūros laivyno flagmanas – raketinis kreiseris „Maskva“ su kelių kitų laivų palyda. Kiek anksčiau į tą pačią teritoriją atplaukė trys dideli desantiniai laivai. Rusijos teigimu, šios operacijos tikslas – pagalba pabėgėliams.

Šeštadienį Rusijos ir tarptautinės naujienų agentūros jau skelbė, kad Rusijos Juodosios jūros laivyno laivai persigrupuoja Juodosios jūros akvatorijoje. Daryta prielaida, kad laivai juda Abchazijos uostų link.

A.Lomaja sekmadienio rytą patvirtino, kad Rusijos karo laivai įplaukė į Abchazijos uostą Očamčirą.

„Ria Novosti“ šaltinis pareiškė, kad laivai neblokuoja Gruzijos pakrantės. „Blokada reikštų karą su Gruzija. Tačiau mes su Gruzija nekariaujame“, – teigia Rusijos karinio jūrų laivyno vyriausiojo štabo atstovas.

Juodaodžiai šturmavo Cchinvalį?

Nepripažintos Pietų Osetijos valdžia tvirtina, kad penktadieniniame Cchinvalio šturme Gruzijos pajėgų sudėtyje kovėsi ir juodaodžiai samdiniai. Apie tai pranešė Rusijos naujienų agentūra „Ria Novosti“, remdamasi Pietų Osetijos atstovu Dmitrijumi Medojevu.

Pasak jo, sugriauto Cchinvalio gatvėse liko daug žuvusių Gruzijos kariškių. „Tarp žuvusiųjų yra juodaodžių. Greičiausiai tai arba samdiniai, arba Gruzijos karinių pajėgų instruktoriai“, – pareiškė D.Medojevas.

Anksčiau Pietų Osetijos prezidentas Eduardas Kokoity taip pat tvirtino, kad Gruzijos pusėje kaunasi samdiniai. Tbilisis tokius pareiškimus ne kartą paneigė.

P.Vaitiekūnas: delsti nebegalima

Užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas, kuris Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus pavedimu lankosi Gruzijoje, sekmadienį telefonu kalbėjosi su NATO Generalinio sekretoriaus pavaduotoju Claudio Bisogniero.

Per pokalbį P.Vaitiekūnas informavo NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoją C. Bisogniero apie Gruzijoje susidariusią kritinę situaciją.

Ministras informavo NATO vadovybę, kad tarptautinė bendruomenė turi nedelsiant imtis veiksmų, nėra laiko laukti, nes žūva civiliai žmonės.

Pasak ministro, tarptautinė visuomenė turi aiškiai įvardinti ir pasmerkti prieš Gruziją vykdomą agresiją, kad Rusija sustabdytų karinius veiksmus, nes Gruzija pilnai išvedė savo karines pajėgas iš Pietų Osetijos.

Būtina aukščiausiu lygiu kreiptis į Rusiją ir informuoti ją apie Gruzijos karinių pajėgų išvedimą iš Pietų Osetijos. Gruzijai nepavyksta tiesiogiai komunikuoti su Rusijos vadovybe.

Ministras P.Vaitiekūnas Lietuvos rengiamą ataskaitą apie situaciją Gruzijoje planuoja pristatyti ES Bendrųjų reikalų ir išorinių santykių tarybos posėdyje, vyksiančiame trečiadienį Briuselyje.

P.Vaitiekūnas šeštadienį po pietų ir sekmadienį tęsia susitikimus Gruzijoje, aiškinasi situaciją ir informuoja apie ją Europos Sąjungos (ES) partnerius, teigiama Užsienio reikalų ministerijos išplatintame pranešime.

Sekmadienį ministras P.Vaitiekūnas susitiko su specialiuoju Rusijos pasiuntiniu mišrioje kontrolės komisijoje Jurijum Popovu ir Rusijos ambasadoriumi Gruzijoje Viačeslavu Kovalenka. Susitikime Rusijos atstovai pristatė savo poziciją. Viena iš pagrindinių Rusijos derybų sąlygų – Gruzijos kariuomenės išvedimas iš Pietų Osetijos.

Kaip sekmadienį ministrą P.Vaitiekūną informavo Gruzijos Užsienio reikalų ministrė Eka Tkešelašvili, Gruzijos kariai visiškai išvesti iš Pietų Osetijos, t.y. Gruzijos pajėgos atsitraukė į pozicijas, kuriose jos buvo iki rugpjūčio 6 d., kai prasidėjo karo veiksmai, tačiau Rusija iki šiol nenutraukė karo ugnies.

Šeštadienį P.Vaitiekūnas aplankė itin nuo karinių veiksmų ir bombardavimo nukentėjusį Gorį, nors anksčiau buvo skelbta, kad ministras į šią zoną nevyks. Šeštadienį pavakarę į Gorį atvykusį UR ministrą lydėjo Gruzijos kolega Eka Tkešelašvili, kuri asmeniškai P.Vaitiekūnui parodė sugriautus namus.

Pasak Gorio atstovų, mieste, kur gyvena maždaug 17 tūkst. šeimų, šiuo metu trys tūkstančiai žmonių likę be stogo virš galvos, taip pat dalis gyventojų išvykę savo noru. Gyvenvietėje šalia Gorio apsigyveno ir už gruzino prieš daugiau nei 30 metų ištekėjusi lietuvė Nijolė. Jos vyras Nugzaras BNS pasakojo nežinantis, ar tebestovi jų namas Goryje, o išvykti nutarė, nes „mieste baisu, viskas dega“.

P.Vaitiekūnas asmeniškai apžiūrėjo Gorio mieste subombarduotus namus – ant stogo numetus bombas sugriuvo ar sudegė keletą daugiabučių pastatų. Viename iš vaiduokliu virtusio namo balkone stovėjusį moteris gruziniškai šaukė ir verkė, vėliau ministrui jį lydėję pareigūnai papasakojo, kad ji aprauda per antskrydį žuvusią dukrą, kurios ir pašarvoti neturi kur, nes namai sugriauti.

Kai kurie sugriautų namų gyventojai vaikščiojo po savo butų liekanas ir bandė išnešti daiktus, kurie išliko. Jie pasakojo, kad, pavyzdžiui, knygos bus perneštos į Gorio miesto biblioteką.

Per 20-30 kilometrų nuo Pietų Osetijos esantis Goris, kuris žinomas kaip Stalino gimtinė ir garsus ten veikiančiu Stalino muziejumi, yra vienas iš kelių miestų, kurie nukentėjo labiausiai. Mieste beveik neveikia mobilus ryšys, gatvės ištuštėjusios.

C.Rice: įvykiai primena sovietų veiksmus

P.Vaitiekūnas sekmadienį telefonu kalbėjosi su JAV Valstybės sekretore Condoleezza Rice, teigiama URM išplatintame pranešime.

Per pokalbį P.Vaitiekūnas informavo JAV Valstybės sekretorę apie Gruzijoje susidariusią kritinę situaciją, pabrėždamas, kas situacija įtempta ir blogėja toliau.

Ministras informavo C.Rice, kad vykdydama karinius veiksmus Rusija visiškai nekreipia dėmesio į tai, kad nukenčia civiliai Gruzijos gyventojai ir yra griaunami civilinės infrastruktūros objektai.

„Reikia įvardinti labai aiškiai – yra vykdoma agresiją prieš suverenią Gruzijos valstybę“, – pokalbyje pažymėjo ministras P.Vaitiekūnas.

Per pokalbį su C.Rice ministras P.Vaitiekūnas paprašė panaudoti visus jos turimus svertus, kad kuo greičiau būtų pasirašytas ugnies nutraukimo susitarimas tarp Rusijos ir Gruzijos. Ministras konstatavo faktą, kad Gruzija pilnai išvedė savo karines pajėgas iš Pietų Osetijos ir įteikė Rusijos pusei notą, kurioje pažymima, jog ginkluotosios pajėgos nutraukia ugnį Pietų Osetijoje, tačiau Rusija savo karinių veiksmų nenutraukė.

Taip pat JAV Valstybės sekretorė C.Rice pabrėžė, būtinybę, kad visos tarptautinės institucijos, tame tarpe ir ES valstybės, turi būti vieningos, reikalaudamos agresijos nutraukimo.

Ji taip pat teigė, kad, kalbant apie situaciją Gruzijoje, yra būtina labai aiškiai pabrėžti gėdingą paralelę tarp Sovietų vykdytos ir dabar Rusijos vykdomos agresijos.

Ministras slėptas nuo šūvių

Pagyvėjimas, liūdnąja prasme, jaučiamas tik Gorio miesto ligoninėje, kur šeštadienį vakare kas keletą minučių buvo atvežami sužeistieji iš aplink Gorį esančių kaimų. Ten užtvarus statantys kariai yra nuolat apšaudomi. Ligoninės atstovai sakė BNS, kad gydymo įstaigoje pradeda trūksti vietų bei medikamentų. BNS žiniomis, Lietuva jau svarsto galimybę suteikti Gruzijai humanitarinę pagalbą, daugiausia vaistais ir maistu.

P.Vaitiekūnas, itin norėjęs apžiūrėti Gorį, buvo šios minties beveik atsisakęs, nes gruzinų atstovai nuolat tvirtino, jog tai yra pavojinga. Iš pradžių buvo planuota, kad Lietuvos ministras į šį miestą vyks kartu su Gruzijos prezidentu, tačiau pasikeitus pastarojo darbotvarkei, į Gorį kartu vyko E.Tkešelašvili.

Kelionės metu ministrus lydėjo keliolika apsaugos pareigūnai, kurie nešiojo ginklus jų visiškai neslėpdami. Apie tvyrančią įtampą byloja ir faktas, kad ligoninės kieme peržiūrint sužeistųjų turėtus ginklus ir tekus į orą iššauti viena kulką, apsauginiai iškart apsupo P.Vaitiekūną ir nustūmė jį už sienos. Tik paaiškėjus, kad tai nėra atsitiktinis šūvis, ministras vėl galėjo stebėti sužeistųjų atgabenimą ir hospitalizavimą.

Gruzija tvirtina, kad Gorį bombardavo iš Rusijos pusės atskridę orlaiviai, tačiau pastaroji šiuos teiginius neigia. Gruzinai skelbia numušę vieną iš šių lėktuvų.

Ciniškas pareiškimas?

Sekmadienį V. Adamkui skambino Lenkijos Prezidentas Lechas Kačynskis, teigiama Prezidentūros išplatintame pranešime. Valstybių vadovai yra labai susirūpinę padėtimi Gruzijoje, kur Rusijos kariuomenės agresija yra visiškai nebesuvaldoma ir nebesustabdoma.

Prezidentai prašo tarptautinės bendruomenės imtis visų įmanomų priemonių sustabdyti šalies sugriovimą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija išpeikė trijų Baltijos šalių ir Lenkijos pareikštą padėties Gruzijos ir Osetijos konflikto zonoje ir Rusijos vaidmens jame vertinimą.

„Savo pareiškime jos (trys Baltijos šalys ir Lenkija) apkaltino Rusiją, nei daugiau, nei mažiau, – imperine ir revizionistine politika. Palieku jums spręsti apie panašaus pareiškimo kokybę ir savalaikiškumą. Tačiau noriu pasakyti, kad parinktos tokios nesuprantamos ir visiškai nelogiškos pozicijos, tikriausiai, ciniškiausios ir nederamu laiku (skelbiamos) išraiškos formos. Būtent dėl tokių signalų ir įvyko tai, kas prasidėjo rugpjūčio septintąją Pietų Osetijoje“, – dėstė spaudos konferencijoje Rusijos URM viceministras Grigorijus Karasinas.

„Žmonės, kurie priima neatsakingus ir nusikalstamus sprendimus, visuomet turi gauti tikslų ir aiškų atkirtį iš tarptautinės bendruomenės“, – pažymėjo G.Karasinas.

Lietuviai raginami išvykti

Užsienio reikalų ministerija (URM) paskelbus Gruzijos esančių Lietuvos piliečių evakuaciją, neatsirado itin daug norinčių vykti iš karo apimtos Gruzijos į kaimyninės Armėnijos sostinę Jerenavą.

Kaip informavo BNS, Lietuvos ambasadoje Tbilisyje, sekmadienį iki 14 val. Lietuvos laiku išvykti į Jerevaną užsiregistravo 14 norinčiųjų.

URM prašo Lietuvos piliečius, šiuo metu esančius trumpalaikėse kelionėse Gruzijoje, rimtai įvertinti šioje šalyje susidariusią įtemptą situaciją ir iš jos išvykti. Gruzijoje esantys lietuviai raginami dėl evakuacijos nedelsiant registruotis Lietuvos ambasadoje Tbilisyje telefonu  +995 32 91 6487.

„Lietuvos piliečius, norinčius šiandien, 2008 m. rugpjūčio 10 d., autobusais išvykti iš Tbilisio į Jerevaną (Armėniją) autobusu, prašome šiandien iki 17:45 val. (Gruzijos laiku) registruotis nurodytu telefonu. Apie instrukcijas kelionei Lietuvos ambasada užsiregistravusius piliečius informuos atskirai“, – teigiama ministerijos pareiškime.

Taip pat pažymima, kad atsiradus saugaus skrydžio galimybei planuojamas tiesioginis reisas iš Tbilisio į Vilnių. Apie skrydžio laiką Lietuvos ambasada užsiregistravusius piliečius informuos atskirai.

Piliečius, šiuo metu esančius Vakarų Gruzijoje, Lietuvos URM ragina, esant galimybei, į kaimynines valstybes išvykti savarankiškai.

Šiuo metu Lietuvos ambasadoje yra užsiregistravę 75 laikinai į Gruziją atvykę Lietuvos piliečiai. Ministerija taip pat skelbia, kad jeigu dėl ryšio sutrikimų nebūtų galimybės susisiekti su Lietuvos ambasada Tbilisyje, galima skambinti budinčiu Lietuvos užsienio reikalų ministerijos konsulinės pagalbos telefonu  +370 686 70894 .

Sužeistas Rusijos armijos vadas

Pietų Osetijoje buvo sužeistas Rusijos 58-osios armijos vadas, generolas leitenantas Anatolijus Chruliovas. Apie tai sekmadienio naktį pranešė Rusijos televizijos kanalas „Vesti 24“.

Kanalo duomenimis, A.Chruliovas sužeistas, kai buvo apšaudyta rusų karinė kolona, kurioje važiavo ir žurnalistų filmavimo grupė. Apie generolo sužeidimą tiesioginiame eteryje pranešė vienas iš trijų televizijos kanalo darbuotojų. Jis taip pat nukentėjo per apšaudymą. Žurnalistų teigimu, armijos vadas sraigtasparniu nugabentas į ligoninę Vladikaukaze – Šiaurės Osetijos sostinėje.

Kiti šaltiniai šios informacijos dar nepatvirtino.

Per apšaudymą nukentėjo ir trys „Vesti 24“ žurnalistai. Korespondentas Aleksandras Sladkovas ir operatorius Leonidas Losevas buvo sužeisti kulkų, o videoinžinierius Igoris Ukleinas – kontūzytas. Žurnalistai nugabenti į tą pačią ligoninę Vladikaukaze.

Rusija pažadėjo finansinę paramą

Rusijos premjeras Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija Pietų Osetijai skirs ne mažiau nei 10 mlrd. rublių.

„Esame pasirengę šią sumą padidinti, bet tai bus galima padaryti tik rimtai išanalizavus realią situaciją, kuri susiklostys atstatymo metu“, – pareiškė V.Putinas per susitikimą su prezidentu Dmitrijumi Medvedevu, kuris įvyko sekmadienio naktį, V.Putinui sugrįžus iš Šiaurės Osetijos.

Stebės Rusijos reakciją

Jungtinės Amerikos Valstijos sekmadienį pažymėjo, kad Rusijos reakcija į Gruzijos karinių pajėgų pasitraukimą iš Pietų Osetijos bus esminis tikrų Rusijos ketinimų šiame regione patikrinimas.

JAV perspėjo Rusiją, kad „neproporcingas ir pavojingas konflikto Pietų Osetijoje eskalavimas“ gali pakenkti Vašingtono ir Maskvos santykiams, pareiškė sekmadienį Baltieji rūmai.

„Mes aiškiai nurodėme rusams, kad jeigu neproporcingas ir pavojingas eskalavimas iš Rusijos pusės tęsis, visa tai turės žymios ir ilgalaikės įtakos JAV ir Rusijos santykiams“, – sakė nacionalinio saugumo patarėjo pavaduotojas Jimas Jeffrey.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs