Tokį sprendimą Nigeris priėmė praėjus dviem dienoms po to, kai panašų žingsnį žengė Malis. Niamėjus ir Bamakas kaltina Kyjivą remiant „teroristines grupuotes“.
Nigerį ir Malį valdo karinės vyriausybės, atėjusios į valdžią per neseniai įvykdytus perversmus. Be kita ko, ieškodamos paramos jos atsigręžė į Rusiją ir jos samdinių grupę „Wagner“.
„Gaila, kad Nigerio valdžia nusprendė nutraukti diplomatinius santykius su Ukraina, neatlikusi jokio incidento Malyje tyrimo ir nepateikusi jokių įrodymų dėl tokio žingsnio priežasčių“, – pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministerija.
Malis tvirtina, kad Kyjivas teikė žvalgybinę informaciją sukilėliams, kurie, kaip pranešama, ją panaudojo praėjusį mėnesį vykusiame mūšyje nužudydami dešimtis samdinių iš „Wagner“ ir Malio karių.
Jis atkreipė dėmesį į mįslingą Ukrainos karinės žvalgybos padalinio atstovo pareiškimą, kuris, pasak chuntos, prilygsta prisipažinimui dėl dalyvavimo.
Ukrainos karinės žvalgybos padalinio GUR atstovas spaudai Andrijus Jusovas, kurį citavo visuomeninė žiniasklaida, sakė, kad „sukilėliai gavo visą reikiamą informaciją“, tačiau nedetalizavo šio teiginio.
Malio vyriausybės atstovas spaudai pulkininkas Abdoulaye Maiga (Abdulajė Maiga) sakė, kad vyriausybė buvo šokiruota išgirdusi šias pastabas.
Tuo metu Rusija apkaltino Kyjivą atvėrus „antrąjį frontą“ Afrikoje.
Ukrainos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį atmetė tokius pareiškimus.
„Kaltinimai Ukrainai (...) neatlaiko jokios kritikos. Jie nepagrįsti ir neteisingi“, – teigė ji.