„Susidurdamas su ISIS jaučiausi taip, lyg žiūrėtume blogiui į akis – tai tikrai buvo blogis, – sakė L. Austinas po derybų su savo kolega iš Izraelio Yoavu Gallantu (Joavu Galantu). – Bet tai, ką matome pas „Hamas“, tą blogį perkelia į kitą lygį.“
L. Austinas pabrėžė, kad „terorizmas niekada nėra pateisinamas ir tai ypač aktualu po šio „Hamas“ siautėjimo“.
Vašingtonas, pasak jo, suteiks Izraeliui tai, ko jam reikia apsiginti.
„Jungtinės Valstijos palaiko Izraelį ir dėl to negalima derėtis ir niekada nebus galima“, – pažadėjo L. Austinas.
Tačiau gynybos sekretorius perspėjo, kad kova su „Hamas“ turi vykti neperžengiant ribų.
„Tokios demokratijos kaip mūsų yra stipresnės ir saugesnės, kai laikomės karo įstatymų“, – sakė jis, išreikšdamas pasitikėjimą, jo vertinimu, gerai vadovaujamomis Izraelio pajėgomis, ir sakė besiviliantis, kad jos bus disciplinuotos per savo operacijas.
Grupuotė „Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Izraelyje žuvo daugiau nei 1,3 tūkst. žmonių.
Izraelio smūgiai į „Hamas“ taikinius Gazos Ruože pareikalavo daugiau kaip 1,5 tūkst. žmonių gyvybių.
„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.
„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.
Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.