Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Laimėjo D.Trumpas: kodėl taip nutiko, kas dėl to kaltas ir kas dabar bus

JAV politikos apžvalgininkas Mykolas Katkus sako, kad yra trys klausimai apie JAV prezidento rinkimus ir jų rezultatus: kodėl čia taip nutiko, kas dėl to kaltas ir kas dabar bus.

„Į pirmą klausimą atsakyti gana paprasta. Respublikonai laimėjo dėl ekonomikos. Prie Kamalos Harris vis labiau linkstantys išsilavinę priemiesčių rinkėjai ir moterys į rinkimus atėjo ne taip aktyviai, kaip buvo planuota. Nuosaikių eksrespublikonių K.Harris kažkiek susirinko, bet nepakankamai. Donaldas Trumpas išlygino rezultatą su lotynų rinkėjais (o Floridoje laimėjo Deido apygardą, legendinį demokratus remiančių lotynų bastioną, kurį Hillary Clinton prieš 8 metus laimėjo 30 proc. persvara)“, – sako M.Katkus.

Pasak jo, D.Trumpas patraukė į savo pusę visus jaunus rinkėjus (net ir moteris), o jauni vyrai balsavo už jį daugiau nei už oponentę. K.Harris iš esmės išlaikė juodaodžių paramą, tačiau jų aktyvumas kiek sumažėjo. Abortų teisė rinkimų svyruojančiose valstijose nenulėmė – matyt, demokratų valdoma Pensilvanija ir taip žino, kad jų valstija abortų neapribos. Rūpi kišenė, teigia apžvalgininkas.

Turi atsakymą: kaltas J.Bidenas

„Jei supaprastinant – visos tendencijos, kurios buvo prie Joe Bideno, persidavė ir jo viceprezidentei K.Harris, kuri jas šiek tiek amortizavo – bet nepakankamai. Tai atsako ir klausimą, kas kaltas – kaltas eksprezidentas. Jo sprendimai dėl migracijos ir jo nesugebėjimas sukurti tvaraus ekonomikos atsigavimo bei ilgas spyriojimasis nesitraukti, net vis labiau šlubuojant sveikatai. Apklausose po balsavimo amerikiečiai aiškiai sakė: esminis apsisprendimo faktorius – ekonomika. Antriniai: nesuvaldyta imigracija, posūkis į kairę. Per tris mėnesius K.Harris nepavyko (ir gal net nebuvo įmanoma) atsiriboti nuo savo boso ir susikurti atskiros tapatybės“, – pastebi M.Katkus.

Anot jo, visi paskutinės akimirkos faktoriai ir respublikonų kandidato įvarčiai į savo vartus nebeturėjo jokios įtakos (arba turėjo per mažai). Neturėjo įtakos ir D.Trumpo charakteris, kurio dalis už jį balsavusių rėmėjų nemėgsta.

„O štai kas bus – nežinome. Tūkstančiai respublikonų dabar mėgina susisiekti su D.Trumpu ir jo komanda. Iš jų D.Trumpas dabar rinksis naują komandą, kurioje mums labiausiai rūpi nacionalinio saugumo ir užsienio politikos postai. Ar joje dominuos J.D.Vance‘as ir jo rėmėjų Tuckerio Carlseno, Peterio Thielio, Davido Sakso (ir sunkiau nuspėjamo Elono Musko) kadrai? Ar Mike‘as Johnsonas, Mike‘as Pompeo. Danas Creenshaw? O čia jau teks palaukti“, – apibendrina apžvalgininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai