Pasiekti teigiamų gimstamumo rodiklių Latvijoje per artimiausius 20–30 metų bus neįmanoma, mano jis.
Tačiau, kai ekonominė situacija Latvijoje pagerės, gimstamumas, kaip ir vidutinė gyvenimo trukmė, gali padidėti, pažymėjo ekspertas.
„Gimstamumas gali padidėti, kai ekonominė situacija šalyje pagerės, ir didelė dalis darbingų žmonių, išvažiavusių ieškoti darbo į užsienį, sugrįš“, – paaiškino jis.
Latvijos, kaip ir kitų Europos šalių gyventojai sensta, pabrėžė P.Zvidrinis, pavadindamas skatinančiu veiksniu migracijos procesus: „Esant situacijai, kai dalis darbingų šalies gyventojų išvažiuoja iš jos, jaunų žmonių skaičius mažėja.“
Jo nuomonei pritaria ir premjeras Valdis Dombrovskis, pažymėjęs, kad ekonomikos krizė, kuriai vykstant dalis visuomenės išvažiuoja ieškoti darbo į užsienį, blogina demografinę situaciją Latvijoje.
Tačiau ir esant dabartinei ekonominei situacijai būtina galvoti apie realias galimybes remti gimstamumo augimą, pabrėžė jis: „Kad būtų galima padidinti gimstamumą šalyje, reikia mąstyti apie galimybes, kurias galima įgyvendinti iš esamo biudžeto, ir būtina pasiekti, kad ši (Demografijos reikalų) taryba netaptų pažadų dalijimo taryba“.
Demografas Ilmaras Mežas atkreipė Tarybos narių dėmesį į tai, kad po penkerių metų jaunų moterų skaičius Latvijoje smarkiai sumažės, ir tai dar labiau pablogins demografinę situaciją.