Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lenkai tapo gausiausia imigrantų grupe Jungtinėje Karalystėje

Tarp Jungtinėje Karalystėje gyvenančių imigrantų Lenkijoje gimę žmonės tapo gausiausia grupe ir pranoko atvykėlius iš Indijos, rodo ketvirtadienį paskelbti oficialūs statistikos duomenys.
Imigrantai iš Lenkijos Didžiojoje Britanijoje
Imigrantai iš Lenkijos Didžiojoje Britanijoje / „Scanpix“/AP nuotr.

Nustatyta, kad 2015 metais Britanijoje gyveno apie 831 tūkst. Lenkijoje gimusių žmonių, nurodė Nacionalinės statistikos biuras.

Prieš Lenkijai įstojant į Europos Sąjungą 2004 metais Britanijoje gyveno 69 tūkst. imigrantų iš šios šalies, o kai jos piliečiai įgijo teisę gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje, ši grupė padidėjo daugiau negu 13 kartų.

Apskaičiuota, kad Jungtinėje Karalystėje taip pat gyvena 795 tūkst. žmonių, gimusių Indijoje. Ši atvykėlių grupė buvo gausiausia Britanijoje ankstesnius 11 metų.

„Tradiciškai Jungtinės Karalystės ryšiai su Airija ir buvusiomis kolonijomis buvo esminiai veiksniai, formuojantys jos migrantų bendruomenę“, – sakė Oksfordo universiteto Migracijos stebėjimo biuro direktorė Madeleine Sumption.

„Dabartiniai duomenys rodo, kad pastaraisiais metais ES atliko panašų vaidmenį“, – pridūrė ji.

2015 metais tarp Jungtinės Karalystės gyventojų, gimusių ne Britanijoje, daugiausiai buvo atvykėlių iš Lenkijos (831 tūkst.), Indijos (795 tūkst.), Pakistano (503 tūkst.), Airijos (382 tūkst.) ir Vokietijos (286 000).

Ne Jungtinėje Karalystėje gimusių gyventojų 2004–2015 metais padaugėjo 63 proc. – nuo 3,3 iki 8,6 milijono. Dabar jie sudaro 13,3 proc. šalies gyventojų.

Ne Jungtinėje Karalystėje gimusių gyventojų 2004–2015 metais padaugėjo 63 proc. – nuo 3,3 iki 8,6 milijono.

Atvykėliai iš kitų šalių didžiausią gyventojų dalį sudaro Londone, kurio 37 proc. gyventojų yra gimę už Britanijos ribų. Londono rajonuose Brente ir Niuame šie žmonės sudaro 54 proc. – didžiausią dalį, palyginus su visomis kitomis administracinėmis teritorijomis.

2015 metais tarp Britanijoje gyvenančių užsieniečių daugiausiai buvo Lenkijos piliečių (916 tūkst.), o 2004 metais jų buvo 847 000. Tarp Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Britanijos pilietybės neturinčių žmonių lenkai buvo gausiausia grupė nuo 2007 metų.

2015 metais penkios gausiausios Britanijos pilietybės neturinčių gyventojų grupės buvo kilusios iš Lenkijos (916 tūkst.), Indijos (362 tūkst.), Airijos (332 tūkst.), Rumunijos (233 tūkst.) ir Portugalijos (219 tūkst.) piliečiai.

Rumunija į pirmą penketuką pateko pirmą kartą nuo 2004 metų, kai prasidėjo statistiniai namų ūkių tyrimai APS, – ji pakeitė Lietuvą. Tai gali būti susiję su suvaržymų Rumunijos ir Bulgarijos piliečių įsidarbinimui panaikinimu 2014 metų sausio 1 dieną.

Neto migracija išlieka didelė

Tuo tarpu neto migracija į Britaniją – skirtumas tarp atvykstančių ir išvykstančių migrantų – per vienus metus iki šio kovo buvo maždaug 327 tūkstančių.

Tai truputį mažiau nei buvo per ankstesnius 12 mėnesių, bet vis tiek tai yra trečias didžiausias užregistruotas skaičius.

Imigracija buvo labai svarbus klausimas per birželio referendumą dėl Britanijos narystės Europos Sąjungoje, kurio metu 52 proc. rinkėjų nubalsavo už išstojimą iš bloko.

Imigracija buvo maždaug 633 tūkst. – vienas didžiausių užregistruotų skaičių.

Imigracija buvo labai svarbus klausimas per birželio referendumą dėl Britanijos narystės Europos Sąjungoje, kurio metu 52 proc. rinkėjų nubalsavo už išstojimą iš bloko.

Konservatorių vyriausybė buvo išrinkta pažadėjusi sumažinti neto migraciją iki žemesnio nei 100 tūkst. lygio.

„Referendumo rezultatai pademonstravo visuomenės susirūpinimą imigracijos mastu. Tam paprasčiausiai negali būti leista tęstis“, – sakė Andrew Greenas iš aktyvistų grupės „Migration Watch UK“.

  • Imigracijos ministras Robertas Goodwillas sakė: „Nėra abejonių, kad reikia padaryti dar daug daugiau.“

Imigracijos mažinimas bus prioritetas per Britanijos derybas dėl pasitraukimo iš ES, pridūrė jis.

Atskiri skaičiai taip pat parodė, jog daugiau kaip ketvirtadalis (27,5 proc.) gimdymų Anglijoje ir Velse pernai buvo susiję su moterimis, kurios pačios yra gimusios ne Britanijoje. Tai didžiausias toks užregistruotas skaičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?