Lenkija atgavo beveik 700 Antrojo pasaulinio karo metu prarastų kultūros vertybių

Lenkijai pavyko susigrąžinti beveik 700 Antrojo pasaulinio karo metu prarastų kultūros vertybių, pirmadienį sakė kultūros ministras Piotras Glinskis.
AP-Scanpix nuotr.
AP-Scanpix nuotr.

Ministras pridūrė, kad Lenkija nuolat ieško daugybės karo metais prarastų meno kūrinių, taip pat tų, kurie dingo XX amžiaus antrojoje pusėje ir naujausiais laikais.

„Dėl karinių operacijų, planuoto vokiečių ir sovietų okupantų plėšikavimo, taip pat dėl grobstymo ir vagysčių chaotišku pokario metu iš Lenkijos valstybinių, privačių ir bažnytinių kolekcijų dingo daugiau kaip pusė milijono vertingų meno kūrinių“, – pridūrė kultūros ministras.

P. Glinskis sakė, kad po Antrojo pasaulinio karo, ypač komunistiniu ir pokomunistiniu laikotarpiu, dingo arba buvo pavogta daug meno kūrinių.

„Tais laikais daiktai iš karto būdavo išvežami į užsienį ir parduodami“, – sakė jis.

„Dėl tinkamų apsaugos priemonių nebuvimo, nepakankamo bendradarbiavimo su su teisėsaugos institucijomis Vakaruose, JAV ir šioje geležinės uždangos pusėje, iš Lenkijos muziejų pavogtų meno kūrinių nepavyko rasti daugelį metų“, – teigė jis.

Tačiau Kultūros ministerijos pastangomis pastaraisiais metais pavyko susigrąžinti apie 700 daiktų, sakė ministras.

„Šiandien šiems daiktams atsidūrus pasaulinėje meno rinkoje, užsienio aukcionų namuose ar muziejuose, turime įvairių ir didesnių galimybių juos susekti ir apsaugoti“, – sakė P. Glinskis.

„Interneto ir naujųjų technologijų plėtra, taip pat modernūs atkūrimo metodai bei didėjantis visuomenės sąmoningumas dėl kultūros vertybių praradimo gerokai palengvina šį darbą“, – teigė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis